Voltam pajzsmirigy miatt vérvételen. A következők lettek az eredmények. TSH 2.890 T4 13.1 T3 6.0 Nem tudom, hogy ezek jó eredmények vagy nem.. Dokihoz majd csak 3 hét múlva tudok menni akkor van időpontom. Valaki esetleg jártas ebben?

Figyelt kérdés
márc. 12. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Referencia értékek?
márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez a tsh érték magas teherbeeséshez. Én 2,4-re gyógyszert kaptam, 1,3-nál lettem terhes. 1 körüli érték az ideális.

Egyébként a normál tartományon belül van a tiéd is, van akinek így is sikerül.

márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetes módon lehet csökkenteni a TSH szintet?
márc. 12. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Szelén valamennyit javít rajta, én erre 50-es Letroxot kaptam. Terhesség alatt valószínűleg ismét emelkedni fog, nekem 4 hetente kell vérvételre járnom. Nekem azt mondta az endokrinológus, hogy 2,4 alatt kell tartani az első trimeszterben, holnap kiderül mennyi, ha úgy van, emel a gyógyszeren. Ez nem játék, ha megfogansz a babád élete múlik rajta!

Második voltam.

márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én 4-es értékekkel elvetéltem állandóan aztán letornáztuk 2,5-re, akkor estem teherbe és úgy megmaradt. Most 1,22 lett a mai tsh értékem. Valaki meg simán teherbeesik és kihordja 5-ös értékkel is.
márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Teherbeeséshez 1-2 közt az ideális. Nekem világ életemben 2,5-3 közt volt (anyum pm beteg azért nézettem évente). Aztán nem jött a baba, próbáltuk szelénnel levinni, hát csak jobban emelkedett, 5,67 lett.

Ha baba a cél, akkor szerintem most hagyd a természetes módokkal való kísérletezést! Ezt totális gyógyszerellenesként mondom, de itt most nem csak a saját, hanem a baba egészsége és akár az élete is a cél.

50mikrogramm euthyroxot kaptam, 3 hónap múltva kontrollon 1,4 volt és a következő ciklusban várandós is lettem. Nekem csak 62,5-re kellett emelni.

Terhesség végén nem szedtem mert már mindentől égett a gyomrom és a mandulám is begyulladt. Majd szoptatás alatt sem szedtem de vérvételre jártam 3-4 havonta. Szoptatás abbahagyása után megint emelkedett 6,24-re és mivel tudtam is, hogy szeretnénk tesót így újra szedtem és 1 hónap alatt megint beállt 1,5re és azóta újra kismama vagyok

márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!