Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A mensmentisben menyibe kerül...

A mensmentisben menyibe kerül a PCOS kivizsgálása? Babát szeretnénk.

Figyelt kérdés

Diagnosztizált PCOS vagyok de sajnos az SZTK-s orvos szerint nincs szükség meforalra (pedig a nőgyógyász szerint van) Gondoltam elmegyek a Mensmentis-be de nem tudom, hogy kihez? Most már több mint 3 hónaposak a leleteim Gondolom azokat újra kell csinálni. Ezek kb mennyibe fog kerülni. Konkrétan milyen vizsgálatokra küldenek el? Gondolom csak saját leletet fogadnak el. Az lenne enek a lényege, hogy hivatalos orvosi papirom legyen arrol, hogy kell szednem a meforalt mert így a körzeti orvos nem irhatja ki:(

Ezek lettek az utolsó leleteim:

TSH 1,730

FSH 5,4

LH 10,1

Prolaktin 2,7 ez csillagos, hogy kevés

Tesztoszteron 0,22

Inzulin 26,50 ez is csillagos

DHEA szulfát 5,60 ez is csillagos

jah és a ciklus 2. napján volt a vérvétel



2012. jún. 26. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

ez éhgyomri inzulin, vagy terhelés utáni 2 órás? A prolaktin milyen mértékegységben van? Tényleg nagyon alacsonynak tűnik.

A mensmentis.hu-n árlistát is találsz, minden laborvizsgálat ára külön fel van tüntetve.

Én terheléses cukor és inzulin vizsgálatra mentem, az inzulin is nagyon fontos, egy 3 pontos terhelés lenne a legjobb. Ezen egyszer voltam, utána a javulást a tünetekből meg tudták állapítani. Plusz hormonokat kértek (ezt 3 havonta), amik azok, amiket felsoroltál: TSH, T4, LH, FSH, prolaktin, progeszteron, tesztoszteron. (nekem DHEÁ-t nem kértek). A dokik mindannyian jók, én Tűű Lászlóhoz járok, de Breyer Helga is pl. nagyon érti a dolgát. Ott jó kezekben vagy, bárkihez mész. Bármilyen leletet elfogadnak, nem kell ott csináltatni, nem pénzéhesek, tényleg segíteni akarnak. Én csak jót tudok mondani róluk.

Itt megtalálod a konzultáció és labor árait is:

[link]

2012. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

inzulin éhgyomri nem kért terhelést

prolaktin ng/ml

2012. jún. 26. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. Ez az éhgyomri inzulin baromira magas, kb. 5 alatt lenne jó, de 3 körül még jobb. Nekem a 2 órás terhelt volt 28 (éhgyomri 5), az 1 órás pedig 160, és ez már súlyos IR-nek számít, gyógyszert kaptam rá. A sima metformin nem is segített rajtam, kombinált tabletta kellett. Mindenképp menj el a mensmentisbe, rajtam is ők segítettek. Sok sikert!
2012. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A labor attól függ, mely értékeket kell feltétlenül megnézni, ezért ez ott fog kiderülni, egy 15.000.-20.000.-as összegre azért számíts (az ellenőrzések már nem ilyen drágák, nekem csak lh-t, prolaktint és tesztoszteront meg a terheléses cukrot kell ismételgetnem, a többi rendben volt). A konzultáció az orvossal meg alkalmanként 10.000.- kb. háromhavonta egyszer kell menni. Én Dr. Breyer Helgához járok ott, maximálisan csak ajánlani tudom. Tündér dokinő, határozott, de kedves. Nagyon sokat segítettek ott nekem is. A dietetikai oktatást is ajánlom (1-et kell fizetni, a második konzultáció ingyenes), és ha látsz klubfelhívást (akár facebook-on is), akkor gyere, ingyenes és beszélgethetsz másokkal és gyakran dietetikussal és orvossal is a problémádról, recepteket cserélünk, stb. Facebook-on keresd a PCOS Szívügy alapítvány lapját, és az Én diétám-at :) Sok sikert neked is! :)
2012. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még az lenne a kérdésem, hogy a kb mekkora a várólista gondolom, csak 3-4 hét múlva kaphatok időpontot

2012. jún. 30. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket, az a legbiztosabb!
2012. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, en pont most jelentkeztem be, breyer helgahoz kaptap idopontot, penteken hivtam oket, jovo het utani hetfore kaptam idopontot (9.ere). most hetfore is tudtak volna adni, de sajna addig nem jon meg a fizu.
2012. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nem csak saját leleteket fogadnak el (persze ha régi, akkor újra kell csináltatni) én pl. mondtam h. nem állunk túl jól anyagilag és mondta Breyer doktornő (én is hozzá járok és nagyon alapos, kedves nő) h. ha a háziorvosom kiír ezekre a vizsgálatokra akkor máshol is megcsináltathatom tb-re...

És amúgy a melforalt vagy amit ő jónak lát ő is ki tud írni, nem kell a körzetivel kiíratni, erre neki is joga van.

Sok sikert! :)

2012. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!