Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem sikerül? Kezdek...

Miért nem sikerül? Kezdek összeomlani.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Annyira jó lenne olvasni olyan nőktől válaszokat, akiknek nagyon nehezen jött össze a baba, és mit éreztek közben...


Mi 2, lassan 2,5 éve próbálkozunk.

Persze megvoltak a vizsgálatok, mintaadás-spermavizsgálat, volt egy sokkal részletesebb spemravizsgálat is, dns vizsgálattal, vérvételek, volt petevezeték átjárhatósági (hycosi azthiszem)

vizsgálat, aztán nekem volt cukorterheles, pajzsmirigy vizsgálat, de minden rendben volt. Volt teljes életmód váltás is, a miheztartás végett, amúgy nem volt semmi bajunk.

De azóta edzek, egészségesebben eszem, bár előtte is úgy ettem.

A férjem is, nyilván.

Egyedül az ő mintájával van probléma, kissé kevés, de termékeny, sőt a természetes úton váló teherbeeséshez is megfelel, viszont kevesebb eséllyel fog úgy megtörténni, így inszeminacióra kellett mennünk.

Immár ez a 3.-dik inszeminaciónk, még nem telt el 2-hét de már most tudom hogy nem jött össze, mert ugyanolyan tüneteim vannak, mint mikor megfog jönni, illetve az eddigi sikertelen inszemek után is ugyanilyen volt.

Az inszemek előtt nyílván hormonokat kapok, és mire konkretan az inszemináláshoz érünk, minden tökéletes, tankönyvbe illően reagál a testem, mégse jön össze.

Nem tudom még mennyi inszeminaciót fog csinálni az orvosom, azthiszem 6-ot összesen megcsinálnak lombik előtt, de nem szeretnék eljutni a lombikig, bár nyilván muszáj lesz ha nem sikerül egyetlen egy inszem se.

Érzelmileg már ez nagyon megterhelő nekem, a férjemnek is.

Mindenféle dologgal próbálunk rásegíteni, táplálékkiegészítőkkel, méhpempővel, d-vitamin, szedem a terhesvitamint is, hátha mégis mégis sikerült...


De, fogalmam nincs miért nem jön ez össze. Miért nem jön össze?

Az orvosom szerint valamelyik inszemnek sikerulnie kell, mert nincs ok, amiért ne sikerülne. Mégse sikerül, ő a másodiknál arra számított, hogy összejön.

Mikor hívtam, hogy hát sajnos nem, és kezdjük elölről, nagyon meglepődött.


Mindegy, csak kíváncsi lennék, mit gondoltok erről.

Mit tehetnék másképp, mivel tudnám segíteni ezt?

Hogyan ne keseredjek el?

Már elegünk van nagyon ebből, az elején még nagyon görcsöltünk rajta, most őszintén mondom, már nem görcsölök rá, már egy mély szomorúság lengi körül ezt.

Sietnék, mert anyósom már beteg, és nincs unokája, és a világ legszeretetteljesebb embere, annyira szeretném őt is megajándékozni így az élete elmúlásán egy unokával, legalább ennyi lenne neki...

Nyilván nem csak ezért szeretnénk gyermeket, de ilyenek miatt is aggódom. Úgy fog meghalni, hogy nem látta az unokáját, aki nem is biztos hogy valaha létezni fog.:(


Bocsi ha hosszú, és értelmetlen...

De azért köszi ha valaszoltok.



2023. ápr. 27. 10:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

4 év sikertelenség után lettem terhes. 4 inszeminációnk is volt, én sem láttam sok értelmét, de meg kellett csinálni lombik előtt. A 3. és 4. inszem egymás követő ciklusban volt, majd egy hónap szünet után kezdtük volna a lombikot. Na abban az "üres " hónapban elmentünk egy 3 hetes nyaralásra és már hárman jöttünk haza :)

Kitartást és drukkolok, tudom milyen ebben benne lenni és lelkileg padlóra kerülni tőle.

2023. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
A lelki okokban nem hiszel? Esetleg egy kineziológus?
2023. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, másik városban megpróbálom, megkérdezem az orvosom majd, mindenről ha találkozunk.


