Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Melyik intézetet ajánlanátok...

Melyik intézetet ajánlanátok meddőség kezelésére, illetve lombikra?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Budapest, Istenhegyi úti, Dunamenti Reprodukciós Központba járunk,de nem vagyunk elégedettek az ottani ellátással, így intézményt szeretnénk váltani.

Melyik intézetet javasoljátok?


Női oldalon egyenlőre nem találtak semmit ("csak" egy petevezetékem hiányzik, korábbi méhen kívüli terhesség miatt) . Férfi oldalon több probléma is van. Kevés mennyiségű spermium, rossz mozgású, illetve magas DNS fragmentációs érték, amit egyenlőre találtak.


Két sikertelen beültetésen vagyunk túl.



ápr. 18. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos a kérdésedre válaszolni nem tudok, de azt megkérdezhetem férfiaknak ilyen esetben mit javasolnak? Vagy csak a lombik jöhet szóba?
ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nincs olyan intézet Magyarországon, amivel mindenki elégedett lenne. Ahova mi jártunk, azt is valaki leszólja (Tapolca). Leginkább azt tapasztalom, hogy akinek nem jön össze a gyerek, az az intézetet hibáztatja érte. Azok meg dicsérik, akiknek ott összejött.


Esetleg érdemes lenne megfontolni szlovák vagy cseh klinikát nektek. Onnan még sosem hallottam negatívumot. Valószínűleg a problémátokban is alaposabbak lennének, mint itthon bármelyik.

ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


1. A férjem csak vitaminokat kapott. Azt mondták nálunk inszeminációval nincs értelme próbálkozni, csak a lombik jöhetett szóba.


2. Emiatt nem olvastunk véleményeket mielőtt intézetet választottunk. Ahova leghamarabb időpontot kaptunk, oda mentünk.

Az első beültetésünk után nálunk az intézet/orvos tényleg hibázott - sajnos nem írták fel a szükséges gyógyszereket beültetés után, csak a két nappal később. (a beültetés szombaton volt, amikor mentem a patikába, akkor láttam, hogy nincsenek felírva a gyógyszerek, és már hiába hívtam őket, nem vették fel a telefont.)

Így a bizalmam sincs már meg, hogy megfelelő ellátást kapok. :(

ápr. 18. 15:14
 4/13 anonim ***** válasza:
Osztom a 2es hsz véleményét.
ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Dunamentibe jartunk mi is. Megfogant a babank :) hidd el a meddoseged oka nem a hely es az orvos. Mi se ertettunk mindennel egyett de megelolegeztuk a bizalmat es nem bantuk meg!
ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5# hát nem tudom...nyilván a meddőség okai nem ők, de valamiért mégsem olyan fényes a sikerràta, mint a külföldi klinikákon.
ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5.

Itt nen az egyetértéssel van a gond sajnos, hanem a kezelési lapomon szereplő gyógyszerekről... Minden szerepelt a kezelési lapomon, de nem voltak felírva. Nem tudtam őket kiváltani!

Nekem fontos a bizalom. Visszamentem beültetésre, és megint kimaradtak gyógyszerek. De most annyi szerencsém volt, hogy csütörtöki napon volt a beültetés, és pénteken fel tudtam íratni. Harmadjára nem akarok ilyen helyen neki futni az egésznek. Ezért keresek másik intézményt. :/

Sajnos nekem fontos a bizalom! Szeretném, ha megbízhatnék az orvosban, a szakértelmében, de itt már nincs meg ez a bizalom.

ápr. 18. 17:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lesz olyan klinika akivel valaki nem elégedett. Mi eleve Csehországba mentünk, mert itt katasztrófa volt akkor a helyzet. Akárki kérdez mindig megmondom a klinika minden pénzt megért és ha lehetne még gyerekem odamennék újra.
ápr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Én biztosan nem mennek külföldre amíg van itthon ingyenes alkalmam. Meg amúgy kettő sikertelen után nem úgy van, hogy kicsit alaposabban kivizsgalnak?


