Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha nem esek teherbe és sztk-s...

Ha nem esek teherbe és sztk-s nőgyógyászhoz megyek, megvizsgál alaposan?

Figyelt kérdés
Kicsit rendszertelen a menstruációm, pecsételve kezdődik stb. Pár hónapja próbálkozunk, sikertelenül. Muszáj magánba mennem?
ápr. 17. 13:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Meddőségi kivizsgálás egyébként így fog kinézni, az elejét írom le, az első köröket:


Nőnek fizikai vizsgálat, tenyésztés, vérvétel (ciklus 3-5. napján, majd 20-22. nap körül). A vérvétel hormonokat néz, pajzsmirigyet is, meg például D-vitamint, illetve Leiden mutációt stb. Szokott lenni külön autoimmun vérvétel panel is.

Biztonság kedvéért van egy mammográfia, emlőultrahang is (ez lehet nem mindenhol).

Kicsivel később szokták kérni a dokik az átjárhatóságit is (hsg röntgen vagy hycosy ultrahangos, utóbbi nem TB támogatott, csak magánban lehet, államiban csak a röntgeneset).


Férfinak fizikai vizsgálat, vérvétel, spermiumok vizsgálat, ami nem csak sima, hanem DNS fragmentációt is néz.


Alapvetően ingyenes minden, de bizonyos vizsgálatok pénzbe kerülnek, mert nem helyben végzik a meddőségiben, hanem egy kiszervezett partner. Nekünk a SOTE meddőségin férfi és női oldalon is a speckó DNS vérvétel fejenként 44ezer volt.


Ha gyorsítani szeretnél a folyamaton, egyes vizsgálatokat érdemes magánban csináltatni.

Például a Hycosy ultrahangos átjárhatósági vizsgálat 70-80ezer Ft, drága, de nekem a meddőségi orvos kifejezetten a magán vizsgálatot javasolta, ha anyagilag belefér. Gyorsabb, kevésbé fáj mint a röntgenes. Hallgattam rá, inkább magánban csináltattam, pár perc alatt megvolt maga a fájdalmas rész.

ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!