Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy stabil párkapcsolatban,...

Egy stabil párkapcsolatban, házasságban élő nőnek miért nehezebb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Sokszor nem értem, mondjuk egy igazán szegény, nyomorban élő családban akár 5 meg 8 gyerek is születik, stabil párkapcsolatban, házasságban lévő nőnek meg tök nehezen sikerül, nem egy párt ismerek, (fiatal volt az anyuka, apuka) mondjuk ahol orvosi segítség kellett pl. Lombik, inszemináció...stb. nem értem, MIÉRT?

2023. márc. 22. 17:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért nagyon sok összetevős is biztosan lehet is benne valami, néhány bennem felvetődő gondolat.

Szegényebb egyén nem gondolkozik, nem védekezik, főleg nem stresszel rá, jön oszt majd lesz valami. Lombikra ha menni akarna sem lenne pénze (gyógyszerek, járulékos költségek), vagyis szegény párt lombik programban alapból ritkábban látsz.

Jó egzisztencia esetén tervezettebben akarnak gyereket a párok, dehát ember tervez, isten végez. Kitolódik a gyerekvállalás, ráfeszülnek, akár megerőszakolják a természetet. Értem azt néhány hónap sikertelenség után némi füllentéssel már a meddőségi klinikán kötnek ki.

A gyerekvállalás nem egy órához igazítható dolog. Majd jön a baba, ha jönni akar. Valakik 18 éves koruktól nem szabnak gátat és nem esnek kétségbe, ha 23 évesen sikerül, mások 30 évesen döntenek úgy, hogy jöhet a baba, akkor viszont aztán most rögtön, mert ha nem, akkor baj van.

Akinek nem inge, ne vegye magára. Én a 30-as tudatos kategóriába tartozom és persze tudom hogy erős általánosítás a válaszom is.

2023. márc. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
25%

Azért mert a házasságban, stabil kapcsolatban élő korábban is élt már nemi életet. Ez ugye azzal jár, hogy pl.szedett fogamzásgátlót vagy mondjuk volt már valamilyen nemi úton terjedő betegsége (hüvelygomba, bakteriális hüvelyfertözés, férfiaknál húgyúti fertőzések, ...) esetleg korábbi abortusz stb. Ezek mind csökkentik a későbbi termékenységet.


Egyetértek az előttem hozzászólókkal, akik azt írták, hogy évekkel korábban ezeknek a pároknak is könnyebben sikerült volna. De én nem feltétlenül az életkorra fognám.


Nyomorban élők már az első alkalommal sem védekeznek, abortuszra sem mennek, megszülik.

2023. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából egyet értek azzal amit a többiek írtak, 1. Az élet igazságtalan 2. Nyilván aki megteremtette az egzisztenciát már nem 20 éves. 3. Egyszer olvastam valahol, hogy a meddőség a gazdagok betegsége, mivel több olyan élelmiszert fogyasztanak ami tele van mesterséges anyagokkal
2023. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!