Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magán nőgyógyásznál lehet TB...

Magán nőgyógyásznál lehet TB alapon vizsgálódni?

Figyelt kérdés

15hónapja nem jön a baba, időpontom van magán nőgyógyászhoz, kérdésem az lenne, hogy van arra lehetőség, hogy pár vizsgálatot TB úton végezzünk. Pl: vérvétel?

Sajnos úgy érzem, hogy elég hosszú út áll előttünk, és ahol lehet szeretnék spórolni.


2022. febr. 21. 08:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Januártól teljesen szétválasztották az állami és magán egészségügyet.
2022. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Azt lehet, h pl nődokihoz magánhoz jársz, ő ad beutalót, de azt a kórházban, államiban csinaltatod meg (ahogy írod is, pl vérvetel)


Az nem lehetséges, hogy kinézel egy dokit, jársz hozzá magánba, legközelebbre meg úgy ad időpontot, hogy a kórházba amikor rendel menj oda tb alapon.

2022. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én babát várok, a nőgyógyászom magán, szülni állami kórházban fogok, ahol ő ugyan ott dolgozik, de a szülésemnél csak akkor lehet ott, ha épp ügyeletben lesz abban az időpontban.

A genetikai vizsgálatokat saját döntés alapján csináltattuk magánban, de megcsinálták volna TB alapon államiban is, és az összes vérvételemet is állami kórházban csináltattam, csak ugye beutaló kellett, szóval szerintem van erre lehetőség. Minden jót kívánok!

2022. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

2es, így gondoltam, hogy járok magán dokihoz és pl vérvételre ad beutalót és azt TB alapon csináltatom meg. Nem tudom milyen más vizsgálatokra lesz még szükség sajnos.

2022. febr. 21. 09:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem tudom.

Én a terhességemmel jártam magánba. De a vérvételt, cukorterhelést, genetikai uh-t pl a kórházba csináltattam.

Szeptemberben szültem, szóval azóta nem valtozott


Aki meg lepontozott, az mégis miert?!


Kérdező! Neked kitartást és sok szerencsét!


2#

2022. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. febr. 21. 09:51
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Magánorvos NEM tud beutalót adni TB_s laborba!!!!!
2022. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

"Azt lehet, h pl nődokihoz magánhoz jársz, ő ad beutalót, de azt a kórházban, államiban csinaltatod meg (ahogy írod is, pl vérvetel)"


Ilyen nincs. Magánorvos nem tud állami laborba beutalót adni!

2022. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos nem adhat beutalót magán orvos TB-s vizsgálatokra.

Maximum akkor, ha dolgozik TB-s helyen is és akkor annak a leple alatt meg tudja oldani.

Ezt az adott orvostól tudod megkérdezni.

2022. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsán lett megoldva, de leírom hátha segít.


Magánban járok terhesség miatt, de van egy állami orvosom is. Az állami írja ki az ottani terhesgondozáson a beutalókat, majd ezeket az eredményeket viszem vizsgálatra a magán orvosomhoz. Kicsit hibrid rendszer. Tudom, hogy te nem terhes vagy, de egy állami orvost felkereshetsz és akkor ő kiadja a szükséges beutalókat.

Illetve a magán orvosom abban a kórházban dolgozik, ahol szülni fogok. Bár tényleg csak akkor lehet ott, ha épp ügyeletes. Viszont nem teljesen legális, de engem fogadott már egy vizsgálatra a kórházban is (sunyiban), mert a magánrendelő azon a héten átalakítás alatt volt, de nem akarta az ultrahangot halasztani.


Szóval szerintem mindkét út járható:

1, lesz egy állami orvosod, aki kiadja az alap beutalókat (vérvétel, vizelet, hormonpanel, véralvadás stb),

2, vagy a magán orvosod vállalja, hogy a TB-s munkahelyére (pl kórház) behív ezekre az alap vér vizsgálatokra a többit meg magánban megoldjátok.


Sok sikert!

2022. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!