Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Menses előtti napokig tartó...

Menses előtti napokig tartó barnázás! Mi okozza? Mitől lehet? Mit kaptatok rá? Milyen kivizsgálás kell a gyógyításához?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 17:11
 1/10 zafira74 válasza:
Nekem is hasonló a problémám. A nőgyógyász azt mondta, ha belefér a 10 napba a menstruációval együtt, akkor az rendben van.
2013. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül normális. Ha 1-2 napnál tovább tart, akkor sárgatest elégtelenség lehet a háttérben. Mondjuk a nődokik jellemzően nem foglalkoznak ezzel, sajnos. Érdemes lenne a progi szintedet megnézni, kétnaponta, mondjuk a 21. naptól. A gyakorlat az, hogy csak a 21. napit nézik max, de az ugye csak egy adott napi érték, ami lehet, hogy tökéletes, két-három nap múlva viszont hirtelen leesik és elindul a barnázás. Amúgy a progi tartalmú gyógyszerekkel (utrogestan és társai) kezelik.
2013. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem inzulinrezisztencától volt
2013. szept. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet PCOS és IR jele, de lehet, hogy csak simán alacsony a progeszteronod. Nekem mellette volt magas prolaktin is, így ezt Bromoval kezeljük most. Hamarosan kiderül, milyen sikerrel. Nekem 2-4 napos barnázás volt mensi előtt, 6 nap mensi, majd megint 2-4 nap barnázás.

Első körben tennék egy kört a nőgyógyásznál, mert amúgy méhszájseb is okozhatja, vagy polip, szóval ha a szervi dolgokat kizártátok, utána érdemes endokrinológushoz fordulni.

2013. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem minden menses előtt van 2 nap barnázás. A hormonjaimmal minden oké.
2013. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ,4-5 napos barnázásom. Azt vettem észre, hogy kb. pár hònapja ez elmúlt magától. Nem tudom mi okozhatta a javulást, egy ideje csak jódozott tengeri sòt használok...minden más maradt :):)
2013. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 1 hét barnázás menszi előtt de 10 hónap próbálkozás után simán terhes lettem!
2013. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én pont tegnap voltam hasonló okból nőgyógyásznál.Mensi előtti barnázás, plusz nekem vannak emlőcisztáim is.Következő ciklusban hormonszintet fognak nézni nálam.Addig viszont azt mondta a nőgyógyász, hogy Mastodynon cseppeket szedjek.Ez segíthet a cisztákon is és a menstruációt is rendbe hozza.Jó lenne, mert sokat szenvedek tőle.
2013. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Off, de nálam a 3 hós Mastodynon kúra gyakorlatilag sajnos semmire nem volt jó.
2013. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy neked nem hatott. Én még bizakodok benne, hátha. Nekem valószínűleg azért mondta a doki először a cseppeket, mert nem akart egyből hormonokkal terhelni.(Sajnos a korábbi lombikozások során már kaptam bőven.)Addig kell szedjem míg nem ellenőrzik a hormonszintemet.Utána meglátja kell-e mást szedjek.Ha kisebb a probléma talán hat.
2013. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!