Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A lombik szerintetek rákot...

A lombik szerintetek rákot okozhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én nem vagyok még anyuka, próbálkozunk a párommal.

Felvetődött bennem ez a kérdés.

Annó 4 éve bevettem egy esemény utáni tablettát és akkor azt mondta a nőgyógyász, ha ezt beveszed akkor növeled az esélyét a mellrákra, szóval ha az akarsz lenni vedd be nyugodtan, ezt kb. Kiabálva mondta)

Akkor én még 1 éve voltam együtt a most màr férjemmel.

Bevettem, bàr bánom, mert egyébként utólag kiderült, hogy stabil a kapcsolatunk.

A neten is az orvosok azt írják, hogy még nem tudnak a hosszútávú káros hatásairól nyilatkozni meg hogy még nincs olyan információ, hogy megnőttek volna pl. Az emlőrákos esetek.

Most éppen azon agyalok, hogy ha nekem nem jönne össze bevállalnám -e és én nagyon félek ezektől a "károsnak" vélt dolgoktól, amiknek nem tudni a későbbi következményeit.


Így én azt érzem én inkább örökbe fogadnék, de közben meg a rokonaimnak, akiknek lombikkal lett gyerek az örömük óriási és végre teljes az életük.


Tudom, hogy engem ez nem érint, mert mi még kitartóan próbálkozunk..., remélem nem is fog.


Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy van -e valaki, aki hasonló okból pl. nem vállalta pedig régóta próbálkoznak sikertelenül.

Vagy van -e olyan aki pont ellenkezőleg, tud róla, hogy ez akár káros is lehet vagy esetleg nem hisz ebben.


Köszönöm, ha válaszolsz.

Kérlek normálisan reagáljatok egymás kommenteire és a kérdésemre.

Tudom, hogy ez egy érzékeny téma.


Az esemény utáni tablettát nyilván bánom, de azért csak nem okoz rákot, ezt próbálom nem elhinni.



2022. nov. 25. 22:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Igen, okozhat a hormonkezelés daganatot. De nyilván nem mindenkinél. 1 eseményutánitól viszont aligha lesz bajod.
2022. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2022. nov. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Azert ez nem olyan egyszeru.

A cigaretta is okozHAT rakot, azert megsem minden dohanyos lesz rakos.

A cukor is okozHAT fogszuvasodast, azert nem mindenkinek rohadnak szet a fogai tole.

A kutatasokat tobb tizezer, szazezer minta alapjan vegzik, esely persze van ra, egyertelmu, hogy a hormonkezeles nem tesz jot, de meg mindig tobb esely van, hogy nem lesz baj, minthogy lesz.

2022. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszaitokat.

Ez akkor nagyon kellemetlen, ha az ember pl. Szül lombik(ok)kal 2-3 gyermeket, esetleg ikreket aztán a gyereket ott hagyja a betegség miatt, ami azért alakult ki, hogy gyereke lehessen.

Én valahogy úgy vagyok ezekkel, hogy nem szeretnék egy icipici esélyt se adni erre.

Közben meg nagyon rossz érzésem van, mert lebeszélni nekem senkit nem lenne szívem, mert ígyis micsoda küzdelem ide eljutni és ezt megcsinálni. :(

Így magam sem tudom mi a jó megoldás és ezt mindenki maga mérlegeli:(

2022. nov. 25. 23:16
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

"Én valahogy úgy vagyok ezekkel, hogy nem szeretnék egy icipici esélyt se adni erre."

. Mert amúgy biztos vagy abban, hogy semmi bajod nem lesz?

Ilyen alapon senki nem vállalna gyereket, mert valaki autóval jár dolgozni, és baleset érheti, a másik stresszes, rámehet a szíve stb.

2022. nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

"Én valahogy úgy vagyok ezekkel, hogy nem szeretnék egy icipici esélyt se adni erre."


De "mástól" Is lehet bajod. Biztos vagyok benne, hogy még ezen kívül is sok dolgot teszel a hétköznapokban, amiktől LEHET bajod.

2022. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

Az okoz és az okozhat nem ugyanaz.


1000 más dolog együttállása okozza, eleve vele született hajlamot hív életre.


Nyilván az olyan szintű beleavatkozás a természetes ( akár nem jól működő) hormonhaztartása ami mar ismét teljesen eltèrő lesz a “normálistól”

nem a legegészségesebb dolog.


Viszont eleve a nem jól működő hormonok is utalnak valamiféle zavarra, problémàra.



Eleve a fogamzásgàtló. Is rajta van a rák és trimbózia kockázata, plust májfubkciót is néz egy korrektebb orvos, mielőtt felîrja

2022. nov. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhat!
2022. nov. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, csak erre voltam kíváncsi, hogy jól gondolom -e, mert erről nem szoktak beszélni az emberek. Mostanában nagyon megnőtt a környezetemben a lombik elterjedése, nem tudom mióta létezik.

Egyértelmű, hogy bármi más örökletes vagy szerzett bajom is lehet! Meg nyilván csinálhatok bármi mást, ami amúgyis káros lehet, de amire alapból kijelenthető, hogy igen, ez sajnos okozhat, az rosszul hangzik.

2022. nov. 26. 08:57
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Kkozgat... Ha kimész az utcára, elüthet egy autó... Ha elméaz bulizni, megerőszakolhatnak. Ha repülőre ülsz, lezuhanhat. Ha vonattal utazol, ott is lehet baleset.

Ha élsz, meghalhatsz.

A szülésbe is belehalhatsz...


Remélem ezzel tisztában vagy...

2022. nov. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!