Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hányadik sikertelen hónap...

Hányadik sikertelen hónap után fogom kicsit "elengedni" a dolgot?

Figyelt kérdés

Most volt az 5. sikertelen hónap. Az első két alkalomnál még nem voltam annyira csalódott, de most az utóbbi háromnál már eléggé letört, amikor megjött.

Akik írják, hogy közel egy év vagy akár több idő után jött össze a gyerek, azok is végig izgulták mindegyik hónapot? Mert én nem akarom ezt még hónapokig átélni.

A legrosszabb, hogy az utolsó pillanatokig reménykedek. Ugye 1-2 nappal már menzesz előtt fáj a derekam, görcsölgetek, van egy kis pecsételő vérzésem... És mindig van bennem egy kicsi remény, hogy lehet csak a beágyazódás...

Nem tudom, mikor fogom elengedni ezt a reménykedést, mikor nem fogok ennyire ráizgulni.


Szóval az lenne a kérdés, hogy akiknek nehezen jött össze, azok mennyi idő után "engedték el"?



2022. febr. 8. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Igazából én nem engedtem el, hanem adtam magamnak időt. Kiderült az IR, kaptam gyógyszert rá. Elkezdtem diétázni, edzeni, fogytam. Ezalatt arra gondoltam, hogy kell 2-3 hónap még. Elég volt 6 hét, meglepetésként ért.

10. hónapban sikerült.

Kicsit változtass vmin, lehet, hogy csak annyi kell.

Hajrá!

2022. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem fél év után sikerult, de ures petezsák volt csak, az az egy hónap, amig kontrollálták, nem csak késobb fogant e, majd amig vártuk, hogy spontán beinduljon a vetélés, az volt életem legrosszabb egy hónapja, végul nem indult be, ugyhogy kuret lett a vége. Ez után 3 hónapig nem is probálkozhattunk. A 2 fogantatás kozt 13 hónap telt el, most vagyok a 20.hétben :)

Annyit tudok mondani, hogy mikor végre osszejon, nagyon elhalványul annak az emléke, amig csak akartad, hogy osszejojjon, a sok várakozás, csalódás, elkeseredettség, kilátástalanság, reményvesztés..

...de amig probálkoztok, addig minden hónap csalódás. Nehéz "elengedni", nekem max nyaralás alatt sikerult. Nekem a missed ab után még nehezebb lett.

Nem tudom amugy hány eves vagy, de azért erdemes utánaolvasni, az adott korban hány hónap az átlag teherbeesést illetoen, 30 után 9 hónap, es ugye van akinek elobb, van akinek kesobb jon ossze, szoval ez talán egy támpont, hogy miert ne légy letorve.

2022. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
másfél év után már nem voltam ráfeszülve, benne van a pakliban hogy nem fog sikerülni
2022. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kicsit több mint 1 éve próbálkozunk és ez a lelki hullámvasút a legrosszabb ebben az egészben. Amikor meg van 12. vagy 13. dpo-n a negatív teszt akkor összetörök, azt mondom nem érdekel az egész abba akarom hagyni, nem akarok vitamint szedni, sportolni, zöldséges hányást enni, de amire elmúlik a menstruációm addigra megint bizakodó leszek, elölről kezdem az egészet, újabbnál újabb étrendkiegészítőket rendelek, bejelntkezek a nemtudom hányadik orvoshoz.. Aztán az jön hogy késik az ovulációm, hiába volt minden, megint a kibszott 40 napos ciklus lesz, azt gondolom már rég lombikozni kellene hagyni ezt a természetes úton bohóckodást a francba... Aztán jön az ovulációm, mindent bele apukám, tökéletes időben együtt, hő megemelkedik, most aztán tutira sikerült, mindent jól csináltunk, csak 2 írtó lassú hét várakozás, nem tesztelek, kibírom legalább 12. dpo-ig, ééés negatív... És az egész kezdődik elölről. És minden hónapban kezdődik elölről.


Egyik orvos azt mondta nincs értelme az inszemnek se, rögtön lombik. Akkor feladtam egy icipicit (de azért ott volt a fejembe hogy az utolsó lehetőség a spontán sikerre), erre abban a hónapban lett egy kémiai terhességem. És kezdődött az egész elölről.

És már nincs az hogy jajj ne nézegessem az ovu tesztet meg a hőt, hogy "ne görcsöljek rá", mert annyira ismerem a testem, hogy anélkül is tudom mikor ovulálok, nem tudom nem észrevenni.


Szóval szerintem sose múlik el. Talán csak akkor ha az ember őszintén lemond arról hogy saját gyereke legyen.

