Tudnátok nekem segíteni? Elvagyok kenődve.

Figyelt kérdés
Sziasztok!PCO-m van,már évek óta.Meforalt szedek rá,napi 2x1000mg-t.Szeretnénk babát.Endokrinológus kiírhatja a Clostyt?Úgy hallottam,spontán peteérést csinálA nőgyógyász állandóan fog.tabival tömne..

2012. júl. 25. 23:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a hibákért,remélem így is érthető!Kissé fáradt vagyok..:)
2012. júl. 26. 00:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Homeopátiás dolgokat próbáltál már? Mióta próbálkoztok? Milyen hosszúak a ciklusaid?
2012. júl. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Másfél éve vagyok a párommal együtt,és egy éve..Volt már vaklárma is,de a tesztek negatívak.Így most beállt olyan 38-42 nap körül,de ekkor is csak pecsételés van..normális vérzés utoljára kb. 3 hónappal ezelőtt volt.Múltkori pecsételés júl.13-14-15..és ezzel el ismúlt...
2012. júl. 26. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem értek a PCO-hoz, de amit írsz a ciklusodról, az nagyon nem jó. Szerintem előbb azt kellene beállítani, de nem feltétlen fogamzásgátlóval, biztos vannak más módszerek is. Kérd ki több orvos véleményét, olvass, nézz utána mindennek.

Endokrinológus mit mond? Pajzsmirigy, inzulin rendben?

Ha jól tudom PCO-nál nem elég a gyógyszert szedni, hanem diétázni kell, és mozogni, sportolni, ezeket csinálod?

Hiába veszed be a clostyt, ha egyéb dolgok nincsenek rendben.

Ne add fel, járj a dolgok után!


Homeós szerekkel is próbálkozhatsz, nekem kicsit össze-vissza volt a ciklusom. 25-38 naposak voltak, egy éve elkezdtem inni cicka-palástfű teát, barátcserjét, vitaminokat, most Mastodynon-t szedek, (nem egyszerre, és kisebb szünetekkel) és fél éve már rendszeres 31 naposak lettek a ciklusaim. Régen 10 napig is elhúzódott a vérzésem, most max.5 nap.

2012. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Endokrinologus írta ki a Meforalt..Mert szerinte ha a inzulinszint lemegy,akkor rendeződik a ciklus is.Na mármost semmi jele nincs..Pajzsmirigy-alulmükődésem is van,így más súlyosabb..Fogyni nem nagyon tudok,hiába mozgok..Már vagy 3.dokin vagyok túl,hiába mondom h nem akarok fogamzásgátlót szedni...De erre az a válasz:laikus létemre ne kérdőjelezzem meg az utasítását..
2012. júl. 26. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:

akkor az inzulinoddal is gond van, meg a pm-alulműködésed is van, meg PCO? ezek sokszor járnak együtt :(

Magán dokikhoz jársz? Ha nem, érdemes lenne egy kivizsgálás erejéig felkeresni egy normális nődokit, meg egy endodokit magánba.

Hány éves vagy? Bár ha ilyen gondok vannak, ez nem is számít annyira, csak azért kérdezem, mert engem többször azért hajtottak el, mert a doki fiatalnak ítélt meg egy terhességhez, jómi? Majd ő dönti el...

Ha mást nem, akkor meddőségi központot keress fel.

Ezek komoly gondok, foglalkoznia kell az orvosodnak azzal hogy 3 hónapja nem menstruálsz normálisan...

Lefogyni pm-alulműködéssel, meg nem is nagyon lehet, főleg ha nincs rendesen kezelve.

2012. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen..19 éves vagyok amúgy..de elküld a doki,azzal h fiatal vagyok még..Endokrinologushoz magánba járok,de mondta hogy ha most nem később bajok lehetnek,elrákosodhatnak a cisztáim,még kevesebb esély lesz a teherbeesésre.csak 10%-ot mondott,ennyi az össz. esélyem..
2012. júl. 26. 12:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Menj át egy másik orvoshoz is, és anélkül hogy bármit mondanál ezekről, kérd ki a véleményét. (ha elmondod hogy mit mondott a másik, akkor vizsgálat nélkül neki ad majd igazat, tapasztaltam) Írtad már hogy 3 dokin vagy túl, de ezt akkorse hagyd annyiba. Menj meddőségibe, vagy egy másik városba vizsgálatra.

Szörnyű hogy azt mondta a dokid hogy csak 10% esélyed van... bár nekem meg csípőből odalökte hogy tuti nem leszek terhes. Hát eddig még tényleg nem sikerült, de teljesen más okból, mint amit ő mondott, igenis leszek várandós! :)

Anyámnak is azt mondták hogy meddő, és nem is egy gyereke lett, van egy öcsém is. :D

Nagyon fiatal vagy, én azt javaslom hogy a pároddal menj (ha eddig egyedül mentél), hogy lássa komolyan gondolod. Mióta én a párommal megyek, kezdenek emberszámba venni, legalábbis nem beszélnek velem hülyegyerek módjára, pedig én 25 éves vagyok!!! Mégiscsak legyintenek! :(

2012. júl. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!