11-es: nagyon örülök, gratulálunk nektek! Nagyon örülnék én is neki, ha így egyszercsak természetesen megtörténne, szép történet lenne, a tiétek is végül happy end-el zárult. :)


12: hiszek a lelkiokokban, van egy meddőségi pszichológus, akinek a kis lapja, elérhetősége kint van a klinikán, lehet megpróbálom, mert ártani itt ez már nem árthat, köszönöm a tippet! :)

2023. ápr. 27. 15:22
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 dolgot tudok javasolni:

1.) egy trombózis hajlamra való vérvétel vizsgálat (ha még nem volt).

2.) ha van lehetőségetek, menjetek el valahová pihenni, kikapcsolódni stb.


Sajnos hiába érzed úgy, hogy nem görcsölsz már rá, de igen, rá vagy feszülve, hiszen kattogsz rajta, ez a kérdés is így lett.


Mi 3 évet vártunk a sikerre, 2 vetéléssel és ugyanezen procedúrát végigjárva amit te is írtál. A trombózis hajlamon kívül semmi gondot nem találtak, az is igazából csak enyhe és terhesség alatt kezelendő csak elővigyázatosságból.

3 év után 2021 májusban volt nekem átjárhatósági vizsgálat, mint "utolsó próba", illetve utolsó vizsgálat, és akkor ha nem sikerül majd később lombik, de előtte kipihenjük a sok stresszt. Júniusban olyan elfoglalt voltam, hogy észre se vettem, hogy nem rágódom már rajta annyit. Júliusban elmentünk motorral nyaralni, és a nyaraláson derült ki, hogy babát várunk. Azóta 1 éves gyönyörű nagyfiú :)

2023. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy elvetéltél 2x is, ezt nagyon nehéz lehet feldolgozni. :(

Annak viszont örülök, hogy életet adtál egy kisfiúnak, gratulálok!


Ahhoz képest nem görcsölök, mint ahogy régen görcsöltem. De igazad lehet, egy kis kikapcsolódás nem árthat. Eddig mikor nyaraltunk, is folyamatosan erre gondoltam, hogy na lehet itt jön össze, tehát végülis hiába voltunk a 2,5 évben 3x is nyaralni, mindig pont azért is mentünk, hogy lehet itt fogok teherbeesni... Bár lehet hülyeségnek hangzik, de nekem az egyik fő okom ez volt, hogy ezért is menjünk nyaralni.

Úgy kellene menni, hogy megpróbálok egyáltalán nem gondolni rá. Csak úgy, kikapcsolódni, világot látni, és ennyi. :)

2023. ápr. 27. 23:23
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne hibáztasd magad, ha nem sikerül teljesen kizárni a fejedből, úgysem lehet. Én sokszor már azért stresszeltem, mert tudtam, hogy nem szabad rástresszelnem. A sikeres hónapban is ugyanúgy ezen rágódtam, mint előtte sok sikertelen hónapban. De a nyaralás mindenképp jó ötlet, kell a kikapcsolódás és emészd amiatt magad, ha igen is megfordul a fejedben, hogy talán most. Hidd el, nem ezen múlik! Kitartás, sikerülni fog!
2023. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

14 vagyok.

Azt még elfelejtettem, hogy szerintem ne szedj be mindenféle vitamint meg ilyesmiket, mert kb felesleges, megterheled a gyomrod. Ezt nekem anno az endokrinológusom mondta! Én is mindenféle bogyókat beszedtem, kipróbáltam, de a tablettás megoldásokat kifejezetten ellenezte. Azt mondta vigyem be a vitaminokat gyümölcsökkel, zöldségekkel, halakkal, és inkább gyógynövény teákat igyak. Az egyedüli amit javasolt, hogyha máshogy nem is akkor tablettában, a folsav volt.


Valamint, hogy egy tisztító kúrát is csináljak, pl csalán levél teával is lehet (az most szinte mindenhol van úgyis, és az íze is jó :) ) erről a neten tudsz keresgélni, hogy pontosan hogyan és mennyit.


Én teljesen megértettem, igazat adtam neki, már az is megnyugtatott, hogy nem kell esténként annyi vitamint bevenni, meginni stb. Jobban is éreztem magam tőle komolyan! :D

2023. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Húh, még jó hogy az én férjem spermájával nincs gond… éveket nem várnék, otthagynám a pasit.

Ha a gyerek a célom, akkor miért is ne tenném…

2023. máj. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Ha meg a te petesejteiddel lenne a gond, te is ezt kapnád. 😉

2023. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

19-es. Akkor nem kérném a férjem, hogy maradjon mellettem szenvedni…ha már kezd összeomlani.

Vagy örökbefogadás. Ennyi.

2023. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!