Missed ab után mikortól javasolták a próbálkozást és valójában mikor kezdtétek? Mennyi idő múlva sikerült?

Figyelt kérdés

Van már egy egészséges 2,5 éves kislányom. Sajnos 1,5 hónapja meg kellett műteni , mert a várva várt második babánk a 9-10.hét környékén elhalt.

Nekem 3 ciklust javasoltak a műtét után, ki is fogjuk várni, addigra már a rossz emlékek is legalább elfelejtődnek.

Egyébként mindkét terhességem a 3.próbàlkozós hónapban összejött. De a vetélés miatt maradt bennem egy kis félelem, hogy legközelebb minden rendben lehet-e?


2023. aug. 5. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim, meg előtte a másik is 1 ciklust mondott. Ha utána olvasol már nem is nagyon kell várni, a lombikosoknak van hogy direkt meg kaparják a nyálkahárgyát.

Nekem 2.hóba már + lett a testem missed után

2023. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem saját tapasztalat nincs, mert spontán vetélésem volt, nem kellett műtét. Ismerősömnek viszont műtét után rögtön jött a következő terhesség, ettől kicsit meg is ijedt, hogy túl korán.(Nem tudom, hogy alkalmaztak-e megszakítást vagy ilyesmi.) Az a baba egészségesen megszületett, már 1éves elmúlt.
2023. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2020ban volt műtetem, 5hetesen halt el, 10.héten műtöttek.


A műtét utáni vérzés +3nap szex tilalmat javasolt a doki, utána egyből próbalkozhattunk is.

Egyből terhes is lettem, műtet után 30nappal teszteltem, egyből erős pozitív lett.

Most lesz 2 éves a lányom.


Nekem a doki azt mondta, hogy semmit nem kell várni. Sőt az első 3 hónaoban nagyobb esély is van teherbe esni a horkonok és a kaparás miatt.

Ahol nem jön a baba, ott is kaparással segitenek rá.

Ez a 3honap várakozás egy ilyen 50éves elavult nézet.

2023. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 12 hetes vetélésem volt, a 4 hetes kontroll után azt mondták, hogy lehet próbálkozni, de +1 hónapot még ráhagytunk. Utána rögtön újra terhes is lettem, 4 hónapos a picikém. 😊
2023. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat :)

Mindenkinek sajnálattal olvastam a veszteségeit, de örömmel és biztatóan a megszületett babákat. Én eddig nem éreztem magamban erőt még a próbálkozáshoz, de lassan érik bennem az érzés, hogy a sokkon és nemvárt megpróbáltatás végül túlvagyunk és talán lehetne lassan újragondolni és próbálkozni.

Köszönöm, mert most ezt megerősítettetek bennem! Pláne hogy ha orvosok sem tartják már be/javasoljak ezt a 3 hónapot. Még ezt a vérzést ami lassan következik megvárjuk, de lehet hogy utána már akkor belevetjük magunkat. Férjem egyébként sokkal kevésbé fél mint én, de azt hiszem ha már benne leszünk nekem se lesznek negativ gondolataim :)

2023. aug. 5. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a veszteségeteket! Nekem 3 hónapot mondtak, amit be is tartottunk, akkor újra elsőre összejött, sajnos az is missed ab lett. Mind a kettő 8 hét körül állt meg, 11 hetesen műtöttek.

Utána lelki okok miatt vártunk fél évet, akkor is egyből sikerült, már 23 hetes vagyok és minden rendben.😊

Nem derült ki az első kettő oka.

2023. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!