Kinek mi a tapasztalata peteérési gondokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nincs peteérésem. Menstruációm van havonta, de nem megfelelő, így alapos orvosi kivizsgálás után kiderült, hogy nincs peteérésem. A párommal gyerkőcöt csak 1-2 év múlva tervezünk, de elég szomorú lettem, mert félek, hogy nem segít majd a gyógyszerkúra, és nem áll vissza a hormonháztartásom. Clostilbegyt 50 mg tablettát kaptam 3 hónapra. Akinek ezzel a gyógyszerrel van tapasztalata, vagy egyébként magával a peteérés elmaradásával, azok érdekelnélek főleg.

24/N



2021. szept. 1. 20:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy endokrinologust keresnék fel a helyedben.


A clostilbegyt ugyan peteérést csinál de csak azért, hogy beinditsa a dolgokat úgy h gyereket sem szeretnél felesleges szedni.

Pláne uh követés nélkülözhetetlen aztán meg tényleg teljesen felesleges...


Egyébként én szedtem a lányom a második kuraba fogant, rá 2 évre pedig most ismét babát várok az első clostis hónapban sikerült

2021. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretnétek még gyereket akkor ezt nem érdemes szedni. Ciszta lehet tőle, ezért ultrahanggal szokták követni. Én is azt javaslom, hogy menj egy másik orvoshoz, mert ez így nagyon nem jó. Ráadásul "Azt mondta azért kaptam, hogy termelődjön megfelelő mennyiségű progeszteronom. " ezt a mondatod nem is értem. Nekem a lombikos intézetben mondta a doki, hogy a Closty vékonyítja a nyálkahártyát, ezért adnak mellé mindig progeszteront. Tehát aki gyereket akar annak a progeszteron szedése segít a progeszteron szinten/méhnyálkahártya vastagságon

Ráadául lehet tőle túlstimuláció is, ami életveszélyes is lehet. Főleg így, hogy nem is ellenőrzi az orvos.

2021. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Azóta kiderült, hogy PCOs a probléma. Masik orvos diagnosztizálta.
2021. okt. 29. 23:12
 14/14 anonim ***** válasza:

11 es vagyok.

Oke ez már haladás nem kell kétségbe esni. Nekem is az van és még sokunknak.

A PCOS -hez általában társul egy jó kis Inzulinrezisztencia, így érdemes lenne elmenni egy terheléses cukor és inzulinterhelésre. 0-60-120 percesre.


A PCOS nem gyógyítható de kezelhető. Én a harmadik babámat várom.

Kezelni : gyógyszer (metformin)

Mozgás (kardio)

160g szénhidrát diétával lehet


Ha 1-2 év múlva szeretnétek babát azt mondom már most el kellene kezdeni ezeket, és addigra szerintem jó eséllyel helyre is kerülnek a hormonok sikerülni is fog majd hamar a baba.


Ha nem, clostilbegyt is segíthet, de a hormonokat rendbe kell addigra rakni, hogy vetélés ne legyen.


A PCOS egyébként hormonális betegség, endokrinologus tud segíteni

2021. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!