Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Aki leiden heterozigóta annak...

Aki leiden heterozigóta annak kötelező terhesség alatt vérhígítóznia magát? És aki nem is tud róla hogy az?

Figyelt kérdés
Nálam fél éve derült ki a mutáció, de még csak 20 éves vagyok, és amiket olvasok teljesen elképedtem.. hogy sokan elvetélnek meg szúrják magukat. Szerintem ez azért baromság mert biztos régen is sok ember az volt, mégis szült gyereket, és nem hígítózta magát... pl. ha nem szednék fog. gátlót, nem is derült volna ki egész életemben ez a mutáció. Valaki írjon valamit.. teljesen elborzadtam nem is akarok gyereket

2013. okt. 15. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
sok leidenesnek régen, soha nem lett gyereke. Emelett sokkal nagyobb nálad normál esetben is a trombózis esélye, nem csak terhesen.
2013. okt. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon sokan vannak, akik nem is tudják, hogy leiden-szindrómások. Én azt gondolom, hogy ez az orvosok felelőtlensége: a vizsgálat elvégeztetése nélkül nem is szabadna fogamzásgátlót felírni.

A vérhigító azért kell, mert a terhesség idején amúgy nagyobb a trombózisveszély, jobb ezt megelőzni. Lehet, hogy első hallásra elrettentőnek tűnik, de nem olyan vészes a dolog. Erre nem csak terhesség adhat egyébként okot, Te pl. bármilyen műtétnél/baleset esetén kapnál ilyet. És azért nem örök életre szól, csak egy átmeneti időszakra.

2013. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy miért kell hígítózni, de ha én heterozigóta vagyok, az azt jelenti, hogy vmeik szülőm is az, illetve ő is kapta valamelyik nagyszülőmtől... hát nálunk soha senkinél nem mutatták ki ezt, illetve mindenki egészségesen szült gyereket mindenféle hígító nélkül. :S
2013. okt. 16. 10:25
 4/4 anonim válasza:
A heterozigóta-mutáció genetikusan öröklődik. a genetikai ismétlődés általában 2 generációnként üt vissza, tehát unoka, nagyszülő- de azért lehetséges, hogy szülő-gyerek is leidenes. nekem egy éve derült ki, a szüleimet elküldtem vizsgálatra, de szerencsére negatív lett.
2014. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!