Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 35 éves vagyok,36 leszek év...

35 éves vagyok,36 leszek év végén, milyen tippeket- trükköket mondanátok teherbeesésre? Női-férfi oldal egyaránt jöhet. Most kezdenénk próbálkozni a babával és már csak a korom miatt próbálnánk kimaxolni az esélyeket, már amennyire lehet.

Figyelt kérdés

Sosem voltam terhes, nem szedtem sosem fogamzásgátlót, nem dohányzom, ünnepnapkor iszom (vagy max. havonta egy fél pohár Sangria), menstruációm 24-28 nap közötti. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van, hogy hónapokig 27 napra jön meg, utána van egy 24 napos, utána mondjuk 26 napos 3 hónapig, utána egy 28 napos. Ez régen is így volt egyébként, nem a korral jár :). 4 napnál több csúszás pl. sosem volt, amióta menstruálok (maximum kamaszként, amikor még nem állt be, de akkor is max 1 hét). Nekem pl. olyan sosem volt, hogy kimaradt volna stressz miatt, max 1-2 nappal előbb-később jött meg.

Ezt azért írom le, mert pl. a ciklusszámítás nehéz. Pl. most január óta 27-28 napra jött meg, most 24 napra ebben a hónapban (lehet ilyenkor nincs peteérésem). Menstruációm egyáltalán nem fájdalmas. Családban volt 36 évesen szülő (unokatestvérem), 43 évesen szülő (nagymamám, de neki nem az első terhessége volt).

Párom 36 éves, sajnos dohányzik (nem fog leszokni), viszont inni ő sem iszik szerencsére, de sportol, nincs elhízva egyáltalán, sőt.


2019. júl. 9. 11:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. júl. 9. 11:59
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

A szexet próbáltátok már? :)

Na jó... annyira nem vagy lemaradva, ne ess kétségbe. Annyi, hogy mivel már közelebb vagy a 40-hez, járj el minden szűrésre, végeztess el minden, nem kötelező vizsgálatot is, ha sikerült teherbe esned. Az egészséges életmód nagyon fontos, és ha elkezdtétek a tervezést, már akkor kezdj el szedni egy szimpatikus terhesvitamint, sok magzati rendellenességet kiszűrhetsz vele.

A cigi a férfiaknál nem magas kockázati tényező, pl. az én férjem is dohányzik, mégis 3 hónap alatt összejött a baba.

Nem árt, ha elmész nőgyógyászhoz, megnézetni, hogy rendben vagy-e, és a férjed is elmehetne spermavizsgálatra.

2019. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 36 évesen szültem, hasonló paraméterekkel, igazából csak szexelni kellett hozzá a megfelelő időben, illetve nekem volt egy pajzsmirigy tulmüködésem, azt helyre kellett rakni előtte, félév alatt jött össze, manapság már nem öreg egy 36 éves nő gyerekvállaláshoz.
2019. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ami fontos, hogy középidő környékén többször legyetek együtt.pl 28 napos ciklusra számolva a 10 12 14 16. napon, de 12 14 mindenképp.

Ami alap, az a folsav szedése mindkettőtöknek!

2019. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Elsőt 26 évesen, másodikat 31 évesen, s most a harmadikat 37 évesen várom! 2 hónap alatt össze jött, férjem 43 éves. Első kettővel semmi probléma nem volt, most a harmadikkal minden bajom van! Hányingerem van, nem bírok enni, Nem bírom a szagokat, sokat fáj a hasam, keményedik, fulladok , van hogy vérzek , nem tudják honnét... Nagyon rosszul viselem, itt érezni a kort! Ezek után még egy babát nem vállalnék azt hittem minden simán megy majd, mint azokelőtt. Csodálkoztam eddig, aki egy gyerekeket vállalat 35-40 éves kora között, miért nincs tesó!? Mondták hogy nehéz volt a terhesség, de azt hittem csak nagyitanak! Most hogy átéltem, megértem őket!!! Sokkal nehezebb mint fiatalon!
2019. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mi csak egyet szeretnék, úgyhogy ha nehéz lesz a terhesség, akkor nehéz lesz :), átgondolva korom miatt racionálisan és emocionálisan ennyit tudunk úgy felnevelni,hogy mindent megadjunk neki (én is egyke voltam), párom nem, neki 3 testvére volt, szerintem neki meg túl sok volt, azért nem szeretne többet :). Persze sose mond, hogy sose :). Én magamat, illetve mások is elég strammnak tartanak, egészségügyi részétől nem félek annyira :).
2019. júl. 9. 12:23
 7/17 A kérdező kommentje:

Persze, nőgyógyászhoz megyek, Tavaly voltam akkor minden oké volt, pont a vizsgálatnál mondta a doki, hogy most van peteérésem (csak még akkor nem álltunk úgy, hogy babát akarjunk, sajnos).

A cikluskövetés nehéz, ahogy írtam, mert x hónapig kb. napra pontos (1 nap), utána pedig 4 nappal korábban jön meg 1-2 hónapig, csak számold ki, melyik hónap az :).

2019. júl. 9. 12:28
 8/17 anonim ***** válasza:
6%
Minden elismerésem, hogy még szülni szeretnél ennyi idősen. Már nem azért, mert öreg lennél, én nem merném bevállalni 33 év felett.
2019. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem azt kérdeztem, hogy ki-mit szól hozzá, kábé ne haragudj, de lesz.rom :), ha nem bánod :).
2019. júl. 9. 14:17
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én Mio inozitolt ittam, baratcserjét és méhpempőt szedtem. Most 14 hetes terhes vagyok 😁 31 éves vagyok. Azért időbe vagy szerintem.
2019. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!