Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Elmennél pszichológushoz a...

Elmennél pszichológushoz a helyembe, ha megvisel, hogy nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon megvisel engem, hogy nem jön a baba.

25 éves vagyok. Csak fél éve nem jön, de szörnyen aggódok, hogy amiatt nem sikerül, hogy el van záródva a petevezetőm. :'(((

Sajnos volt már méhgyulladásom korábban baktériumfertőzés miatt és 2x felfázásom, így már el se tudom képzelni, hogy esetleg a gyulladás nem okozott összenövést.


A párom azonban nem engedi, hogy hamarabb elmenjek 1 évnél az átjárhatósági vizsgálatra.

Én olyan vagyok, hogy a biztos rosszat jobb néha előre tudni.:(


Régen én 4 gyermeket is szerettem volna. Nagyon családcentrikus vagyok.

Párom is bevállalt volna szívesen több gyermeket is, de lehet 1 se lehet nekünk.


:(



2023. jún. 23. 06:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
62%

25 évesen 6 hónap próbálkozás után a meddőségiben sem fognak veled foglalkozni. Kaphatsz időpontot, de az legalább egy fél év ha adnak, de ha nincs különösebb gondod csak ez a pszichés akkor szerintem mások elől ne foglald a helyet.


A párodnak igaza van, 1 év után érdemes elmenni a ti korotokban. Elmehetsz magánba ha fizeted amúgy.


Egyébként próbálj inkább ovu tesztet stb ha még nem próbáltad. Fölöslegesen görcsölsz rá ennyire, attól se jön össze ha ezen stresszelsz.

2023. jún. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%
Mi az, hogy a párod nem engedi? Inkább ezen gondolkodj el.
2023. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
94%

Pszichológust mindenképpen felkeresnék, hogy segítse eloldani ezt a stresszt, mert ez önmagában is nehezíti a teherbeesést.


Ahogy az előző is írta, előbb próbálj meg ovutesztet + hőmérőzést használni, ha még nem tetted, mert ha időzítetten is szexeltek, lehet, hogy nem jókor vagytok együtt, mert nem középidőben van a peteérésed. És körbelövitek az ovut. (Nekem tökéletesen pontos 28 napos ciklussal 12. napon szokott lenni a peteérésem, mint kiderült. Ha a 14. napon szexeltünk volna, abból elég nehezen lett volna gyerek.) Az LH teszt segít megjósolni, mikor lesz, a hőgörbe igazolja, hogy megtörtént. Ez azért is jó, mert ha még félévig nem jön össze, ez plusz infó lehet majd az orvosnak. Ha meg egyáltalán nem tudatosan szexeltek, akkor még nagyobb az esély a "közbelövésre".


Ha nagyon félsz az összenövések miatt, akkor amúgy magánban is el tudsz menni kivizsgálásra, ha van pénzetek. Én erre nem akarlak biztatni, de ha téged megnyugtatna, akkor vannak nagyon jó szakorvosok, akikhez (nyilván pénzért) be lehet ülni konzultációra és meg is néznek.


És ne aggódj, fiatal vagy, istentelenül kevés az esély arra, hogy ne lehessen 4 gyereked.

2023. jún. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%

Ja, és azt, hogy elmenj-e átjárhatóságira vagy sem, nehogymár a párod mondja meg. Ha van rá pénzed és ez neked tényleg baromi nagy aggodalmat és stresszt okoz, akkor menj el. Néha már a tudat, hogy valójában nincs semmi, sokat tud segíteni.

A te tested, nem az övé. Meddőségi központban nyilván nem fognak ellátni, de magánban igen. 3-as voltam.

2023. jún. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy baromság...én sem rohannèk átjárhatósàgira rögtön de mi is megbeszéltük, hogy ha fél évig nem jön a baba akkor átjárhatósàgi nekem , férjemnek sperma vizsgálat. Minek várjunk a csodára ha ilyen baj van? Végül úgy alakult, hogy 8 hónap után mentünk el, és a kövi hónapban sikerült, de sajnos elvetèltem. Szerintem nem kell feltétlenül megvárni az egy évet, de azért nyugodj le kicsit. Az első válaszolót nem is értem. Ki mondta , hogy mindjárt meddőségibe kell menni? Mondjuk ha el van záródva a petevezetèk v alig van a párodnak spermàja akkor igenis foglalkozni fognak veletek. Én egy hormonpanelt is csináltatnèk. Még ha rendszeres ciklusaid vannak, akkor sem biztos , hogy van peteérésed. Ha kiderül egy IR, vagy egy pajzsmirigy alulműködés azt hónapokig is eltarthat rendbe tenni.
2023. jún. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Inkább osszeszednem magam a helyedben. Nekünk fél év alatt jött össze, semmi gondunk nem volt ezzel. Felnőtt emberek képesek türelmesek lenni. Aki meg nem képes az ne vállaljon gyereket. Mert később, ha összejön, ahhoz aztán kell a türelem, hogy felnevelje az ember.
2023. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

