Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Így szeretnétek majd a jövőben...

Így szeretnétek majd a jövőben gyereket(többi lent)? Ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik annak idején mesterséges megtermékenyülés hatására születtek meg, vagy anno a szülei sok orvost végigjártak, mire megszületett. Ha kiderülne, hogy Nektek is már csak hasonló úton menne, így is vállalnátok a vér szerinti gyerek vállalását?

2021. dec. 4. 20:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%
9-es, tapasztalatot írtam. Ha neked más tapasztalatod van, akkor az tök jó, de szerintem jogom van leírni azt, amit én látok. Nyilván nem reprezentatív, de ebből az 5 lombikos gyerekből 4 súlyos viselkedési és mérsékelt tanulási problémákkal küzd. Több háztartásból valóak tehát nem mind együtt élnek, nem ugyanazok a szülők. Fizikailag egészségesek, de mind SNI-s egy kivétellel. Az egyik lánynál autizmus gyanú is van, ez még nem bizonyított. A nem lombikos gyerekek között, akik dupla annyian (10) vannak nincs SNI-s és egy átlagos gyereknél nem is viselkednek/tek rosszabbul.
2021. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11-es: Annak idején a szüleim lecsúsztak pont a lombikról, de ezen felül annyi orvost végigjártak 10 év alatt, hogy elmondhatatlan. Meg is fogadtam, hogy nincs az az Isten, hogy én ezt végigcsináljam. Ha lesz e nélkül gyerek, örülök, ha nem, nem. Mondjuk azért ez is rá tudja nyomni a bélyeget a pszichére, ahogy én otthon ezt észrevettem. Az SNI stimmel nálam is, na meg kiskoromban a szakemberek szerint autisztikus vonásokat mutattam.
2021. dec. 5. 17:44
 13/15 anonim ***** válasza:
Több lombikos gyereket ismerek, mint 5. Egy SNIs sincs közte.. 🤷 statisztikai adatok alapján semmi összefüggés nincs.
2021. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk úgy tűnt, hogy nem lehet saját gyerekünk (2 évig egyáltalán nem estem teherbe), de abban egyetértettünk a férjemmel, hogy mesterséges dolgokba nem megyünk bele. Nem török pálcát azok fölött, akik ezt csinálják, de nekem súlyos erkölcsi dilemmát okozna a lombik, mivel számomra a megtermékenyített petesejt már élet.
2021. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

én is lobik vagyok anyumeknak nem sikerült máshogy két év után viszont mar sikerült es jött ocsikem.

viszont anyummal minden rendben volt es minden könnyen ment szerintem egyáltalán nem

rossz es nem is veszélyes dolog ha az ember gyereket szeretne:) arról

meg ne is beszeljunk hogy azok a gyerekek sokkal egészségesebbek

2021. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!