Mi az inszemináció?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 éve próbálkozunk a babával, volt már egy vetélésem. Az lenne a kérdésem, ajánlották nekem ismerősök ezt a módszert, de én nem igazán tudom mivel jár ez hogyan működik. Mennyibe kerül, mit csinálnak egy hónapba kb hányszor kell elmenni... Szóval leirnatok hogy ez az eljárás miről is szól? Azt tudom hogy egy csövel fel helyezik de hallottam olyat is hozy nem muszáj így, hanem lehetünk rendesen is együtt a stimulácio után. Minden segítő valaszt köszönök előre 😊

2022. júl. 18. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az inszemináció folyamata

A folyamat során minimális hormonális petefészek stimulációval kezeljük a hölgypácienst, és a megfelelő ciklusnapokon ultrahanggal ellenőrizzük a petefészekben a domináns tüsző érését. Optimális érettségi állapot esetén, - pontosan időzítve - tüszőrepedést váltunk ki.


A pár férfitagja által frissen leadott spermiumváladékot előkészítés – preparálás – után fecskendezzük be egy vékony katéteren keresztül a méh üregébe. A beavatkozás fájdalmatlan és nem megterhelő, ezért ambuláns kezelési eljárás során történik.


A spermium származhat a pár férfitagjától, illetve ha nincs megfelelő minőségű spermium, akkor donor sperma anyagból is. Az eljárás sikerességi rátája 15-20%, mely kedvezőbb a spontán „otthoni” teherbeesési aránynál (10-15%). Ez annak köszönhető, hogy az ovulációt mesterségesen időzítjük- és a spermaváladék bejutásának pontos idejét is mi határozzuk meg.


Ugye az inszeminációnál ,"csak "befecskendezik a "jó" spermákat,am8g a lombiknál leszívják a petesejtet és azt termékenyítik meg,majd ültetik vissza.

2022. júl. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És ez hogy működik? Kerhetem én ezt magamtól, vagy pedig kezelő orvos (nőgyógyász) dönti el hogy be utal e egy ilyen intézménybe? Sztks úton is lehet, vsgy csak magán úton? :)
2022. júl. 18. 22:23
 3/5 A kérdező kommentje:
És jól tudom hogy csak akkor lehetséges az inszem, ha előtte meddosegi centrumban jártunk már mindketten a párommal?
2022. júl. 18. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ezeket nem tudom,mert még nem volt!Szerintem a nőgyógyásszal beszéld meg!
2022. júl. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsutyi ***** válasza:
100%
3 év sikertelen próbálkozás után simán jelentkezhet meddőségi központba, nem kell hozzá nőgyógyász. Pár hónapos várakozási idő van, utána ott biztos fognak vizsgálatokat végezni. Neked hormonsort 3.és 21.napit,illetve párodnak spermavizsgálat. Az eredmények kiértékelése után jön a gyógyszeres, injekciós kezelés,a többit az előttem szőló már még írta.
2022. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!