Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magán nőgyógyásznál lehet TB...

Magán nőgyógyásznál lehet TB alapon vizsgálódni?

Figyelt kérdés

15hónapja nem jön a baba, időpontom van magán nőgyógyászhoz, kérdésem az lenne, hogy van arra lehetőség, hogy pár vizsgálatot TB úton végezzünk. Pl: vérvétel?

Sajnos úgy érzem, hogy elég hosszú út áll előttünk, és ahol lehet szeretnék spórolni.


2022. febr. 21. 08:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%

Fuhh, orvosként ennél gusztustalanabb megoldást, mint amit az utolsó felvázolt nehezen tudok elképzelni.

Elég emtpatikus vagyok, tényleg szívesen segítek, sokszor sokkal többet teszek a betegekért, mint ami alapvetően elvárható lenne, de azt a beteget, aki csak beutaló írásra használ, mert egyébként nem tart szakmailag annyira kompetensnek, hogy kezeljem is, úgy elküldeném a büdös francba, mint annak a rendje.

Komolyan nem érzed, hogy ez mennyire iszonyatosan etikátlan?

2022. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#10 vagyok, maga az orvos ajánlotta fel, így nem küldött el a büdös francba :)

Kezdő kismama vagyok, így csak azt tudom, amit ajánlanak az orvosok nekem. Magamtól még nem vagyok elég rutinos ebben.

2022. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát így egy fokkal jobb a helyzet, bár az orvost nem nagyon értem. Pláne, hogy terhesség alatt a beutalókat a háziorvos is kiadhatja, sőt, a legtöbb helyen szimplán a kiskönyvet is elfogadják beutalóként, ha a háziorvos lepecsételi az 5. oldalát.

De ha engem valaki azzal keresne meg, hogy "nem akarom magam Önnel kezeltetni, (mert szakmailag inkompetensnek tartom hozzá), de a beutalóimat arja már ki, mert a mgánorvosom nem tudja, fizetni meg nincs kedvem érte", akkor lenne egy-két szavam hozzá, az biztos.


Őszintén szólva én attól is kikészülök, mikor jönnek sorban az állami terhesgondozásra a kismamák és fellengzősen közlik, hogy nekik itt meg ott van orvosuk, és egyébként kb. nekem kéne köszönetet mondani azért, mert betetette hozzám a lábát a rendelőbe. Majd mikor a leleteit alaposan átnézve kiderül, hogy a kezelőorvosa, akinek gondolom nem kevés pénzt fizet, egyébként hanyagul gondozta a terhességét, és szükség lenne ilyen-olyan vizsgálatokra, akkor kiakad, hogy ő az orvosának hisz és én biztosan idióta vagyok. Na ilyenkor szoktam azt mondani, hogy semmi probléma nincs azzal, hogy ő abban az orvosban bízik és hozzá jár, csak akkor feleslegesen boldogítjuk egymást. A magán nőgyógyásza is le tudja pecsételni a kiskönyvét, ha engem szakmailag inkompetensnek tart, akkor nem kell ide jönni és kész.

2022. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt kicsit más a szitu, mert ott elég akár a háziorvos beutalója, de legtöbbször magát a kiskönyvet elfogadják beutalóként a laborban. Nem is igen néznek extra értékeket, amiket egy háziorvos ne írhatna ki.

Magán szakorvos viszont nem kérhet tb alapon olyan vizsgálatokat, mint pl. vérvételnél egy hormonpanel, ami kb. alap a kivizsgálások sorában. Hacsak be nem tol valamilyen formában oda, ahol ő is dolgozik államiban.

2022. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!