Milyen tapasztalataitok vannak az alábbi gyógyszerek szedésével kapcsolatosan? Meforal és Bromocriptin?

Figyelt kérdés

Túl vagyok az Endokrinológiai vizsgálatokon , az eredményeim jók lettek az orvos elmondása szerint .

A fent említett 2 gyógyszert kell szednem .


Hajnaltól - hajnalig olvasgatok fórumokon ilyen olyan tapasztalatokat . Most a tieitekre lennék kíváncsi .


Mellékhatás ?

Ki milyen adagokban szedte és meddig ?

Több hetes / hónapos szedés utáni tapasztalatok ?

Illetve hogy sikerült e állapotos lenni a gyógyszerek hatására ?


Bármilyen pozitív és negatív tapasztalatok érdekellnek !


Köszönöm előre is !


Szép napot mindenkinek ! :)



2013. júl. 25. 14:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Szia! Én 7 évig szedtem Bromocriptine-t, 2,5 mg-osat napi 1,5 tablettát közvetlen elalvás előtt. A hozzászokás irtó nehéz volt nekem, minden reggel szédültem, émelyegtem, de legalább hatott, és pár hét után szinte panasz nélkül tudtam folytatni a kúrát. Hipofízis adenoma miatt szedtem, ami az egekbe emelte a prolaktint, és a Bromo segített, az adenomám az idei kontroll MRI szerint megszűnt létezni.

Meforal: van csökkent glükóz toleranciám, és pár napig szedtem a Meforalt, de nekem hasmenést okozott és abbahagytam. Azóta inkább rendszeresen táplálkozom, és IR diéta szerint étkezem. Viszont ha az orvos szigorúan előírta a szedését, akkor szedd! Nekem úgy írta fel, hogy: "Szedje ezt, biztos jobb lesz..." :( Remélem segítettem, fel a fejjel :)

2013. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Első vagyok: teherbe még nem estem, 2-3 hónapja próbálkozunk. Neked miért kell szedned a gyógyszereket, ha jók lettek az eredményeid?
2013. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válszodat .

A proaktinom lett kicsit magasabb . Pajzsmirigy , hormonok,ultrahang,röntgenen minden jó lett.

2013. júl. 25. 19:09
 4/28 anonim ***** válasza:

Bromocriptint szedek, tobb, mint egy eve.

Nekem semmilyen mellekhatas nem volt, szerencsere, pedig nekem is voltak ismeroseim, akiknek nagyon sok gondot okozott a kezdesnel.

Fokozatosan kell hozzaszokni, en is amugy lefekves elott veszem be.

2013. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Én még csak ma kezdtem el szedni, napi 2 szemet reggel és este .

Reggel nekem necces lesz ha hányingerem lesz mint most ma volt , mert munka előtt nem lenne jó . :/

2013. júl. 25. 20:10
 6/28 A kérdező kommentje:
Most gondolkozok hogy elírtam a Bromocriptint szedek 3 szor fél tabit egy nap . A Metaf. szedek napi 2 szemet.
2013. júl. 25. 20:23
 7/28 anonim ***** válasza:
Miert olyan sokat? Mennyi volt a prolactinod?
2013. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nekem pm alulműködésem, IRem és magas prolaktinom van. Másfél éve szedem a bogyókat. Lthyroxint, Meforal 1000-ből 3mat 1 nap, a hasmenés nem akar megszűnni.


Bromocriptinből 1-et szedek naponta. Nekem gyönyörűen kihullott tőle a hajam egyharmada legalább. A fejem tetején 2 ujjnyira kiritkult a hajválasztékom, úgyhogy vigyázz vele!!!Ellenőrizd.


Szedek rá vitamint, és az rendbe tette. Remélem így is marad. Szépen visszanőtt.


Teherbe azóta sem estem. Valószínűleg azért, mert a hármas kezelés ellenére sem sikerül fogynom. Egy ideje már a koplaláshoz is visszatértem, de még mindig semmi eredmény.


27/N

2013. júl. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Utolso, ne koplalj, mert csak kimerited a szervezetedet es baj lesz.

Naponta tobbszor egyel, legjobb 3 orankent. Nem birom a hapsit, de amikora Norbi kodok szerint etkeztem, par het alatt lement 10 kilo, pedig ettem vacsit is, es nem is tornaztam. Azota eskuszom az o modszerere. Probald ki Te is, ha gondolod.

2013. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 8. válaszoló! Első vagyok: a hajam nekem is piszok módon hullott/hullik azóta is. Légy szíves oszd meg velünk, milyen vitamint szedtél rá, amitől visszanőtt? Én már nem tudom, hogyan fésüljem, vágassam, hogy ne legyen feltűnő a fejtetőmön a ritka hajam :(
2013. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!