Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha nem sikerül teherbe esni,...

Ha nem sikerül teherbe esni, hova kell fordulni először a problémával?

Figyelt kérdés
ápr. 14. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Meddőségi központba menj.


Általában hónapok, mire kapsz konzultációs időpontot, ott kikérdeznek. Utána hónapokig tart a kivizsgálás, vérvételek, tenyésztés, dns vizsgálat stb., mindkét félnek több vizsgálat.


Ingyenes Magyarországon a teljes folyamat, pár vizsgálat fizetős csak, például van olyan dns vizsgálat, amit a meddőségi központ nem tud elemezni, és partner elemzi. Illetve ha gyorsítani szeretnél pár dolgon, és magánban intézel pár vizsgálatot, az nyilván pénzbe kerül. Például átjárhatósági, ha majd kell, nekem a meddőségi központban kezelő orvos javasolta, hogy inkább magánban intézzem, gyorsabban sorra kerülök.

ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp meddőségi. A többi csak időhúzás. Itt minkét felet vizsgálják és csinálnak inszemet és lombikot.

A sima nőgyógyásszal az a baj, hogy nincs meg minden vizsgàlathoz, kezeléshez a lehetősége. Max vérvétel és találgatás.

ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

#3! Mindenhol te írod ezt a hülyeséget?

42 vagyok és terhes. Első gyerekkel. A klimaxig van erre programozva a nő. Ki van ez már találva, neked nem kell.

ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
56%
Először nőgyógyászatilag kell megnézetned, hogy minden redben van-e, utána vérvétel, hogy nincs-e PCOS vagy IR, utána endokrinológus, hogy a hormonokkal minden rendben van-e, közben a párod is elmehet kivizsgáltatni magát és legvégső esetben fordulnék meddőségi központba!
ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4

De miért? Logikátlan vagy.

Elmész minden dokihoz, legtöbb esetben magánba, kifizetsz egy vagyont és ha nem sikerül, úgy is meddőségibe kerülsz. Közben a vizsgálatok ideje lejár, kimaradnak bizonyos vizsgálatok. Akár hónapok mire endokrinológushoz magànban is bejutsz. Cukorterhelést a háziorvos csak 2 pontost ír stb…

Sok leleted lesz de mire rájössz hogy elment az idő és meddőségibe kerülsz, kezdheted előröl.

A meddőségi is ugyanolyan hely mint egy nőgyógyászati rendelő ahova te jàrsz, csak annyi a különbség, hogy itt mindkét felet egyszerre ingyen kivizsgálnak, és azokat nézik ami ott követelmény. És ha továbbra sem sikerül itt tudnak tovább lépni. Indítják az inszemet vagy lombikot.

Teljesen rossz a hozzáállásod, és sajnos saját tapasztalat. Mert annyira kivoltam a meddőségi központtól hogy nem akarok menni, elköltöttem egy vagyont azokra amit írtál és 5 orvos nem talált semmit. Tavaly júniusban megcsinálták az összes vizsgálatot a meddőségiben, most terhes vagyok.

ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

#5

Saját utamat írtam le, nekem kiderült, a nagyogyasz segítségével, hogy PCOS-em van. Utána elmentem endokrinológushoz, aki írt fel nekem egy gyenge gyógyszert, elkezdtem szedni méhpempőt és rá 2 hónapra spontán terhes lettem. Most van egy 3 hónapos gyönyörű kisfiam!😊de mindenkinek más a könnyebb út nyilván! Én csak azt írtam le, hogy nekem, hogy volt. Ja és kb 1 év volt az egész (inkább miattam) mert lusta voltam kérni az időpontokat😅)

ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6

Akkor szerencsèd volt. De ha nem sikerült volna, akkor csak idő vesztegetés lett volna.

ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Igen valószínűleg!

De én jobban hiszek abban, hogy a méhpempő és Virág PCOS-teája segített, mintsem a dokik🥰

ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1 ev utan idovesztegetes a nogyogyasz szerintem is. 2 honap alatt lehet bejutni a budai meddosegire.. 1 honap alatt meg vannak a vizsgalatok. 3 honap utan mar megy a kezeles vagy a beavatkozas.. 2.5 ev sikertelenseg utan 4 honap alatt jott a baba :).
ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azta 9-es, az szuper gyors! Gratulálok!


#1-es vagyok.

Nekünk 6 hónapja volt az első meddőségi konzultáció, október közepén. Akkor végső konzultációra január közepére adtak időpontot, tehát volt 3 hónap minden vizsgálatra.

1 hónap alatt lementek az alap vizsgálatok, a 2-3. hónapban csak a mammográfia volt.


A januári konzultáción továbbküldtek még vizsgálatokra, átjárhatósági, endokrinológus, immunológus, hogy kezeljék a pajzsmirigyem, az eredményeim alapján.


Májusban lesz megint konzultáció, döntés a kezelésről, így nem reménykedem, hogy nyárnál előbb lenne bármi beavatkozás, de ki tudja 😊

ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!