Milyen tapasztalataitok vannak az alábbi gyógyszerek szedésével kapcsolatosan? Meforal és Bromocriptin?

Figyelt kérdés

Túl vagyok az Endokrinológiai vizsgálatokon , az eredményeim jók lettek az orvos elmondása szerint .

A fent említett 2 gyógyszert kell szednem .


Hajnaltól - hajnalig olvasgatok fórumokon ilyen olyan tapasztalatokat . Most a tieitekre lennék kíváncsi .


Mellékhatás ?

Ki milyen adagokban szedte és meddig ?

Több hetes / hónapos szedés utáni tapasztalatok ?

Illetve hogy sikerült e állapotos lenni a gyógyszerek hatására ?


Bármilyen pozitív és negatív tapasztalatok érdekellnek !


Köszönöm előre is !


Szép napot mindenkinek ! :)



2013. júl. 25. 14:54
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Csajok ne ijeszgessetek hogy hajhullás előfordúlhat ! :(( Atya ég !

Nagy reményeket fűzök pedig ehhez a két gyógyszerhez , elsősorban hogy sikerül fogynom és hogy összejön a baba .

Szerencsére a napi mozgásom megvan a munkahelyemen , de azon gondolkozok elkezdek ezdőterembe is járni egy kicsit amikor van időm hetente pár órácskára.

Igaz,még csak a második napomon tartok,de eddig a hasmenésen kívűl semmi bajom . Diéta még megy :)) Vicces is lenne ha 2. nap után feladnám. :)

Engem is érdekell milyen vitamint szedsz !

2013. júl. 26. 12:44
 12/28 anonim ***** válasza:

Remélem nem dobnak ki a reklám miatt. Én a hairclinic kapszulát kezdtem el szedni. Egy hónap után már észrevehető volt a változás, és mikor az intenzív kúrának vége lett 3 hónap körül, a hajválasztékom amit említettem, ismét normális méretű lett!. Egyébként a hajam is selymesebb és sokkal gyorsabban nő! Mikor elkezdett visszanőni, egy csomó rövidke hajam volt, úgy néztem ki mint egy boszi:) Azóta már napi 1 szemet szedek. Nem olcsó, de nekem sokat segített! Nélküle már parókát kéne hordanom....


Az ára legutóbb 4000 volt. De leárazva is találtam már , akkor 2800 volt. Ha valaki elkezdi szedni, érdemes az intenzívebb kúrát végigcsinálni havi 2 doboz (2 szem 1 nap) 3 hónapig. Utána napi 1 szem , ez havi 1 doboz. Én legalábbis nem fogom abbahagyni, mert nagyon félek, ha abbahagyom, akkor megint félkopasz leszek....


Az említett 3 hónap után már a férjem is észrevette, hogy több lett a hajam és sokat nőtt:)


Amúgy a bromó betegtájékoztatójában is benne van, hogy mellékhatás a haj hullása, csak nem mindenkinek jön elő! Én sok helyen olvastam, hogy erre panaszkodtak.


Norbi módszerét is próbáltam már, nekem kb 3 kiló ment le 1 év alatt, aztán semmi több. Az orvos által javasolt 160gos ch diétától csak híztam, így visszatértem a kevés kajára... nem tudok már mit csinálni mert én csak a kevés kajától és a mozgással fogytam, plusz ugye gyógyszer, és azt is piszok lassan. 4 hónap alatt 7kg. Most újra elkezdtem júliustól a kevés kaját, és eddig 1kg lement.


A vitaminos voltam:)

2013. júl. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Bromocriptint kb 2 hétig bírtam szedni, nem bírtam a mellékhatásokat. reggelente látászavar, hányinger, szédülés egész nap. Helyette kaptam Norprolacot, ami bár drágább, de sokkal barétibb szer, ha esetleg nem bírnád. Magas prolaktinra kaptam amúgy. Hamar levitte normálra. Kb 3 hónapig szedtem összesen, terhesség hatodik hetéi.g


Meforal helyett Merckformin XRt szedtem (lassú felszívódású gyógyszer), mert vékony voltam. Egy évig szedtem, mire összejött a baba.


Tartottam a diétát, de nem éheztem, mivel szerencsére még híznom is kellett.