Mi az oka annak, hogy nem vagy elégedett? Nekem 1 volt eddig, nem tapadt meg.. most van a második. (Vidéken)


Ami összességében nekem nem tetszik / tetszett az az, hogy irtó sokan voltak meg az, hogy várni kell(ezt) a 2 kezelés között 3 hónapot (pedig ezt a szabályt már eltörölték, véleményem szerint egyes esetekben nem is igazán jó várni)


Én kicsit másképpen állok ezekhez a dolgokhoz, mert ált.orvos szakon végeztem. Vannak bizonyos szakmai dolgok, amivel nem biztos, hogy egyetértek, de mivel a kezelőorvosnak ez a szakterülete, így én elfogadom a javaslatait a kezelési tervet illetőleg.


Ami biztos, a lelkünket nem ápolják itt (se), ezt szerintem helyre kell tenni annak, akinek ilyen elvárásai vannak. Egyébként akinek erre van szüksége, annak van lehetősége keresni szakembert, emellett én is azt gondolom, hogy a sikertelenség oka nem a hely vagy az orvos.


Ellenben a korábbi méhen kívüli terhesség lehet elég sok probléma eredménye. Ezt tudod mi?


A romló statisztika meg szerintem részben annak köszönhető, hogy nagyon sok jalanleg az "idős" nő a rendszerben, részben meg azért, mert nagyon sok az olyan fiatal pár, aki azt hiszi semmin nem kell változtatnia, majd megoldja helyettük a problémát az orvos. (Pl képtelenek betartani egy diétát vagy nem szoknak le a cigarettáról, stb)


Legutóbb pl. egy olyan lánnyal csináltam végig a stimut, akinek ir + pcos-ja van. Kérdeztem tőle, hogy tartja-e a diétát, mozog-e.. bármi? valami? Nem, nem dehogy.. jaj ő azt nem tudja betartani.


Bocsánat, de most akkor mit vár? Menjen el futni helyette a biológus?


Az idős nők meg egyébként lassan kikoptak majd szerintem.. most nyilván még az első hullámban vagyunk, ez az ingyenes állami kezelés ha jól emlékszem 4 éve kezdődött. Ha valaki akkor volt 40-43 még simán rárepült erre a lehetőségre, míg előtte az intézetek már csak súlyos pénzekért és nagyon kis esélyekkel vállalták ha egyáltalán vállalták ezeket a nőket. Most is nyilván jönnek idősebbek a rendszerbe, de sztem az első pár évben volt egy nagy hullám ami lassan lecseng és szépen ez is kiegyenlítődik majd. Valszleg ezzel javulni fognak a statisztikák.. mármint, az életkorral összefüggő statisztikák.. mert az életmóddal összefüggőek meg csak romlani, mert egyre több a lusta tehetetlen ember.

ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok. 9-es csak azért írok mert sokan más miatt mentek ki. Mi a covid előtt kezdtük el akkor kb félig voltak meg a vizsgálatok aztán leállt minden. Mikor újra megnyílt a világ oltás nélkül sehol nem fogadtak. Beoltattuk magunkat akkor fél évet, ha jól emlékszem várni kellett mindegyik oltás után. Mikor végre lehetett menni januárban kértem időpontot és a legközelebbi időpont ahol tudtak adni október volt első konzultációra. Volt ahol azt mondták telefonálgassak máshol meg megmondták beteltek az időpontok. Mi ezt untuk meg mert eleve sokat vártunk és nem akartunk már még időt vesztegetni.

Kinn pár párral összebarátkoztunk van akikkel tartjuk a kapcsolatot. Volt akik azt mondták itthon futószalag lett az egész és ha sikertelen kettő akkor vizsgálódnak jobban. Kinn mindent egyből vizsgáltak így derült ki mi a baj így sikeres lett nekik.

De olyan is volt akik mondták elfogyott az ingyenes és pénzért inkább kimentek mert azt jobbnak gondolták.

Amúgy én is ismerek olyan párt akit leírtál. Se diéta semmi és várják, hogy na majd a lombik.

ápr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!