Van pcos-em ezek alapján?

Figyelt kérdés

1,5 éve nem jön a baba.

Már mindenféle vizsgálaton voltam.

Prolaktinom magas volt, de már a Bromocriptin levitte.

A többi hormonom jó, pajzsmirigy értékek jók, amh tökéletes, átjárható mindkét petevezetőm.

Még enyhe inzulin rezisztenciám lehet (a referencia értékek szerint jó, meg még orvos nem mondta, hogy lenne, azt se, hogy nem, de nem lett a legjobb az eredmény).

Ezenkívül cisztás mindkét letefészkem (pco).

Aztán amúgy kicsit duci vagyok (egy 15-20 kg plusz van még rajtam), illetve az államom néha megjelennek sötétebb szőrszálak. Ugye ez is a pcos jele, de a tesztoszteron szintem meg nem lett magas. Az orvos, amikor kérdezte, hogy van-e ez az áll- arcszőrösödés, mondtam neki is, hogy néha vannak az államom fekete szőrszálak, de kérdezte, hogy mennyire, mondtam, hogy azért még nem vészes és így nem is írta fel a lapra.

Most akkor lehetek pcos-es?



2023. ápr. 6. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek alapján igen, lehetsz. Egy jó endokrinológust kellene felkeresned, mert az átlag nőgyógyászok ebben nem túl jártasak.
2023. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nekema dieta+avivatornaval sikerult az osszes cisztat eltuntetni, es szinte teljes tunetmentesseget elerni. 2 gyerekem is lett. Mar a tornat nem csinalom, csak a dietat, neha felbukkan 1-1 kosza szorszal az allamon, vagy a mellemen, de azota sincs egy darab cisztamsem, tobb, mint 10 eve.
2023. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
PCOS-t elvileg látni lehet ultrahangon, nekem az alapján mondták hogy van (majd egy másik doki szintén uh alapjá , hogy nincs xD). Hozzáértő nőgyógyász simán kiszúrja akár rákszűrés közben is.
2023. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!