Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinél, hány évesen diagnosztiz...

Kinél, hány évesen diagnosztizáltak generalizált szorongást vagy pánikbetegséget, illetve mennyi idő telt el a diagnózis és az első tünet között?

Figyelt kérdés

Húgomnak 10 éves kora óta van, engem 25 évesen majd most fognak kivizsgálni. Nem egészen olyannak tűnnek a saját tüneteim, mint a húgomnál, persze külső szemlélőnek lehet nagyon hasonló lenne. Viszont ennek azért fokozatai is vannak, nálam az éjszakai sírógörcs volt az a tünet, amivel bejelentkeztem a pszichiáterhez.


18 évesen volt először ilyen tünetem, súlyos refluxom lett utána (az végül elmúlt). Sajnos a szüleim minden lelki problémámat elbagatellizálták, így az, hogy terápiát fizessenek még csak véletlenül sem merült fel.


A legrosszabb érzés pedig abba belegondolni, hogy mennyi mindentől megkímélhettem volna magam, ha korábban eljutok egy szakemberhez, de ezen már úgysem lehet változtatni. :(



2021. dec. 31. 00:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

27 voltam, de előtte tíz évvel is az voltam.

de előtte szedtem a szorongásoldót rendesen, aztán elegem lett, mert már az sem volt elég és elmentem a pszichiáterhez.

sajnos nálam is ez volt, hogy nem érezték komolynak.

aztán amikor bent feküdtem a pszichiátrián gyógyszerbeállításon, akkor kezdték elhinni, hogy tényleg vannak pszichés betegségek is.

2021. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. 16-17 eves koromban kezdodtek a dolgok egy megterhelo betegseg utan:( szivdobogaserzet, gorcsolo izmok, fejrangasok, inszomnia, levertseg, kedvtelenseg, pszichoszomatikus tunetek stb) 18-19 eves koromra elmult egy idore gyogyszert akkor meg nem szedtem most 21 evesen kiujult nagyobb stressz hatasara szorongassal kevert depresszio, es ami a legrosszabb hogy OCD is. Ez sokkal rosszabb, mint regen volt szamomra, de erre mar szedek 75 mg SR Anafranilt igy jobban vagyok kicsit csak meg be kell allnia. A legjobbakat kivanom neked, es fel a fejjel lesz jobb mindig, csak ki kell varni.
2022. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
23🥺most 25 leszek
2022. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!