Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hol vannak a valóságban azok,...

Hol vannak a valóságban azok, akiknek nehezen jön össze a baba? Akinek van kedve, írjon privátban.

Figyelt kérdés
Mást sem olvasok, csak borzasztó statisztikákat, mégis a környezetemben senki sincs, akinek ezzel problémája lenne. Persze mindenkitől hallom, hogy neki a barátnője, meg neki az unokahúga stb. de én nem ismerem ezeket az embereket. Akikkel beszélek, rokonok, munkatársak, barátnők, egyszerűen mindenkinek ment pikk-pakk (és hála ég, hogy nekik nincs ezzel gondjuk) Csak így nehéz, hogy ne érezzem magam egyedül ezzel. Itt is olvasom, hogy sokaknak van gondjuk ezzel, de ugye ezeket az embereket sem ismerem, ráadásul itt azért sok a kamusztori is. Ettől függetlenül egy próbát megér, akinek van kedve beszélni róla, és minimum 1 éve próbálkoznak sikertelenül, írjon privátban:)

2023. ápr. 12. 09:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Itt vagyok. 2016-ban hagytuk abba a védekezést, 2018-ban (kivizsgálások után, amikből nem derült ki semmi) lettem terhes, elvetéltem. Utána 2019-ben, bő egy évvel a vetélés után fogant meg a kisfiam, aki meg is született. Semmilyen diagnózis nem született, hogy miért nem jött össze évekig - igaz, nem éltünk nagyon gyakori szexuális életet, de ahhoz azért eleget, hogy teherbe essek.
2023. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ezek az ismerőseim nemrég szültek, vagy jelenleg terhesek. És nem küszködtek sokat, nem hiszem, hogy ne mondták volna el, főleg úgy, hogy tudják, nekem sokat segítene, ha tudnám másnak is nehéz volt. Meg ismerem is az életüket, tudom mióta van férjük stb. szóval a matek sem jön ki, hogy túl sok ideig tartott volna ha esetleg hazudtak volna. Gratulálok a kisfiatokhoz.
2023. ápr. 12. 11:08
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 6 év próbálkozás után született meg a kisfiunk. Az ismerőseim között 5 olyan család van, akinek nem lett saját gyereke, és a koruk miatt már nem is lesz. 3 van, akik nem keresték az okot, van, aki korai petefészek kimerülés miatt, van, aki Leiden mutáció miatt.

Ha nem vagy közeli viszonyban, vagy hasonló cipőben, az emberek erről nem szívesen beszélgetnek.

2023. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13as vagyok, még egy eszembe jutott: régi kozepsulis barátnőm, neki gyerekkorában vastagbél daganata volt, sugarazták, végül ki kellett venni a méhét. Ők örökbefogadtak.
2023. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
48%

PCOs és inzulinrezisztencia derült ki 24 éves koromban, 1 évig nem volt egyáltalán menzeszem. Utána lett diétával és aviva-tornával, és tünetmentes lettem. Mikor gyereket kezdtünk tervezni, 4 hónappal előtte elmentem a hormonjaimat kivizsgáltatni, mert voltak arra utaló tüneteim, hogy nincs minden rendben (ezeknek utánaolvastam, onnan tudtam róla). Ki is derült a gond, amit sikerült kezelni a próbálkozós hónapig, amikor összejött a nagyobbik gyerekem. Én még egyébként családállításra is elmentem előtte, hogy a lelki része is tutira rendben legyen. Aktívan csináltam az aviva tornát és a diétát is szigorúan. Azt mondták egy csomóan, hogy rágörcsölök.


A kicsinél semmi ilyet nem csináltam. Kíváncsi voltam, hogyha úgy teszek, ahogy tanácsolták nekem a nagynál, és hagyok mindent, akkor vajon összejön-e. 2 év után jött össze. A nagy sokat kelt, ezért nem bántam ezt annyira, nem sürgettük a dolgot. Akkor egyébként látszólag nem volt jel arra, hogy gond lenne, mint korábban.


Lelkileg nehéz volt, hogy láttam, hogy mindnehol jön össze a második gyerek. Persze, ez nem volt igaz teljesen, csak én vettem ezeket jobban észre, mert pl. egy baráti házaspár már előttünk szeretett volna gyereket, és a mai napig nincs nekik sajnos, pedig már az én nagyobbik gyerekem iskolás. Ehhez képest a 2 év semmi, főleg úgy, hogy már van egy nagyobb. Csak azért írtam le, hogy nálam hogy volt, mert én várhattam volna nem rástresszelve az elsőnél ki tudja, mennyit, mire sikerül.

2023. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 2 éve próbálkozunk. 1,5 év után derült ki,hogy az egyik petevezetékem el van záródva. Az átjárhatósági vizsgálat utáni hónapban volt egy kémiai terhességem, azóta eltelt újabb sikertelen fél év. Valószínű a következő lépés egy meddőségi centrum lesz.
2023. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Szia! 5 éve kezdtük a próbálkozást. Páromnál is, nálam is minden rendben. 38 évesek vagyunk.

Igazából sosem fogjuk elfogadni, de mára már nincs az a reménykedés amit az első években átéltünk minden hónapban.

Lombik és inszem nem volt.

Annyira nem akartunk szembe menni a természettel.

2023. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Nekunk volt 2 ev az egyik gyerekunk. Kapasbol 4 part is tudok.

- az egyik legjobb baratnom tesojaeknak egyaltalan nem sikerult, pedig fiatalon kezdtek probalkozni, ok vegul orokbefogadtak

- masik baratnom tesojaek szinten idoben probalkozni kezdtek, azota mar kifutottak az idobol, nincs gyerekuk

- masik baratnomek keson talalkoztak a parjaval, 4 lombikjuk is volt, nem sikerult sajnos egyik sem

- masik legjobb baratnom igaz, csak kb. 8 honapot probalkozott a parjaval, de nem sikerult nekik, azota mar nincsenek egyutt, orvos azt mondta, nehezitett a terep

- barati hazasparnal a nonel pcos, ir,gimi ota egyutt vannak, legalabb 10 eve nem jon ossze nekik a gyerek

2023. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

18-as vagyok, eszembe jutott meg ketto,

- az egyik csaladon belul, 15 eve nem sikerul neki, volt petevezetek-elzarodasa, ami csak nemreg derult ki.

- A masik egy tavolabbi baratnom, akivel csak idonkent beszelunk, neki pozitiv lesz a teszt, csak nem sikerult kihordania eddig egyik terhesseget sem.


Ha belegondolok, ez igy eleg nagy arany a szeretteim koreben.

2023. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Szia! Én 32 évesen 1,5 év sikertelenség után lettem várandós. Mivel szerettünk volna kistesót, nem védekeztünk. Ennek már 3 éve és sajnos nem jött még össze. A baba előtt voltunk több vizsgálaton is, ott azt mondták ,hogy nem ritka ha 1 éven belül nem sikerül. 1-2 év után ajánlják a kivizsgálásokat, hogy mindkét félnél rendben van-e minden. Tudom ,hogy nehéz, főleg ha az ember "rágörcsöl", de ne add fel, csak próbálj másra összpontosítani és kicsit elengedni ezt magadban, sajnos ez a legnehezebb része
2023. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!