Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 2es típusú cukorbetegkent a...

2es típusú cukorbetegkent a baba is beteg lesz??

Figyelt kérdés
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy kettes típusú cukorbeteg vagyok, gyógyszeres. Valószínűleg az fognak állítani inzulinra már a terhesség elején. Az lenne a kérdésem hogy ez mennyire van hatással a babára? Mennyire veszélyes? A baba is cukros lesz?? Köszönöm elore is a valaszokat

2022. ápr. 16. 17:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés, az inzulin csak terhesség alatt fog kelleni ugye? Szülés után vissza lehet állni a gyógyszerre?!
2022. ápr. 16. 18:02
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a baba cukros lesz-e az nem biztos, a hajlamot örökölheti, de koránt sem biztos.

A te cukorbetegségséged akkor van hatással a babára, ha kezeletlen vagy nem tartod be amiket kérnek és elszáll a cukrod. Sokkal jobban kell ezekre figyelned majd, hogy mit eszel, mikor stb és szedni a gyógyszert. Veszélyes akkor lesz, ha elhanyagolod, akkor nagyon komoly bajt tud okozni neki és neked is. Ha odafigyelsz és betartasz mindent nem lesz baj. A terhesség ronthat a te vércukrodon is, emiatt kell beállítani szakemberrel.

Elméletben csak a terhesség alatt kell majd az inzulin, de előfordulhat, hogy rosszabb eredményeid lesznek szülés után, mint a terhesség előtt és inkább marad.

2022. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm most megnyugtattál. Tehát az a lényeg, tartani az előírtakat, és akkor szülés után nem kell az inzulin és vissza lehet állni a gyógyszere. Mert azt tudom hogy a cukorbetegségem nem múlik el. Ezért ijedtem meg az inzulin hallatán mert azt hittem a szülés után is az fog kelleni de akkor ezek szerint ha minden jó akkor vissza lehet állni a gyógyszerre
2022. ápr. 16. 19:27
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Szia! En inzulinos cukorbeteg vagyok 15 eve.

Nekem is az volt az első kérdésem hogy lehet - e beteg, es mérték e a cukrot szülés után.

Fontos hogy tartsd be a diétát, bár igyis valószínű hogy nagy baba lesz (a cukorbetegeknek 99%ban nagy babaja születik)

Amit az orvos nem szokott mondani, pedig kötelezőnek kéne lennie : 12 heti genetikai vizsgálat (vervetellel), es a magzati szív ultrahang (ezt Pesten vagy Debrecenben csináljak meg máshol kifejezett magzati szív UH nincs!)

Az en fiam nem lett az.

2022. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a választ. Az mit jelent hogy nagy baba kb? De gondolom az nem baj ha nagy... Úgyse 5 kiló azért
2022. ápr. 16. 20:10
 6/16 anonim ***** válasza:

Átlagban 3500+ grammal születnek. Az én fiam 4 kilóval jött a világra, és 57 centivel.

És mielőtt teherbe esel mindenképpen legyen rendben a Hga1C - d!

Ismerősöm is cukorbeteg akinek sose szokott szinte 7 fölé menni, 4800 grammal született a fia.

2022. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem a terhesség elején kell átállni inzulinra, hanem a tervezett terhesség előtt. Utána jó eséllyel vissza tudsz térni a gyógyszerre.
2022. ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez milyen cuki a kérdezőtől: “de gondolom az nem baj ha nagy…” 😊 azért nem lesz mindegy, hogy egy 3500g vagy 4800g gyermeket fogsz meg szülni hidd el.
2022. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8!

Engem csaszaroztak, de meglattam a fiam majdnem elajultam.. Hatalmas feje volt, ez ott alul nem jött volna ki, vagy ha igen.. Akkor a hátsó kijárat is szakad az tuti.. 37-es volt a feje...

2022. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogy ha nagy a baba császároznak, csak jót mosolyogtam rajta, ahogy írta a kérdező cukin :)
2022. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!