Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan lehet kideríteni hogy...

Hogyan lehet kideríteni hogy van e PCOS-om? Milyen vizsgálatokkal?

Figyelt kérdés
Ciklusom rendszeres, enyhe ir és sokszor pattanásos bőr. Hormonpaneleim voltak az rendben. Uh rá nem mondott semmit a doki

2023. febr. 7. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A PCOS vizsgálata az un. Rotterdami kritériumok alapján történik. A diagnózis akkor állapítható meg, ha:


1./ két tünet jelen van a következő háromból:

a./ a peteérés és tüszőrepedés időleges elmaradása, vagy végleges megszűnése,

b./ androgén (férfihormon) túlsúly klinikai és/vagy laboratóriumi jelei,

c./ ultrahanggal igazolt policisztás petefészkek és


2./ nem más hormonális eltérés okozza a tüneteket.

2023. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus és nőgyógyász tudja megmondani. Vagy olyan aki mindkettő egyszerre. Nekem azt mondta először a nőgyógyász, hogy PCO jellegű a petefészkem, de a hormonpanel alapjàn azt mondta az endokrinológus, hogy nincs PCO-m. Azóta el is tűntek a kis "cisztàk".
2023. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
IR mellett mindig van PCOS, akkor is, ha épp nincs tünete.
2023. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindig van ir mellett pcos. Ez csak fordìtva igaz. A pcos-t mindig ir okozza.
2023. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3# 4# Én is úgy tudom, hogy fordítva igaz.
2023. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Pont nemrég voltam nőgyógyásznál fogamzásgátló váltás miatt. Hormontesztet csinált a kérésemre (egy ampulla vért vesznek le hozzá), és annak az eredménye alapján mondta, hogy pcos gyanús vagyok. De egyébként hüvelyi ultrahanggal is kiderülhet, mert elég jellegzetes képet mutatnak. Egyenlőre nem tudok többet, hogy hogyan zajlik a kivizsgálása, 3 hónap múlva kell visszamenjek.
2023. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönjük. Hát uh semmit nem lát akkor mondta volna.
2023. febr. 9. 13:02
 8/15 anonim ***** válasza:
A pcos egy elavult elnevezés, mert nem minden esetben jár cisztákkal. Csak laborral lehet megállapítani.
2023. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Milyen labor kell hozzá abban tudsz segíteni?
2023. febr. 10. 06:07
 10/15 anonim ***** válasza:
3. napi női hormonsor ( FSH, LH, progeszteron, estradiol, prolaktin) és minimum 3, de inkább 5 pontos terheléses cukor és inzulin vizsgálat.
2023. febr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!