Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem sikerül? Kezdek...

Miért nem sikerül? Kezdek összeomlani.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Annyira jó lenne olvasni olyan nőktől válaszokat, akiknek nagyon nehezen jött össze a baba, és mit éreztek közben...


Mi 2, lassan 2,5 éve próbálkozunk.

Persze megvoltak a vizsgálatok, mintaadás-spermavizsgálat, volt egy sokkal részletesebb spemravizsgálat is, dns vizsgálattal, vérvételek, volt petevezeték átjárhatósági (hycosi azthiszem)

vizsgálat, aztán nekem volt cukorterheles, pajzsmirigy vizsgálat, de minden rendben volt. Volt teljes életmód váltás is, a miheztartás végett, amúgy nem volt semmi bajunk.

De azóta edzek, egészségesebben eszem, bár előtte is úgy ettem.

A férjem is, nyilván.

Egyedül az ő mintájával van probléma, kissé kevés, de termékeny, sőt a természetes úton váló teherbeeséshez is megfelel, viszont kevesebb eséllyel fog úgy megtörténni, így inszeminacióra kellett mennünk.

Immár ez a 3.-dik inszeminaciónk, még nem telt el 2-hét de már most tudom hogy nem jött össze, mert ugyanolyan tüneteim vannak, mint mikor megfog jönni, illetve az eddigi sikertelen inszemek után is ugyanilyen volt.

Az inszemek előtt nyílván hormonokat kapok, és mire konkretan az inszemináláshoz érünk, minden tökéletes, tankönyvbe illően reagál a testem, mégse jön össze.

Nem tudom még mennyi inszeminaciót fog csinálni az orvosom, azthiszem 6-ot összesen megcsinálnak lombik előtt, de nem szeretnék eljutni a lombikig, bár nyilván muszáj lesz ha nem sikerül egyetlen egy inszem se.

Érzelmileg már ez nagyon megterhelő nekem, a férjemnek is.

Mindenféle dologgal próbálunk rásegíteni, táplálékkiegészítőkkel, méhpempővel, d-vitamin, szedem a terhesvitamint is, hátha mégis mégis sikerült...


De, fogalmam nincs miért nem jön ez össze. Miért nem jön össze?

Az orvosom szerint valamelyik inszemnek sikerulnie kell, mert nincs ok, amiért ne sikerülne. Mégse sikerül, ő a másodiknál arra számított, hogy összejön.

Mikor hívtam, hogy hát sajnos nem, és kezdjük elölről, nagyon meglepődött.


Mindegy, csak kíváncsi lennék, mit gondoltok erről.

Mit tehetnék másképp, mivel tudnám segíteni ezt?

Hogyan ne keseredjek el?

Már elegünk van nagyon ebből, az elején még nagyon görcsöltünk rajta, most őszintén mondom, már nem görcsölök rá, már egy mély szomorúság lengi körül ezt.

Sietnék, mert anyósom már beteg, és nincs unokája, és a világ legszeretetteljesebb embere, annyira szeretném őt is megajándékozni így az élete elmúlásán egy unokával, legalább ennyi lenne neki...

Nyilván nem csak ezért szeretnénk gyermeket, de ilyenek miatt is aggódom. Úgy fog meghalni, hogy nem látta az unokáját, aki nem is biztos hogy valaha létezni fog.:(


Bocsi ha hosszú, és értelmetlen...

De azért köszi ha valaszoltok.



2023. ápr. 27. 10:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Menjetek lombikra. Az inszemináció nem sokat ér. Ha azzal sikerül, spontán is tudna, ha van rendes peteérés.
2023. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nehezen jött össze és most is csak az elején járok. Mi is mindenféle vizsgálaton túlestünk, enyhe férfiproblémát találtak csak, de azt mondták ez nem akadálya a természetes útnak, csak kissé nehezített. Nagyon nehéz volt, minden hónapban reménykedtem,de mégsem, csak ekkörül forogtak a gondolataim. Ismét vizsgálatokon estünk át és ott kiderült, hogy a férjem eredményei nagyot ugrottak felfelé. Ekkor rögtön sikerült. Hiába mondták, hogy a csökkent értékekkel is lehetséges és nem vészes, nekünk akkor sehogy sem jött össze.
2023. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nekünk is ugrott felfelé, az egyik inszeminació alkalmával, mert a mintaadáskor mindig csinálnak egy spermavizsgálatot is, de akkor se sikerült sajnos.


