Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez véletlen lehet vagy valamil...

Ez véletlen lehet vagy valamilyen genetikai probléma?

Figyelt kérdés

Egyik barátomrol és testvereiről van szó. A srácnak 2 fiú és 2 lány testvére van.

A 3 fiverről: belevagtak kb egymás utanban a baba projektbe, de mindharmuk felesége elvetélt, a baratomé többször is.

A 2 nővér esetében meg meg sem fogant, ők már régebben próbálkoztak rövid ideig a barátom elmondása alapján, de mivel nem jött össze gyorsan, lettetek róla.

Nekem kicsit fura ez, hogy 5 testvér és mindegyiküknél ilyen probléma van.

Lehet összefüggés?



2022. dec. 6. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Valóban gyanús. Ha kíváncsiak, akkor utána tudnak járni. Citogenetika, más néven kromoszóma kariotipizálás a vizsgálat neve. Egy egyszerű vérvétel, de megmutatja az esetleges kromoszóma eltéréseket. És sajnos vannak olyan eltérések, amik megnehezítik az utódnemzést, vagy rosszabb esetben ki is zárják azt.
2022. dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyiból gyanús, hogy melyik az a genetikai rendellenesség, ami a szülőknél nem jelentkezik, de az összes gyereknél igen, ráadásul mindkét nemnél?


Öt gyerekbe 0,03% a valószínűsége ha mindkét szülő recesszív hordozó.


Persze nem értek hozzá, lehet van ilyen genetikai rendellenesség, de azért furcsa.

2022. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, én elmennék kivizsgálásra.
2022. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!