Munka vagy lombik?

Figyelt kérdés
Teljesen kiégtem. Úgy érzem nem megy a kettő együtt...Nem bírok ennyi stresszt egyszerre elviselni...Volt aki úgy döntött, hogy inkább felmond és feladja a hosszú évek munkája után járó ellátási lehetőséget csak hogy végre stresszmentes legyen és esélyt adjon arra , hogy sikerüljön legalább a lombik?

2023. szept. 22. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem hiszek abban, hogy a lombik esélyein rontana, hogy milyen a munkahelyi közeg, az illető kedélyállapota. Legalábbis én olyan mélyen voltam a 2., amúgy sikeres lombik előtt, hogy csuda. Aztán hallgattam egy videót arról, ahol kutatásokra hivatkozva elmondták, hogy a meddőségben nem gátló tényező a "rágörcsölés". Ez csak egy olyan klisé, amivel tovább idegelik szerencsétlen gyerekre vágyókat. (Holott teljesen természetes emberi reakció, hogy az ember egyre feszültebb az idő múlásával.)

Mint a "majd akkor sikerül, ha elengeditek", megspékelve azzal, hogy mindenkinek van 5 ismerőse, akiknek akkor lett baba, amikor elengedték/nem görcsöltek rá/elmentek nyaralni, stb.


Szerintem, hacsak nem megoldott a megélhetésetek akkor is, ha a munkanélküliség miatt csak GYES-re leszel jogosult, ne mondj fel lombikozás előtt. Ha még nem most kezdenétek, akkor pedig válts munkahelyet.

2023. szept. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Általánosságban a nagy stressz nem segíti a fogantatást, akár lombik, akár természetes. Kivételek nyilván vannak, hiszen, háborúban, koncentrációs táborban, erőszakból is fogannak babák, de _általánosságban_ nem jó.


A hormonkezelés eléggé megterheli a szervezetet és egy nagy pofon a hormonháztartásnak, szóval túl stresszes meló biztos nem segít.


Hányadik lombik?


Nincs valami kompromisszumos megoldás? Én területet is váltottam cégen belül + 6 órás lettem, így nyugisabb volt.

2023. szept. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy az előző válaszoló, én is 6 órás munkaidőre váltottam, mellette elkezdtem mást tanulni és 2,5 év próbálkozás és egy sikertelen lombik után spontán terhes lettem.


Szerintem igenis fontos, hogy hogy érzed magad a bőrödben. Nem az elengedős sallang, ha valaki gyereket szeretne szerintem azt nem lehet "elengedni", hanem az, hogy találjon közben is az ember apró örömöt az életében, ne egy taposómalom legyen ami mellett egy-egy sikertelen ciklus még jól oldalba rúgja.

2023. szept. 23. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Én átmentem 6 órába. Utána nem azonnsl sikerült, de sikerült, mikor már többet tudtam pihenni, nyugisabban rendeztem a háztartast, stb.
2023. szept. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy picit közre játszik ha valakinek stresszesek a mindennapjai, nem hiszem hogy az hozzá segíti.

Nekem akkor sikerült a lombik mikor új munkahelyre kerültem,ott jó volt a csapat mellé a fönökasszony is és nem undorral mentem be dolgozni, szerencsére jól is fogadták mikor elmondtam lombikra megyek nagy megkönnyebbülés volt és sikerült is😊

2023. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hiába töröltetted a válaszomat, igazam volt!
2023. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Főnököd? Férjed? Saját születendő gyermeked?


Számodra melyik a legfontosabb?


-Főnököt bárhol, bármikor lehet találni.

-Férjet már gondolom sakkal nehezebben.

-Gyermekvállalásra kevés az idő.


Felesleges stresszelni, A főnök dolga stresszelni. Fizetik a stresszelést? -Szerintem nem.

2023. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!