Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha nem esek teherbe és sztk-s...

Ha nem esek teherbe és sztk-s nőgyógyászhoz megyek, megvizsgál alaposan?

Figyelt kérdés
Kicsit rendszertelen a menstruációm, pecsételve kezdődik stb. Pár hónapja próbálkozunk, sikertelenül. Muszáj magánba mennem?
ápr. 17. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megvizsgál, de valószínűleg a problémát nem fogja tudni megállapítani egy sima vizsgálattal a nőgyógyász. Amit ő láthat, azt jó eséllyel már korábban is kiszúrták volna...

Ilyenkor vérvételt szoktak csinálni első körben (női hormonsor, pajzsmirígy stb. + cukorterhelés), a hormonsort általában fizetősben lehet csak ilyen esetben. A férfinél is lehet probléma, a rossz spermakép nagyon gyakori ok, ajánlott azt szintén az elején ellenőrizni.

Nem tudom, mióta próbálkoztok, de egy év után menjetek meddőségi szakrendelésre, ott ha lassan is haladnak a dolgok, de a legtöbb dolgot legalább meg lehet csináltatni államilag finanszírozott formában, és mindkét felet megvizsgálják, nem csak a női oldalt, ráadásul ott már segíteni is tudnak, ha szükséges.

ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A vérvételt háziorvos is kérheti vagy a nőgyógyász küld el?

ápr. 17. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A sima vérkép (hozzá a speckó pajzsmirígy) meg a terheléses cukor háziorvosi beutalóval is megy szerintem, főleg ha van valami ilyen irányú panaszod is, mondjuk túlsúly.

A hormonsort meg a meddőségi megkerülésével úgyis csak fizetősen tudod megcsináltatni, ahhoz semmi nem kell nyilván (neked valószínű ezzel lenne célszerű kezdeni, mert a pecsételés, barnázás utalhat progeszteronhiányra).

ápr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
ápr. 17. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Hány naposak a ciklusaid egyébként? Azt írtad kicsit rendszertelen, hány naposak általában?


Tudom, nem egyszerű, és utálatos ezt hallani, de próbálj kicsit lazulni, még csak pár hónapja próbálkoztok, be fogsz kattanni, ha már most ráfeszülsz. Ezt segítő szándékkal írom, úgy, hogy mi több, mint 1,5 éve próbálkozunk sikertelenül, már meddőségi központban kezelnek fél éve. Tudom, milyen a várakozás, reménykedés, aztán a csalódás.


Amíg a nőgyógyászhoz eljutsz, ezeket tudod tenni, biztos hallottad már mindet, de igenis nagyon fontosak. Szedj D-vitamint és folsavat. Étkezz egészségesen, sportolj, aludj eleget, csökkentsd a stresszt, amennyire lehez. Dohányzás tilos, mindkettő félnek. Alkohol, kávé mértékkel.

ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy ciklusban kb. 20-25% az esély, hogy teherbe ess, még csak pár hónapja próbálkoztok, a párok 80 %-ának átlag 1 éven belül sikerül. Milyen gyakran vagytok együtt? Legjobb 2 naponta.


Azt írtad, hogy rendszertelen a ciklusod, ez pontosan mit takar? Luteális fázisod hány nap, követed valahogyan, hogy mikor van az ovulációd? Hogy akkor biztosan együtt legyetek. A spermiumok maximum 5 napig életképesek, de inkább 2-4 nap a jellemző. Azaz maximum 4-5 nap van egy ciklusban, amikor el tudjátok "kapni" a peteérést.

ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
30-35 naposak a ciklusaim. Próbáltam ovulációs tesztet, ami 3 hónap alatt a 8. és 12. nap között volt pozitív, mindig csak pár órára, aztán egyből jó halvány negatív. Így elég sok nap (lenne) a luteális fázisom... Kb. A 22-24. nap körül eléggé szokott fájni a jobb petefészkem körül, de ilyenkor már végig negatív a teszt. Van némi túlsúlyom, főleg mozgáshiányból adódóan. Egyébként nem eszünk túlzottan egészségtelenül, nem dohányzunk, 5 hónapja próbálkozunk, azóta szedek vitaminokat. Nem tudok akarattal lazítani a témán, mert úgy csak elnyomom a dolgot, ami feszültséget okoz. Attól félek, hogy van valami, amit kezelni kellene rajtam és csak vesztegetem az időt.
ápr. 17. 20:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor viszont jelentkezz be egy meddőségibe. Hónapok mire bejuthatsz. Kaposváron pl majd 07.02-án lehet első konzultációra időpontot kérni. Az jó esetben szeptember. Az első hónap elmegy a vérvételekkel, sperma vizsgálattal, a második ciklus az átjárhatóságival. Igencsak ősz lesz mire kezdődik az inszem vagy a lombik.

Szerintem meglesz az egy év próbálkozásod. Vagy ha nem akkor is azt mondod.

ápr. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Attól félek, hogy van valami, amit kezelni kellene rajtam és csak vesztegetem az időt."


Akkor irány a meddőségi, kérj most időpontot.


Átérzem a félelmed, én is éreztem, hogy nálam lesz a gond, azért megvártuk az egy évet, és csak akkor mentünk meddőségibe. Utólag látom, hogy felesleges volt ennyit várni, fél év sikertelenség próbálkozás után már kérnék időpontot simán. Mert úgyis hónapokba telik, mire kaptok első konzultációs időpontot. Utána a vizsgálatok 1-3 hónap. Majd az esetleges gyógyszerek, kezelések, beavatkozások megint hónapokat tehetnek ki. (Van, akinek a sokadik lombik sikerül, évek múlva...)


Minél előbb kiderül rendszertelen menstruációd, és a pecsételés oka, annál hamarabb tudnak rajta segíteni, lehet hogy csak kis rásegítés kell!

ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg eljutsz a meddőségi időpontig, szerintem próbáld ki a hőmérőzést, ha még nem tetted. Az utólag megmutatja, mikor volt ovulációd. Megbízhatóbb, mint az ovulációs teszt (amit sajnos sokan rosszul használnak, értelmeznek).


Reggel kell mérni a hődet, szájban, digitális hőmérővel, ami 2 tizedesjegyig mér. Mindig közel ugyanabban az időpontban, még ágyban fekve. Tedd az ágyad mellé a hőmérőt.


Minden reggel írd be a mért értéket egy alkalmazásba, például Fertility Friend. Be fogja rajzolni az ovuláció időpontját, mert a reggeli hő leesik az ovulációkor, majd utána kb. 3 napig emelkedik.


De ehhez teljes ciklust mérj végig, ne csak néha-néha mérd, hanem minden egyes nap, 2-3 hónapig. Ez meg fogja mutatni, milyen hosszú a luteális fázisod.

ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!