5-ös mondjuk azért, mert azvő esetében egy magán nőgyógyász annyit fog mondani hiába fizet érte, hogy először hormon vizsgálat + AMH + progi ami 1 vagy 2 hónap ha sikerül ugye a szükséges napokon elmenni. Egy 25 évest egyik orvos se fog egyből átjárhatóságira küldeni max ha speckón arra fizet be magánban.


Amiket meg írtál pajzsmirigy, IR, sperma..szintúgy ilyen összefogottan meddőségiben csinálják (tapasztalat). Sperma levételre is el lehet menni sztk + magán alapon is, de attól még andralógus nem fog ránézni. Ott leszel egy eredménnyel és kész.


Pajzsmirigyet magán úton endokrinológussal tud nézetni. Azért valljuk be meddőségiben egyszerűbb végigjárni a dolgokat, mint magánúton. Amúgy nem mondta senki a meddőségit, de a kérdező olyan kétségbeeséssel kérdez, hogy másra nem tudtam gondolni. Nekem több problémám is volt és hiába fizettem a 25 ezreket a nőgyógyásznak évek alatt egyszer nem küldött el átjárhatóságira. (Tapasztalat) 1-es voltam.

2023. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Azért is ijedtem meg, mert konkrétan az orvos mondta nekem, hogy sajnos lehet meddő leszek, mert a méhgyulladás lezárhatja a petevezetőt.

Ugyan a házi orvos mondta, mert a nőgyógyász csak kétségbeesett fejet vágott és hiába kérdeztem nem mondott semmit.

Ez volt 2 éve és azért ez sokszor eszembe jut. Illetve nagyon sok mindenkinek el van záródva még úgyis, hogy nem volt korábbi fertőzése, akkor én méhgyulladással a hátam mögött már el se tudom képzelni.

Februártól próbálkozunk, gondoltam rá, hogy majd novemberben elmegyek, ha addig nem sikerül.


Én egyébként is magánúton gondoltam, mivel rtg-re fix nem megyek. Ultrahangosan meg csak magánban vizsgálnak.:/


Egyébként köszönöm a sok kommentet, a megnyugtatást.


Szoktam ovu tesztet használni, màr február óta.

Előttenap aznap meg utána lévő nap együtt vagyunk.

Meg azon kívül is szinte 2 naponta.


Azonban hőmérőzni nem szoktam. Lehetséges, hogy nem akkor van az ovu amikor pozi az ovu teszt, azt mondják az utána lévő nap pozi.


Lehet esetleg hamarabb már a hőgőrbém kimutatná, hogy megtörtént az ovu?


Tökéletes 28 napos ciklusom van. Én pozitív lh tesz előtt már 2 nappal sűrű nyákot és hasszúrkálást észlelek.

2023. jún. 23. 08:14
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Az LH teszt nem mutatja meg, hogy van-e ovulációd, csak megjósolja, hogy mostanában lehet (vagy akár volt, mert van, akinek a vizeletében csak ovu után mutatja ki az LH-t, bár ez a ritkább), mert a szervezet megpróbálkozik vele. Nem garantálja, hogy meg is történik. Simán lehet valakinek minden hónapban LH csúcsa anélkül, hogy ténylegesen megtörténne a tüszőrepedés. A hőgörbe azért jó, mert nagyjából beigazolja, hogy ténylegesen megtörtént, mert ovuláció után megnő a progeszteron szint, ami megdobja a testhőt.


Ha ilyen előzményeid vannak, és konkrétan orvos mondta, hogy ilyen történhet, szerintem tényleg menj el megnézetni. Ez azért más szituáció, mint amikor csak beképzel magának dolgokat az ember. Ha más nem, tényleg megnyugtat, hogy nincs gond.

2023. jún. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a gond a fejedben van, annyira rástresszelsz, szerintem is tedd rendbe magad előbb, nem kell rögtön rohangálni az orvoshoz.
2023. jún. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!