Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nem rég tudtuk meg hogy a férjemnek nem lehet gyereke, mármint nem valószínű..3 éve nem jött össze elindultunk a vizsgálatokon, és 0 a spermaszáma..Most próbálnak rajtunk segíteni, de fogalmam sincs hogy reménykedhetünk e...Egyszerűen nem tudjuk feldolgozni..Igazából azért írok ide hogy kibeszéljem magamból, de kiváncsi lennék volt e már valaki ilyen cipőbe..Hogy elmúlik e egyszer ez a mérhetetlen fájdalom??Hogy ti fogadnátok e örökbe egy ilyen helyzetbe?Hogy azt lehet e úgy szeretni mint a sajátot??Előre is köszönöm a válaszokat..

2013. jún. 2. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Spermadonacioban nem gondolkodtok?
2013. jún. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nàlunk velem volt gondd, 8 év után jött össze a baba.

Igazából annyira nem aggódtam túl a dolgot, nem paráztam rá...

A férjem sem mondta soha, hogy ettől kevesebb lennék, mellettem állt!

Nektek kell megbeszélni mi legyen!

Örökbe fogadtok egyet, majd mellette próbálkoztok tovább sajáttal, de legalább addig sem stresszeltek! Donor sperma, s nem mondjátok el senkinek, akkor a külvilágnak olyan mintha tényleg a tiétek lenne, hisz látnak terhesen, s te is megéled a terhességet.

Sok lehetőség van, végig kell gondolni mi nektek a legjobb, miben egyeztek.

De még ott van az is, ha nem juttok dűlőre, akkor mással új életet kezdeni.

Barátnőmék így tettek, azóta mindd a kettőnek van új párja, baba, mondd a kettőnek 3-4 hónap együtt járás után lett terhesség az új párral, ők pedig együtt 12évig szenvedtek, ették magukat emiatt hogy nem jö össze!!!

Gondoljátok át mi legyen!

Másik barátnőmék örökbe fogadtak, majd 3 év után spontán terhes lett a csaj, majd rá 2 évre megint! A doki azzal magyarázta, nem stresszeltek rá a babára, ezért jött össze.

Mindenki tudja örökbe lett fogadva a fiuk, a lányok sajátos, de mindenki látja, a fiút jobban szeretik... Még hasonlít is az "apára"

Szóval lehet úgy szeretni egy örökbe fogadottat, mint egy sajátot!!!!

2013. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De csak félek tőle..Nem tudom hogy megy ez...Hogy kik adnak spermát, és hogy mire számíthatunk.?Tudja e majd úgy szeretni mint a sajátját.?Korai még erről beszélni egyelőre örülök ha túléljük..Teljesen maga alatt van, és próbálok nem kiborulni elötte, de borzasztó nehéz..Nem tudom hogy segíthetném..Hogy mikor fogadja el..
2013. jún. 2. 08:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit mondhatnék. Szörnyű lehet ilyet megélni. Ahogy már írták. Át kell mindent beszélni. Ha ehhez idő kell, akkor később is ráér. Ha veled minden rendben van, akkor beültetéssel könnyen terhes maradhatsz, de ehhez is, még, ha 5 próba államilag támogatott is, pénz kell és kitartás az előtte lévő hormonkezelések miatt. Én ezt az utat választanám inkább, mint az örökbfogadást, amire lehet hosszú éveket kell várnotok. És legalább átéled a terhességet. Abban nem reménykednék, hogy később stresszmentesen 0 spermaszámal megfogan természtes úton a gyermek. Sajnálom.
2013. jún. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehezen lehet feldolgozni, főleg akkor, ha a férjednél sem herebiopszia, sem egyéb eljárástól nem várható eredmény. De ezt az orvosnak kell tudnia.

Nektek - majd ha megvan az utolsó szó - azt kell megbeszélnetek, hogy tudtok-e, akartok-e gyerek nélkül élni? Vagy tudnátok-e mindketten(!!) egyformán szeretni egy olyan babát, akinek te vér szerinti, és biológiai anyja vagy, de a férjed nem az apja? Vagy sorsközösséget vállalva örökbefogadtok, és felneveltek egy olyan kisgyereket, akinek sem hozzád, sem hozzá nincs köze, de a szívetekben ő A Gyerek.

Ha még nem kaptatok végleges választ, akkor ne a beletörődésen törjétek a fejeteket, hanem azon, hogy van reményetek. Lehet, hogy a ti gyereketeknek nem a kettőtök genetikai állománya jut majd, de ha mindketten akarjátok, lehet gyereketek. Ebben jó döntést nem a mostani lelki állapototokban fogtok majd hozni, hanem akkor, ha kicsit lehiggadva újratervezitek az életeteket.

2013. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat..Sajnos nincs remény..Egy korábbi műtétnek köszönhetően sajnos el kelet távolítani az egyik herét, és a másikat megsértették..Tehát a biopszia lehetősége sajnos elúszott, azért vért vettek..Mondta a doki próbáljuk meg..Ilyen emberséges orvossal én még nem találkoztam, bár ilyet közölni nem nagyon lehet máshogy..Igazából eldöntöttük hogy spermadonáció, ha más lehetőség nincs, de még hagyunk egy kis időt magunknak mert nem gondolta egyikőnk se hogy ez ennyire nehéz..A férjem azt mondta ő tudná úgy szeretni, nevelni, meg élni, csak azt mondta neki az lenne a nehéz hogyha az ismerősök dicsérgetnék, hogy tiszta apja, meg ilyesmi, és ő, meg én tudnánk..hogy nem hasonlíthat a felnevelő apára..
2013. jún. 4. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!!

én teljesen átérzem a helyzetedet mert én is ebbe vagyok!! a páromnál azoospermia áll fent !! de nálunk lehet,lesz herebiopszia! 1 hét múlva ! én még reménykedek persze a remény vész el utoljára de sajnos nem sok esélyt látok a jó eredményre!! nálunk a párom egyből benne volt a donorba én sokáig hezitáltam!! nem akartam!! de már tudom nincs más esély ha babát akarunk!! a kívül állóknak nem kell tudnia,hogy ez nem a párod gyereke! ha ő benne van a donorba lelke mélyén tudja,hogy el tudja ezt fogadni!! én is ezeken a gondolatokon mentem keresztül pont így gondoltam én is!! ezt tisztáznod kell a pároddal!! ki kell beszélnetek magatokból mert nem jó máshogy! ha gondolod nyugodtan írj privit!!! lombikos!!

2013. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!