Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyire fáj a petevezeték-átj...

Mennyire fáj a petevezeték-átjárhatósági vizsgálat? Altatás nélkül ki lehet bírni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek volt altatás nélkül, azt mondta nagyon fájt rosszabb volt mint a szülés (már van egy gyereke) és utána pár napig eléggé görcsölt.
2013. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is altatás nélkül volt, olyan volt mint egy menstruációs görcs, abszolút kibírható. Én végig vártam valami hatalmas fájdalmat, annyira fel voltam készülve a legrosszabbra, de nem történt semmi. A szüléshez egyáltalán nem hasonlítható!
2013. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik fajta lesz. Nekem HYCOSY volt. Még annyira sem volt kellemetlen, mint egy rákszűrés.
2013. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem HSG-m volt, ebren.

Olyan, mint egy erosebb mensis gorcs, es 1-2percig tart. Amikor meg benyomtsk a kontrasztanyagot, akkor egy feszito, meleg erzes, par masodperc.

Ki lehet birni, egytol otos skalan 1-es, nekem neha a mensim jobban faj.

Ezert szerintem ne altattasd el magad.

2013. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hogy melyik fajta lesz, de eléggé félek. De muszáj kibírni, hogy egyszer majd én is megtapasztalhassam a szülést, az anyaságot. Azért örülök, hogy a nagy többség pozitív irányba billentett. :)
2013. jún. 26. 18:53
 6/16 anonim ***** válasza:

Hsg- valaszolo vagyok.

A hsg azert is volt jo, mert en is lattam a monitoron, hogy mi van, azonnal latszott minden.

Es ingyenes.

Asszem az ultrahangos fizetos.

Van meg a sofeltoltes, az nem tudom, milyen.

Ha a google beirod, hogy petevezetek atjarhatosagi, akkor kiad egy tablazatot, amiben egy orvos osszehasonlitja oket, olvasgasd el.

2013. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A hsg ingyenes, de fájdalmasabb, mert fém a műszer, és röntgen terhelés éri épp a méhed és a petefészkeid/ petesejtjeidet....

A hycosy nekem nem fájt, előtte bevettem 2 órával 2 görcsoldót, semmit sem éreztem, csak amikor felnyomták a vékony kis szilikon katétert, az dörzsölt belül a méhnyakban.

Először feltültik fiz.sós vízzel a méhet, így kapnak képet a méhedről is (mint egy méhtükrözés), majd kontraszanyaggal a petevezetőket.

40.000ft volt, de én most is azt választanám.

Magánrendelő, nyugodt, kedves orvos és mosolygós aszisztens, nulla fájdalom.

2013. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint sem olyan fájdalmas mint amennyire riogatnak vele. Számomra legalább is kibírható volt.

Nekem csak annyi volt vele a nagy problémám,hogy azt az eredményt kaptam, hogy mind a két petevezeték el van záródva és a méhem sem a megfelelő formájú és nagyságú!

Ezután megműtöttek és kiderült a méhemmel minden rendben(hála Istennek)és egyik petevezetékem sincs elzáródva!!!!:)

Pedig az átjárhatósági vizsgálatot egy idősebb főorvos végezte a Budai Meddőségi központban. Hogy mi a magyarázat? Hát azzal védte egyik orvos a másikat,hogy elképzelhető, hogy a vizsgálat során a fájdalomtól összerándultak az izmok?!?!ezért látta a vizsgálatot végző orvos , hogy nem megy át a kontrasztanyag.

Hát nem tudom.

2013. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Érdekes a válaszotok, főleg az utolsó válaszolónak. A fájdalomtól záródott volna össze a petevezeték?! Nem tudom. Nekem az a doki fogja csinálni, akihez magánrendelésre járok, de nem a rendelőben, hanem a klinikán. Remélem ott is jó fej lesz.
2013. jún. 27. 20:42
 10/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nekem is HSG volt, és nagyon féltem tőle, de nem volt rá okom.

Én úgy tudtam, hogy azoknak fáj ez nagyon, akiknek el van záródva a petevezeték, mert a kontrasztanyagot megpróbálják átnyomni rajta, és az a fájdalmas. Szerintem abszolút kibírható egyébként, de ez függ a fájdalomküszöbtől is. Sógornőmnek altatásban csinálták, és ő majd' meghalt tőle.:/

Ne aggódj Kérdező, gondolj a babára!:) Nekem a doki írt fel gyógyszert HSG után, 2. ciklusban jött a baba. Ma 7 hónapos.:) Szóval nagyon megéri, csak erre gondolj!

2013. jún. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!