Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Korai menopazával diagnosztizá...

Korai menopazával diagnosztizáltak, de semmi tünet?

Figyelt kérdés

Magas FSH (mensi 2 napján vett vérvételen 38) , alacsony AMH (0.56). Sajnos a gyerek nem jön. 1 év próbálkozás, 4 insem, 1 lombik eddig. Lombiknal hormon stimuláció után is csak 2 tüsző nem használható petével.

Menstruációm tűpontosan 28 napos, 5-7 napig tart mindig, valamint ovulációs folyás is minden hónapban ugyanakkor.

Fogamzásgátlót 7 évig szedtem, orvos tanácsára csak simán letettem a gyerek vállaláskor. Tehát semmi "helyreállító" gyógyszer.

Valakinek ötlet, vagy volt/van valaki hasonló helyzetben mitől nem akar jönni a baba?



febr. 11. 07:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Nincs elegendő és megfelelő minőségű petesejted. Ezt talán napi 1000 mg Q10 szedésével fel lehet tornázni, de lombik nélkül kicsi az esély. Egy jó endokrinológus se ártana. Illetve ha nagyon nem megy sajáttal utánanéznék Brnóban a donor petesejtes beültetésnek.
febr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

“Mitől nem akar jönni?”

Mert korai petefészek kimerülésed van, te magad írtad le.

Brno, donor petesejtes lombik.

febr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"A korai petefészek kimerülés legjellemzőbb tünetei a menstruációs ciklus felborulása (a menzesz megszűnik, vagy ritka lesz). Egyéb, jellegzetes korai petefészek elégtelenség tünetek közé tartoznak a hőhullámok vagy a hüvelyszárazság, mivel a szervezet végül csak alig vagy egyáltalán nem termel ösztrogént."


Ezekből semmi sem jelentkezik nálam ezért vagyok meglepődve és tettem fel a kérdésem.

febr. 11. 08:25
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
Vagy fogadd el hogy nem lehet gyereked és lásd meg az életedben a szépet, értékeld azt amid van ne pedig azt ami nincs
febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Hát pedig a magas fsh, alacsony amh, alig stimulálható petefészek mind emellett szól. Vagy erőlködsz itthon a lombikkal, és lehet sosem lesz gyereked, vagy kimész brno-ba petesejt donoros lombikra, és akkor lesz.
febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
Azért Brnóban érdemes lenne egy saját petesejtes lombikot is megpróbalni. Ott komolyabban vizsgálják, osztályozzák az embriókat, hátha a stimulálásban is valami mást próbálnának ki.
febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként korai petefészek kimerülésnél előfordul spontán terhesség is, csak nagyon kicsi az esélye. Én láttam olyat, akinek hormonpótló kezelés mellett jött össze…
febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

"...legjellemzőbb tünetei..."


Ez annyit jelent, hogy általában van ilyen tünet, de nem feltétlenül.

febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennél is jellemzőbb tünete pedig a magas FSH és főleg az alacsony AMH. Csak ezt nem írják le a laikusoknak, mert magától úgyse tudja megállapítani, hogy mennyi, ha meg megállapítják, akkor az orvos elmondja.

Én Q10-et szedtem a petesejtek minőségének javítására, mert már öreg vagyok, viszont neked a tiédnél jobb értékeim voltak. Nem csodaszer az se.

Donorpetesejtes lombik nem rossz ötlet, de én nem erőltetném, amíg van saját petesejtes lehetőségem. Ha már úgyis donor petesejt kell, akkor tök mindegy, hogy most vagy 2 év múlva.(Már, ha az ottani korhatárba beleférsz. Nem írtad, hány eves vagy és azt se tudom, mennyi ott a korhatár.)

febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal rosszabb volt az AMH-m mint neked, DHAE, nagy dózisú D vitamin és Hormonegyensúly kapszula mellett kevesebb mint 1 év alatt spontán terhes lettem. A meddőségi központban azt mondták lombikkal is minimális esélyeink vannak
febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!