Most derült ki az IR. Aki ugyan ebben szenved, nehéz volt tartani a diétát?

Figyelt kérdés
Fontos a lassan és a gyorsan felszívódó CH arányának betartása? Vékony vagyok, tehát semmiképp nem kellene fogynom. Milyen mozgást csináltok? Futás is jó?

2013. okt. 16. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:

igen, a gyors-lassú szénhidrátok betartása nagyon fontos, hiszen a szervezeted is így működik. Ha fogysz, akkor valami nem jó (diéta betartása, vagy a gyógyszer)


Nekem nagyon nehéz volt az elején, sokat szenvedtem, és állandóan sajnáltam magamat. Most már becsukott szemmel is megy, nem méregetek, látványra tudom, miből mennyit ehetek. És most már nem szenvedés, hanem egyfajta "életforma" lett nálam.

2013. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fehér liszt az tiltott?
2013. okt. 16. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

ajaj :)

helyette graham liszt, vagy teljes kiőrlésű, esetleg durum. Ennyi.

Minden tilos, ami fehér (liszt, cukor - igaz, ebből a nádcukor, és a barnacukor is, rizs)

2013. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jól értem h a nád és a barnacukorot sem lehet?
2013. okt. 16. 15:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Jól érted, igen. Én azt gondolom, hogy egy részletes tájékoztatásra lenne szükséged, de ha nincs lehetőséged ilyesmire, akkor is ajánlom legalább egy alkalommal (plusz egy bónusz járt utána) a MensMentis EGészségcentrumot, ahol akár csoportos, akár egyéni diétás oktatáson vehetsz részt, és elmondanak minden élelmiszert amit lehet, amit nem, a főzés módját, lehetőségeit, nagyon-nagyon hasznos volt nekem. Ha nem vagy bp-i, akkor javaslom a diétás kiskátét (csak egy ezres) és a könyvet mellé, hogy legalább írásban láss erről összefoglalót, mert darabonként összeszedni az információt nagyon nehéz és sok hibát magában rejtő taktika! [link]


Sok sikert és kitartást neked!


ui: vékony IR-es a párom (én túlsúlyos IR-es voltam), neki nem a futást ajánlották, hanem az izomépítő edzést, mert ha az izmait sikerül feltornásznia magasabb, jobb szintre, akkor a sejtjeinek inzulin érzékenysége nő, ezáltal javul az állapota. Én futottam, fogytam is, ő súlyzókkal edz, hízott már 3 kg-t :) és tartja is fél éve.

2013. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az infot.

Elég elkeserítő ez az egész, így első hallásra...

2013. okt. 16. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:

A legnehezebb az egészben, hogy gyümölcsöt sem lehet korlátlanul enni. Mikor nyáron kiszámoltam, hogy az uzsonnára engedélyezett CH mennyiség (nekem 20g) az egy kis marék cseresznye, hát szó szerint elsírtam magam.

Most is nagyon rossz piacra menni, mert szőlővel van tele, az pedig az első számú tiltólistás gyümölcs.


Egyébként lecseréltem a fehérlisztet teljes kiőrlésűre, a cukrot nyírfacukorra (ami baromi drága, de ennek teljesen cukor íze van, nem úgy mint néhány édesítőnek), a fehér rizst basmatira (ez is 5-ször annyiba kerül, de a barna rizst nem szeretem). Kenyérből szintén a graham, teljes kiőrlésű, tönköly kenyereket, zsemléket veszem.


Ami még problémás nekem, hogy jóval kevesebb zöldséget eszem, mint előtte, mert ezt ugyan lehet enni, de némelyiknek annyira kicsi a szénhidrát tartalma, hogy olyan mennyiséget nem lehet belőle enni, hogy elég legyen. Pl. paradicsomos káposzta szinte zéró szénhidrát, én meg nem szeretek hozzá kenyeret enni.


Szóval nehéz, meg méricskélni kell, ami eleinte sok időt elvesz, de túl lehet élni. Már nem keseredek el, ha valamiből csak nagyon keveset ehetek.

2013. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Így hirtelen nem tudom, h mennyire sikerül mindezt betartani.

Nem is értem, h alakulhatott ki ez a betegség...:(

2013. okt. 16. 17:13
 9/9 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség előszobájának szokták nevezni. Örülj neki, hogy kiderült...

És szerintem fogsz fogyni. Ez természetes dolog, ha eddig sok szénhidrátot ettél, most meg alig ehetsz.

2013. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!