Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit mutat az alábbi 3. Napi...

Mit mutat az alábbi 3. Napi női hormon eredmény? Eredmények FSH : 4.5 mlu/ml LH : 3,31 mlu/ml ÖSZTRADIOL : 94,47 pmol/l ÖSSZPROLAKTIN : 272,40 pmol/l PROGESZTERON : 0.65 nmol/l TESZTOSZTERON : 1.31 nmol/l

Figyelt kérdés

#terhesség #hormon #3. Nap Hormon vizsgálat
ápr. 14. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tesztoszteron talán egy nagyon picit magas a legújabb szerint.(Változtattak a referencia tartományon.)

FSH:LH aránynál állítólag 1:1 lenne az ideális. Nekem majdnem 3x annyi volt az FSH, mint az LH, úgy estem teherbe. Egy doki se foglalkozott vele, azt mondták, ha minden más jó, akkor nem baj.

Az ösztradiolnál és a prolaktinnál nem tudom pontosan, meddig jó, de szerintem nem rossz ez az eredmény.

ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most nézem az inzulin rezizdencia éhgyomori 25,52 μU/ml

120 perces l40,40 μU/ml.

Ez mennyire normális?

ápr. 14. 18:07
 3/11 A kérdező kommentje:
120 perces : 140,40 μU/ml
ápr. 14. 18:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Az inzulinod volt az első 25,52? Az rengeteg. A 120 perces 140? Az is! Semennyire nem normális. Itt lesz a baj.

#1

ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pénteken megyek vissza a dokihoz. Ilyen magas érték mellet lehet még baba? Vagy lehet ezt kezelni ?
ápr. 14. 18:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, lehet kezelni, és lehet baba is, IR vagy cukorbetegség mellett is. Szigorúan betartva diéta, napi sport, és gyógyszer, ha szükséges.
ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 babyboom567 ***** válasza:
100%
Az inzulinod rengeteg.Erre gyógyszert fogsz kapni.
ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kezelni és kell is. Amíg nem jön valamennyire helyre, jobb, ha nem jön a baba, mert veszélyes és vetélést is okozhat. Erre szinte biztos, hogy hármas kezelés kell. Sport, diéta, gyógyszer. De ha rendeződik, semmi akadálya a babának.

#4

ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam hogy ez kéz a kezben jár a PCOS-al. Ez mennyire igaz?
ápr. 14. 19:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Előfordul, igen. PCOS-hez a Rotterdami kritériumok közül kettőnek kell teljesülnie.



"Rotterdami Kritériumok 2003: a három feltételből kettőnek teljesülnie kell


1: Rendszertelen menzesz, oligo- amenorrhoea vagy anovuláció.

2: A hiperandrogenizmus klinikai és/vagy biokémiai tünetei

3: Petefészkek policisztás elváltozása (ultrahang vizsgálattal)"

ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!