Van lehetőség átnyergelni lombikra, így inszeminació közben szerintetek? Meg egyébként, minek csinálnak inszemet, ha semmit se ér?

2023. ápr. 27. 11:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sikerül, a 3. inszemináció után kérdezz rá a kezelőorvosnál, hogy áttérhetnétek-e. Ha jól tudom min 3-6 inszemet szoktak javasolni. De még ne mondj le teljesen az utolsó inszeminációról, nekem a sikeres hónap is pont ugyanolyan volt, mint amikor nem sikerült, pms tünetek hada...
2023. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Párodnak javasolták a profertilt? Borsos az ára, de netről meg tudod rendelni. Ártani biztos nem ártasz vele. Párom 1 hónapig szedte és pozitívat teszteltem 2 év várakozás után.
2023. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem mondok le teljesen róla, de azért furcsállnám, ha mégis sikeres lenne, mert minden ugyanolyan mint mikor megakar jönni. Cici fájdalom, görcsök, kívánósság, és a terhesség ilyen korai szakaszában (1-hete volt az inszem) még semmi ilyesmi nem szokott lenni, nem?


Amúgy, profertilt szedi a párom, immár 7.-dik hónapja. Előtte mást szedett, annak rózsaszínes volt a csomagolása, de ha fenyegetnétek se jutna eszembe sajnos a neve.

Aztán erre váltottunk, mert jobbak a vélemények róla. Valamit segített is, mert ugye az inszem spermavizsgálatakor jobb az eredmény, viszont a sperma mennyisége kevés. Az nem változott. Mindenesetre inszem után mindig együtt vagyunk, ezt ajánlotta az orvos, de így se sajnos, nem sikeres.


A lombikra azért nem akartam menni, mert 4-hónapos várólista van itt arra, és már most teljesen kivagyok, még ha várakoznom kellene minden lombiknál plusz 4-hónapot szerintem teljesen kikészülnék.

Az inszem minden hónapban mehet, nincs várakozási idő. De, mindenesetre, átnyergelek lombikra, mert ha biztosabb, akkor bevállalom a várakozást, csak nagyon feszültté tesz, de ez van.


Köszi a válaszokat!

2023. ápr. 27. 12:13
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"A lombikra azért nem akartam menni, mert 4-hónapos várólista van itt arra, és már most teljesen kivagyok, még ha várakoznom kellene minden lombiknál plusz 4-hónapot szerintem teljesen kikészülnék."


Minél később jelentkezel, annál később kerültök be. Régen 1.5 év volt a várólista.

Itt felénk (Tapolca, PRI) nincs várólista, felhívtam őket, 2 héten belülre kaptam időpontot. A két lombik közt is csak a kötelező 90 napnak kellett eltelnie.

2023. ápr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem a sikeres hónapban ugyanúgy, mint szokott az esedékes menstruáció előtt 1 héttel elkezdett fájni a mellem, derékfájás és enyhe görcsök. Biztos voltam benne, hogy nem sikerült most sem.
2023. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Oo, mondjuk mi Pesten lakunk.

Szerintetek, mivel nincs ott bejelentett lakcímem, még csak nem is Pesten van, tudok ott lombikot csináltatni, vagy máshol ahol nem kell ennyit várakozni?


Nálunk az általános a 4-hónap, de ha fiatal vagy, és nincs egyébként semmi bajod, akkor több is, mert a 35-40 éven felülieket előre veszik, illetve azokat akiknek valamilyen problémájuk van. Szerintem nekem félévet is várnom kellene 2-lombik között. :(

2023. ápr. 27. 12:44
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nincs ilyen kikötés. Jártak oda Győrből is, pedig ott a Kaáli intézet helyben.

2023. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!