Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi segítene? Hogy lehetne jobb?

Mi segítene? Hogy lehetne jobb?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk házasok, jó a kapcsolatunk. Párom azt akarja, hogy anya legyek. Én úgy érzem nem állok készen erre. Ez nagyon rosszul érinti őt. Ő szenved emiatt nekem pedig rossz látni hogy ő boldogtalan. Számára természetes, hogy a feleség anya is. Nekem problémáim vannak (fél évet próbálkoztunk eddig, de sehogy se jött össze a gyerek). Volt pcos-om de az most tünetmentes. Anyámmal rossz a kapcsolatom, irtózom az anya szereptől. Apámmal jó a kapcsolatom, férjemmel is minden rendben volt egészen eddig. Most új lakás van, előkészítve a gyerekszoba, én pedig úgy érzem nagy a nyomás rajtam hogy belekényszerítsenek valamibe amit magamtól nem tennék. Nagyon szeretem a párom és elfogadom őt olyannak, amilyen. Rossz látni, hogy ő nem elégedett a kapcsolatunkban. Több, mint 3 éve beszélünk a témáról, gyerekvállalásról. Sose mondtam, hogy nem. A házasságunk előtt azt mondtam, magamtól nem vállalnám, de a párom mellett talán képes lennék rá. Próbáltam barátkozni a gondolattal, mert ő többször előhozta a témát, és engem is zavart, hogy már 30 múltam és még nincs gyerekem. Most 32 vagyok. Az anyám 26 volt mikor engem szült. A férjem anyja őt 23 évesen szülte. Úgy érzem megyek ki az időből, és közben nem vagyok erre kész. Csak a férjem miatt vállalnám, hogy megadhassam neki a gyereket. Azt mondja, az meg úgy nem jó, ha nekem ez nem jön belülről. Hát nem jön, ez van. Anyám mindig is elutasító volt velem, nem éreztem, hogy szeretne, nem játszott velem, nem ölelt meg és nem mosolygott rám. Apámhoz tudtam kapcsolódni, aztán ők elváltak, és én anyámmal maradtam egy érzelmi pokolban. Nagyon egyedül voltam. Most is nehéz fenntartanom hogy érzelmileg stabil legyek. Félek így gyereket vállalni és felelőtlenségnek érezném. Párom érti ezt és fáj neki nagyon, nekem pedig az fáj, hogy őt szenvedni látom. Eddig minden rendben volt köztünk, de most, hogy eljött az idő, úgy érzem esik szét a kapcsolatunk, nem tud már rám olyan szeretettel nézni, csak sóhajtozik és szomorú. Látom rajta az elfolytott dühöt is, amit nem akar rám zúdítani, de érzem. Az utóbbi időben sok ismeretlen emberrel lép kapcsolatba, írogat embereknek. Úgy érzem nagyon szenved miattam. Nagyon egyedül érzem magam, egyre jobban távolodik tőlem. Látja, hogy nekem fájó az anya-téma. Nem a gyerekekkel van bajom, szerintem nagyon cukik. Bár túl sok tapasztalatom nincs velük, de a babákkal sose tudtam mit kezdeni. 4-5 évesekkel nagyon jól el tudok szórakozni már. Nem akarok egy babának se rosszat, ezért is félek a gyerekvállalástól. Úgy érzem nem tudnám megfelelően szeretni, ha magam se vagyok stabil egyedül. Úgy érzem az anya szerepet egyedül kell vállaljam, a férjem vagy az ő anyukája nem tud helyettem anya lenni. Párom azt mondja sose hagyna el, mert komolyan gondolja a házasságot. Viszont ebben az is értelemszerűen benne van, hogy én anya leszek és gyerekeink lesznek. Én értem amit mond, és emiatt úgy érzem hogy nem tud szeretni önmagamért. Én is érzem, hogy ezek a határaim. A házaséletünkre is rányomja ez a bélyegét. Ha védekezünk az a baj, ha nem védekezünk akkor meg az. Emiatt megritkultak ezek az alkalmak is. Ami érthetetlen, hogy volt pár direkt próbálkozásunk amikor elvileg össze kellett volna jönnie, de nem sikerült egyszer sem. Kb 15x próbálkoztunk így eddig. Lehet, hogy más bajom is van ami fizikai, ezt nem tudom, nem vizsgáltattuk ki. Férjem azt mondja, nem akarja ennyire erőltetni a dolgot. Szeretem őt, és ő is szeret engem. Nagyon rosszul érezzük magunkat most.

2023. máj. 3. 12:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

Én akkor egy picit más jellegű átgondolandót fogok írni Neked kedves kérdező.