A kitartás meghozza az eredményt! Minden jót Neked!

Történetem: csakazertis2010.blogspot.com


36+2 hetes km

2013. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Most aztán tényleg nem tudom bízzak e ezekben a bogyókban .

Az amit csinálok az a diéta és mozgás lesz . (persze szedem a gyógyszereket is) de a babavárást nem lehet kötni ezekhez a gyógyszerekhez . :(

Köszi a válaszokat,szívesen olvasom ha lesz még válaszoló . :)

Bármit tapasztalok,megírom nektek azonnal. :) Szép estét !

2013. júl. 26. 21:27
 15/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Amikor 4 éve nekem kimaradt a ciklusom kaptam bromot de nem kis adagba hanem azonnal egy szemet.Mondanom se kell szedultem mint a kutya...Azóta normális értéken van de közelebb a rosszhot :((. meg nem kell szednem.Most azon gondolkoztam hogy kiprobalom a Mastodynont elvileg csökkenti a prolaktint.

Közben szedem az Eutyroxot de túl lenyomtuk a TSH-t így lejjebb vettük az adagot,plusz Merkformint 3*850mg-ot es az elején ment a hasam de mar nem annyira.pl.ha iszol tejet valamelyik etkezesnel akkor tuti szaladás a wc.Tartom a dietat amennyire sikerül es szobabiciklizek.Lement 12 kg es mar 27napos a ciklusom :)) van peteeres.Annyit meg had mondjak hogy ha PCOS vagy akkor a D vitamin is nagyon fontos....ha tudok segíteni csak írjatok :))

2013. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy visszakérdezek, de ha minden eredményed jó lett, miért kell akkor ezeket szedni?? TSH-d? Terheléses cukor (glükóz-inzulin) mennyi lett?


Én mindkettőt ismerem.PCO, IR, PM probléma miatt

bromot két hétig szedtem és a Mefet is akkor kezdtem és a pozi tesztem most 3,5 éves. Nem tudom ennek köszönhető e.

Később újra szedtem bromót 1 évig. Semmi mellékhatás. Pozitív hatás: normális lett a ciklusom

Meforal: 4éve szedem. Az elején hasmenésem volt mire hozzászoktam,ekkor fogytam is, de beállt már a jó adagra a szervezetem. Annyi mellékhatás: ha valamilyen módon kristálycukor kerül a szervezetembe (édes üdítő, cukros kávé) azonnal wc.

Inzulinom glükózom már jó. Inkább visszafogytam a "normál" méretemre, de annál alább nem.


Megjegyezném: irtózatos hajhullás a pajzsmirigy alulműködés egyik legfőbb tünete!

2013. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. A hajhullás valóban nagyon sok esetben összefüggésben van a pajzsmiriggyel, esetemben viszont nem. Épp tegnap mentem az eredményeimért az endokrinológusomhoz, és a pajzsmirigyemmel minden a legnagyobb rendben, ellenben a prolaktinom ismét magas, úgyhogy vissza kellett térnem a Bromohoz. Negyedet vettem be tegnap este, de még ezt is megéreztem mára. Remélem rendbe teszi ismét a ciklusom, és jöhet a babácskánk :)Kérdező kezdd el bátran, látod, van akinek meg se kottyan -állítólag az a titok, hogy pl 1-2 keksz kíséretében kell bevenni, akkor kevésbé jönnek ki a mellékhatások (mmint a szédülés, émelygés), legalábbis az én orvosom mindig ezt szajkózza.
2013. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
15 ! Milyen diétát tartottál ?
2013. júl. 30. 18:49
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen,szedem már a bogyókat ma vagyok a 6. napon és lement 3kg rólam . Diétázom,dinnyét eszem dinnyével . :) Nagyon remélem sikerül többet leadnom és a ciklusom is helyre áll .
2013. júl. 30. 18:52
 20/28 anonim ***** válasza:
Este én is dinnyét ettem ahogy csak tudtam,de az igazi diétám,hogy ne eszek fehér liszteset csak teljes kiörlésüt,vagy a dia wellness liszttel sütök és eritrites édesítőt használok,kevés szénhidrátot viszek be...ez a diétám mellette ha tudok és van erőm szobabiciklizek :)))
2013. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!