Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 24 napos ciklus teherbe esés?

24 napos ciklus teherbe esés?

Figyelt kérdés

Még csak két hónapja próbálkozunk. A ciklusom napra pontosan 24 napos, és 5 napig tart. Aki ugyanígy rövid ciklussal rendelkezik, milyen hamar jött a baba? Érdemes valamit szedni,valamilyen vizsgálatra menni? Persze még nincs ok aggodalomra, de én mégis aggódom! Úgy tudom emiatt a beágyazodasra is rövidebb idő van.

Voltam nőgyógyásznál tavaly, ő azt mondta, majd akkor menjek problémával, ha egy ev alatt se jön össze. Rákszűrés is volt, ultrahang is, vérvétel (tsh-val) minden rendben.

33 éves vagyok én is és a férjem is. Szedek C-vitamint, D vitamint, B komplexet és külön folsavat is, valamint omega 3-at.


2022. febr. 21. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia nekem 24-25napos ciklusaim vannak és simán össze jön a terhesség.

Luteális szakasz nálam 12 nap átlagban és az pont elég.

Majd ha 1év múlva se jön össze akkor kezdj aggódni!

2022. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 24-25 naposak és mindkétszer elsőre összejött a baba.
2022. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 23-25 napos (havonta változó volt). A 7.hónapban vettem barátcserje kapszulát és abban a hónapban össze is jött. Hogy attól-e azt nem tudom.
2022. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 24-25 naposak a ciklusaim. 30 éves voltam amikor elkezdtünk próbálkozni, és tavaly 34 évesen szültem. De nem emiatt tartott ilyen sokáig. 1 év után voltunk kivizsgáláson, és mindkettőnknél találtak problémákat. Végül sikerült természetes úton.
2022. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4es, leirnad milyen kivizsgalasokon voltatok, aminek köszönhető végül.siekult természetes úton? Nem kell részletesen, ha nem szeretnéd elég ha csak a kivizsgalasok neveit írod, majd rákeresek. (Illetve, hogy esetleg még hol és kihez jártál.)

Most jött meg megint, a harmadszori hónapban is. Tudom hogy türelem, de szerintem mindenki aki atelte ezt, ez a legnehezebb türelmesnek lenni. Főleg ennyi idősen.

2022. márc. 16. 10:50
 6/11 anonim ***** válasza:

4# vagyok.


Külföldön voltunk kivizsgáláson. Nekem hormonokot néztek vérből, hasi és hüvelyi ultrahang, átjárhatósági vizsgálat volt.

Férjemnek sperma teszt és here UH.

Kb. minden eredményünk rossz lett...Lombikot javasoltak, azon belül is ICSI-t.


Nem vettünk részt kezelésen. Már pont eldöntötte a férjem, hogy megműtteti magát, aztán ha nem lesz eredménye, akkor vágjunk bele a lombikba... amikor 2 és fél évvel a kivizsgálások után itthon elmentünk egy gyógyfürdőbe kikapcsolódásképpen, és valahogy egyszerre mindketten meggyógyultunk, mert abban a hónapban összejött a baba.

(Ha tudtam volna, hogy ez kell hozzá! 🤷)


Persze én végig izgultam a terhességem, hogy a letapadt petevezetőim miatt nem lesz-e méhen kívüli, aztán hogy a miómák miatt jó helyre tapad és megmarad-e. De szerencsére minden rendben volt. Csak az utolsó hónapban fektettek be a kórházba, akkor már nem nőtt a babám. De egészségesen megszületett csak kisebb súllyal. 🥰

2022. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, és szívből gratulálok! Ezek szerint teljesen magától megoldódott a helyzet. Annyi helyen olvastam már ezt, hogy elmennek kikapcsolódni, és jön is a baba. (Kicsit most nyugtatom magam, mi is 4 év külföld után tavaly ősszel költöztünk haza (1500km), lakás

vásárlás, hitelfelvét, lakás felújítás, új munkahelyek, egyik szülő komolyabb betegsége, stb. Szóval a stresszből kijutott, még ha annyira nem is éltem meg rosszul, de kikapcsolódás, na az nem volt mostanában.


Egyébként 21 éves korom előtt össze vissza menstruáltam, majd bő 10 év fogamzásgátló következett. Fél éve tettem le, azóta napra pontosan 24 napos. Szinte órát lehet hozzá igazítani. Nem tudom, hogy ez normális-e, hogy ennyire pontos. Nehezíti, hogy fél éve kaptam meg a koronavírus elleni oltásokat is, nyilván az is bennem van, vajon az bekavart-e.

2022. márc. 16. 13:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm! 😊


Nálunk is úgy volt, hogy hazaköltöztünk, felújítottuk, berendeztük a lakást, aztán hogy levegőt is kapjunk, elmentünk kikapcsolódni. 2 héttel később pozitívat teszteltem, és akkor kezdtem gyanakodni... utánanéztem a fürdőnek, és azt találtam róla, hogy nemrégiben nyilvánították gyógyfürdőnek, mert több visszajelzés is érkezett különböző gyógyulásokról.

Nekem eszembe nem jutott volna, hogy ez lehetséges! Annyi mindent kipróbáltunk előtte: gyógyteák, vitaminok, gyógynövények, életmódváltás, munkahelyváltás, stb. hogy már nem hittem semmiféle természetes gyógymódban. Erre pont nem gondoltam. Abban a hónapban mégcsak nem is "próbálkoztunk", máskor mindig figyeltem a ciklusom, hogy középidőben mindenképpen együtt legyünk.


Úgyhogy nem szabad feladni, jönni fog, amikor nem számítasz rá. Azt nem írom, amit sokan tanácsolnak: hogy engedd el, mert én arra képtelen voltam. Végig görcsösen akartam, főleg a korom miatt is.


Ha egy év alatt nem jön össze, érdemes elmenni kivizsgálásra, mert sokat segít lelkileg, hogy tudod "nem rosszul csináltok valamit", hanem oka van.


A covid oltáshoz nem tudok hozzászólni, én nem vagyok beoltva.


Drukkolok Nektek! 🙏

2022. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi 🤗

Én sem akartam beoltatni magam, de sajnos még beleestünk, hogy a határ átlépéshez muszáj volt az oltás (nem a magyar, hanem a másik ország, nem eus országból költöztünk, plusz a kinti munkáltató is elvárta). Szívesen kihagytam volna, bár lekopogom, semmi tünetem nem volt, a kar zsibbadást kivéve (a férjem mondjuk két hétig érezte a szívét)


Hát igen, a lehető legrosszabb tanács a ne görcsölj rá. Azt hogyan kell? Nem konkrét tanács, nem is lehet betartani. :)

Megkerdezhetem a gyógyfürdő nevét? 🙏🏻

2022. márc. 17. 11:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Lakitelek. Ez mint kiderült, urológiai problémákra ajánlott. Azóta utánanéztem, és minden gyógyfürdőt másra ajánlanak. Én eleve azt hittem, hogy mozgásszervi panaszokra van mind, de nem csak.

Pl. Kiskőrösön és Harkányban nőgyógyászati panaszokat kezelnek vele.

Miért nincs ez jobban a köztudatban? 🤷

2022. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!