32 vagy. PCOS. Nem tudod más gondod van-e ami miatt nem jött össze. A lelki része csak egy dolog. Mielőtt belevágsz a lelki részébe szerintem alap dolgokat nézess meg, hogy egyáltalán mennyi időd van rágódni magadon, mert sajnos olyan sok éved nincs. Nézesd meg a hormonjaid, a petefészek állapotodat, cukrodad, pajzsmirigyedet és ha ezekkel minden tökéletes akkor lesz időd gondolkodni meg lamentálni magadon. Nekem vannak 30-32 éves ismerőseim akiknek PCOS + egyéb gondok + olyan is akinek korai petefészek kimerülése van és kb 2% az esély lombikkal is. + ha netalán nincs nálad rendben valami lélekben arra is fel kell készülnöd és igazán elszántnak lenni, hogy egy lombik vagy inszem dologba belemenj. 32 évesen már nem fogják neked azt tanácsolni 6 hónap sikertelenség után, hogy próbálkozz csak hanem ez a két út van: inszemináció vagy lombik. Elbohóckodhatsz ezzel, de idősebb korban csak nehezebb lesz főleg ha lelki gát is van. Szóval javaslom ezeknek azért járj utána, mert fontos, hogy egyáltalán egészséges vagy-e. Van akinek még egy-két apró dologgal is 3. Lombikra jön össze és az nem hónapok hanem évek.


Arról ne is beszéljünk, hogy szerintem kicsit átvered a férjed és valamilyen szinten hitegeted ami nem korrekt és nem fair vele szemben, mert az ő idejét is elveszed. Ha Te nem tudod mit akarsz rabolod az idejét ahelyett, hogy olyannal lenne aki meg tudná neki adni amit szeretne.


Szerintem nem egészséges a kapcsolatotok és ebből ha még gyereketek is lesz válás lesz a vége, mert te szeretsz mártírkodni ha jól látom.


Az idő meg ketyeg és nem a te javadra sajnos.

2023. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Majdnem rólunk szól a kérdés, sok a hasonlóság. Pszichológusnál is voltam de talán nem a megfelelőnél. Én végül beadtam a derekam és bár eddig jobban megy mint vártam, mai eszemmel nem vállalnám ha visszamehetnék az időben. Sok olyan dolgot a felszínre hozott amit korábban nem láttam. Elképesztően nehéz anyának lenni, amit előtte is tudtam az eszemmel de megtapasztalni a bőrömön a nap minden egyes percében egészen más. Erre nem lehet felkészülni bármennyit olvas az ember lánya.

Biztos vagyok benne hogy nem való nekem ez az egész de mostmár kutya kötelességem a maximumot kisajtolni magamból.

Nekem az a rész furcsa hogy esetleg félrelépéstől tartasz:

"Az utóbbi időben sok ismeretlen emberrel lép kapcsolatba, írogat embereknek. Úgy érzem nagyon szenved miattam. Nagyon egyedül érzem magam, egyre jobban távolodik tőlem"

Akkor viszont nem olyan jó a kapcsolat ha kifelé kacsintgat, és egyfajta zsarolás már a gyerek. De hidd el ha nem vagy 100% biztos a kapcsolatotokban, akkor nem jó ötlet a gyerek.

Én biztos voltam és még így is durva meglepetések vártak rám. Megszenvedjük mi is rendesen a gyerekvállalást, hát még ha nem 100ról indulunk.

Szerintem pszichológus, és menj el vizsgálatokra közben is adj időt magadnak.

Attól hogy anyukád nem jó anya te még lehetsz mivel felismerted a problémát, viszont nem könnyű jó példa nélkül.

2023. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Tegnap volt egy elég szókimondó vitánk a párommal. Egyik barátnőm most terhes, és én leszek a keresztanya, akit szeretne ezt a barátnőm. Így közelebbről látjuk ezt az egészet.

Párom bevallotta, hogy valóban az ismerkedés volt neki a cél, szóval jól éreztem meg a dolgot. Viszont ismerem annyira, és őszinte, hogy elmondta, ez számára egy kísérlet volt, hogy az érzéseivel tisztában legyen, amikor elgondolta, hogy mi lenne ha nem lenne gyerekünk. Azt mondta, hogy átment a saját tesztjén, és ez nem fog változni, és együtt maradunk így is. Én őszintén elmondtam neki az érzéseimet és ő vonta le erre a következtetést, hogy valójában nem akarok gyereket, csak kifogásokat keresek, hogy hogyan hárítsam ezt a dolgot. Először tagadtam, de aztán végiggondoltam. Egy hete napi 3 órákat alszom emiatt a dolog miatt. Én nem hazudtam neki, megmondtam őszintén hogy kényszerből nem akarok gyereket. Ennek egy anyának belülről kéne jönnie. Ha meg azt érzem, hogy nem akarom, akkor milyen anya lennék? Ezért jobb, ha nem vagyok az. Még korábban a párom elmondta nekem, hogy nem biztos benne, hogy ő is akar gyereket. Neki nagy családja van sok testvérrel és minden rendben van náluk, nem volt se válás se feszültség igazán. Ő mégsem érezte azt, hogy ezt akarná a saját családjában. Tudom, hogy nem köthetem őt így magamhoz, ezt tisztáztuk is. Az ő döntése, hogy velem marad, és szeret-e így is. Úgy érzem túl sok bennem a blokk ezzel kapcsolatban. Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat.