2022. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


4-es, teljesen ismeros erzés, pontosan igy eltem meg minden ciklust én is. Mi másfél év után mentunk meddosegibe, volt gond mindket oldalon, nekunk is azt mondta az orvos, hogy az eredményeink alapján az inszemnek nincs ertelme, rogton lombik. És képzeld, ekkor már "terhes" voltam - kb 2 nappal járhattam ovuláció után. Ma kezdtuk a 20.hetet :)


Mindenkinek kivánom, hogy minél hamarább átéljétek ugyanezt a csodát :)

2022. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb a 3. év végére túl voltam a nagy reménykedésen és a hatalmas pofára eséseken is. Persze ha késett, akkor ugyanúgy beindultak a gondolataim és nem mondom, hogy azután már sosem sírtam a negatív teszttel a kezemben, de lényegesen jobban viseltem a hétköznapokat. 6 év után fogant meg.
2022. febr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi ugyan 1 éve sem próbálkoztunk, de nagyon el voltam keseredve, hogy nem akar összejönni. Aztán a testvérem kitalálta, hogy nekik is kell gyerek. Az első hónapban összejött nekik. Mentálisan teljesen lejtőre kerültem. Magamat hibáztattam, hogy én még arra is képtelen vagyok, hogy szaporodjak. Egész életemben önértékelési problémáim voltak. A jelenlegi párom az, aki mellett elkezdtem értékelni és becsülni önmagamat. Ezek után munkahelyet váltottam. Olyan helyre kerültem, ahol a fizetésem jóval magasabb, kevesebb a munka és közelebb is van. Jó hely, akartak nagyon nagyon. Úgyhogy tavaly októberben megbeszéltem magammal, hogy nekem abban az évben már nem lesz kisbabám. A sors akarta így. Az új munkahelyemre kell koncentrálnom, elkezdek sportolni, egészséges, izmos és fitt csaj leszek. Úgy fogtam fel, hogy a lelkem, testem nincs kész rá, azért nem akar jönni. Aztán októberben kikapcsolódtunk többször. Elutaztunk egy hétvégére, házi buliban voltunk, majd koncerten. Tudtam mikor ovuláltam (ovulációs tesztet használtam), és bár az alapján késett már 3 napja. Barátnőm is azt mondta, hogy lehet az lh csúcs kitolódott, ez még benne van. Aztán a párom nyaggatott, hogy teszteljek, mert szerinte terhes vagyok. Másképp nézek ki - ezt mondta. Poénból csináltam délelőtt egy 10-es tesztet és olyan erős volt a 2.csík,hogy majdnem leugrott. Egyszerűen elengedtem az egészet, ahogy nem ezzel foglalkoztam, következő hónapban összejött. Van ebbej valami.
2022. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Lara84 ***** válasza:
100%
Három és fél év után. Minden kivizsgáláson túl voltunk és semmi bajunk nem volt. Aztán egy természetgyógyásznál kiderült, hogy vashiányom van, amire persze a dokim nem tért ki, így most tuningolom magam 3 hónapig, elkezdtem eddzeni, jobban odafigyelni a táplálkozásra és ha jönni akar, jönni fog...már az sem bánt, ha valaki terhes. Drukkolok Neked, fel a fejjel :)
2022. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eleinte nem izgultam, de nyilván mikor már fél éve próbálkoztunk vártam volna. Akkor az emberben ott van az a kis izgalom, a remény, öröm, hogy talán most történik meg. Talán 1 év környékén éreztem úgy, hogy nem akarok ezen pörögni és kezdtük el a vizsgálatokat. Igyekeztem nem foglalkozni, mondják ha nem stresszelsz rajta akkor jön.. de nem jött. Két évnél járunk és most megint eléggé zavar. A petevezeték átjárhatósági maradt még... nem izgultam de most nagyon félek, hogy az én szervezetem az oka ennek az állapotnak.

Úgy vagyok vele ha nem lesz gyerekünk akkor másképpen alakítjuk az életünket. Ha kiderült volna a vizsgálatok során, hogy a páromnak nem lehet, nem hagytam volna el. Elfogadtam volna, nem nehezteltem volna. Belebetegedni nem szeretnék. De a bizonytalanság, hogy talán az én szervezetem miatt nincs... elkezdett felőrölni...

Próbálj meg egy kicsit mással foglalkozni. Ne beszélgess erről, ne olvass cikkeket, csak menjetek el moziba vagy kirándulni. Élvezzétek az életet.

2022. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!