Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha magán úton szeretnék labor...

Ha magán úton szeretnék labor vizsgálatot csináltatni, ahol a PCOS és IR kiderül, akkor ehhez pontosan milyen vizsgálatok szükségesek?

Figyelt kérdés

Mik azok a vizsgálatok,vagy a röviditésük,amik kelenek ezekhez hogy kiderüljön van e ilyen bajom?

Mert van egy oldal(magán labor),ahol mindenféle vizsgálatokat csinálnak,néznek vérből,de fogalmam nincs melyik mi.Ha valaki pontosan leirná nekem hogy a fentihez mik kellenek,akkor könnyebb lenne,mert az árakra lennék kiváncsi.

[link]

Azt tudom hogy terheléses cukor vizsgálat kell,meg inzulin.Még miket kell hogy nézzenek,mi a röviditésük?(gondolok itt valami FSH-ra,valami ilyen is rémlik,de lehet hülyeséget irtam....)

Köszönöm!


2014. okt. 4. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A terheléses cukor, és (ez a fontos!) inzulin vizsgálatból (75 g glükoz, 3-4 vérvétel meghatározott idönként) remekül lehet látni, hogy van e inzulin rezisztencia.

A policisztás petefészkeket általában ultrahangon látják, arra nincs külön vizsgálat.

Az IR gyakran társul pajzsmirigy problémával, ilyenkor a pajzsmirigy hormonok szintjét vizsgálják, ilyenkor néznek TSH-t, de mivel nekem ezt nem nézték, így nem tudom pontosan mit is néznek. Biztos lesz valaki, aki erre is tud választ adni.

2014. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2011-ben csinálták maszek laborban a terheléses vizsgálatot, akkor 8000 Ft volt. E-mailben másnap küldték az eredményt.
2014. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából uh-on nézett a doki,ott egyértelműen ott voltak a ciszták....

Igazság szerint én megcsináltattam a kórházba ezt az egészet nemrég,csak eltűntek az eredményeim,amik azóta sincsenek meg....úgyhogy azt se tudom milyenek lettek.

Ezért szeretném még egyszer megcsináltatni,de inkább fizetek érte,csak legyenek meg az eredmények,meg ne kelljen hónapokat várni rá.....

2014. okt. 4. 11:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

igaz nem endo doki kérte a vizsgálatot hanem nőgyógyász de szerintem ha ezekkel kezddel sok minden kiderül!

3 és 21 napi vérvétel amin ezeket nézték

3 napi!!

TSH

Anti-TPO

Anti-Tg

Prolaktin

Tesztoszteron

Dhidroepiandroszteron-szúlfát(ez nem tudom mi lehet nem is kell)

FSH

LH

Ösztradiol

21 napon

Progeszteron

a endo doki még kért most

FT4

meg voltam pajzsmirigy uh-n

remélem segít!

2014. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!