2023. máj. 4. 08:17
 14/17 anonim ***** válasza:

Helyedben tényleg megpróbálnék egy pszichológust, hátha valamit segít a gyerek dolgon, de ha nem szeretnél, akkor nem szeretnél. Ez nem egy olyan dolog, amit erőltetni kellene másoknak vagy akár saját magadnak. Tudom kicsit hülyeség de esetleg egy kiskutyán gondolkodtatok már? Nem olyan, mint egy gyerek de mégis gondoskodni kell róla, hátha segít az érzéseiden valamit.

Viszont az, hogy a párod írogat másoknak sosem jó jel. Tény, ez egy kapcsolatot meghatározó "döntés". Vagy elfogadja, vagy továbblép.

Nagyon szurkolok nektek :) Gyerek nélkül is szép az élet, végtelen utazás semmi kötöttség. Nagyon sokan gyermektelenek és boldogok, vagy talán boldogabbak is, mint azok, akiknek gyereke van.

2023. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, Kérdező, de mi a jó bánat az, hogy ez számára egy kísérlet meg teszt volt?! Elküdeném a jó anyjába, tesztelgessen mást. Most akkor legyél neki hálás, hogy letesztelte, hogy biztosan veled akar-e lenni? Elég rosszul hangzik...
2023. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok. Még annyit, hogy nincs abban semmi szégyellnicvaló, hogy nem akarsz gyereket. Van, aki erre még büszke is, nem is kevesen. Itt a gond az, hogy a férjed kifele kacsintgat, illetve szeretne gyereket, te meg nem. Ebben igazi kompromisszum nincs, csak lemondás valamelyik részről. Vagy te mondasz le arról, hogy ne legyen gyereked, vállalod a terhességet, s az első pár hónapot, 6 hónapos korától meg otthonmaradhat vele a férjed (esetleg kialakul egy olyan erős kötődés, ami a 14-esnél nem történt meg, de sokaknál azért megtörténik, lásd pl. azok történeteit, akiknél nem tervezték, de megtartották), és az is lehet, hogy te akarsz majd sok időt tölteni a gyerekkel. És akkor azt is meglátod, hogy az anyáddal való kapcsolatod nem kell, hogy ugyanaz legyen, mint a gyerekddel a te kapcsolatod. (Ha ez így lenne, nagyon siralmas gyerekkorom lett volna, ezzel szemben anyukám nagymamámnak szöges ellentéte, nagyon közeli a kapcsolatunk, és nagyon szeretetteljes).


Vagy a férjed lemond a gyerekvállalásról (ami lehet, hogy a PCOs miatt össze sem jönne), és találgathatsz, hogy vajon el kezd-e újra kifele kacsintgatni. Egyébként a hűtlenségről az a véleményem, hogy kompenzálás valamiért, amiben az egyik fél hátrányt szenved a másik részéről a kapcsolatban. Kérdés, hogy mi lesz később, ha majd újra ezzel kompenzálna. Valami itt nem kerek.


Én a párterápiát mindenképp nemcsak fontolóra, hanem igénybe is venném, ha valóban fontos nektek a kapcsolatotok. Így nekem csak egy ketyegő bombának tűnik.

2023. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.

Valójában most kicsit lenyugdtak a dolgok és úgy érzem hogy mindketten átgondoljuk a dolgokat, várakozó állásponton vagyunk.

Én nem vagyok gyerekellenes, ezért teljesen nem is zárkózom el attól, hogy egyszer akár lehetne is. El is játszom sokszor a gondolattal. Viszont azt is látom, hogy ehhez elég stabilnak kéne lennem. Ezen meg úgy érzem fontos dolgozni. Ha nem érzem azt, hogy a párom minden körülmény között mellettem áll, akkor nem merem bevállalni ezt egyedül. Gyerekkoromban anyám teljesen egyedül nevelt apa nélkül, és az egy pokol volt, sajnos, mert nem tudott nekem ő érzelmi biztonságot nyújtani. A nőket emiatt nem is kedvelem úgy általában. Ha meg kislányom lenne, hát... Szóval van min dolgozni. Én is érzem, hogy nem oké teljesen minden, de úgy érzem ez idővel ki fog derülni. Nekem meg most az a legfontosabb, hogy megerősödjek. Visszatekintve - anyámmal tegnap beszéltem telefonon erről - felismertem, hogy ő elég súlyosan elhanyagolt érzelmileg gyerekkoromban, és ami a legrosszabb, hogy ezt tudatosan tette. Ma ezért minimum börtön járna... Isten csodája hogy még ép az eszem valamennyire. Azt meg nem tudom, hogy tudatosan meddig lehet eljutni, hogy ebből az ördögi generációs továbbörökítős dologból (amit pl anyámmal a nagyszüleim tettek... elhanyagolták érzelmileg szintén, és bántották is fizikailag) hogyan lehet, vagy lehet-e egyáltalán kitörni. Szóval nekem most az a legfontosabb, hogy én helyrejöjjek, nem a gyerek.

Ha lesz lesz, ha nem nem. De mivel annyi idős vagyok amennyi, és nehezen tudok másokhoz kapcsolódni, ezért valószínű hogy vagy a férjemtől lesz előbb-utóbb, ha megerősödik jobban a kapcsolatunk, vagy senkitől.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat.

2023. máj. 4. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!