Csajok, akik több, mint másfél év után estetek teherbe! Nálatok mi volt a gond? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Másfél éve nem sikerül a baba. Párommal minden rendben van, nekem szabályos, 29-32 napos ciklusaim vannak. Rendszeresen hőmérőzöm, így tudom, mikor van peteérésem. Jól időzítünk minden hónapban, mégsem jön össze... 5 hónapos Clostilbegyt kúrán vagyok túl, emellett szedem a Gravidát, barátcserjét, E-vitamint, és palástfű teát iszom, mégis megint meg fog jönni ma vagy holnap, mert már barnázok :( Olyan tanácstalan vagyok, egyre nehezebb... Hogyan tovább?

2013. nov. 27. 16:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Pár éve nézték vérvétellel+ ultrahanggal, nem volt eltérés. Hormonsorral utoljára pár hónapja néztek pajzsmirigy hormonokat, az is jó volt. Passz... Szerintem az inzulin lesz a mumus, már fél éve rágják vele a fülem.

Neked is köszönöm! :)

2013. nov. 28. 09:59
 12/22 A kérdező kommentje:

Lányok, igazatok volt, itt inzulin lesz a gond. Tegnap megkérdeztem egy szakértőt, és ezt válaszolta:

Tisztelt Fodor Alexandra!



Valóban, már az éhgyomri vércukor eredmény alapján úgy tűnik, Önnél fennáll szénhidrátanyagcsere-zavar, ami bizony akár önmagában is okozhat teherbeesési nehézséget. Ennek kezelését mihamarabb meg kell kezdeni-fontos a megfelelő étrend kialakítása és a rendszeres testmozgás, de emellett kezelőorvosa gyógyszeres terápiát is javasolhat. Azt ajánlom, keresse fel háziorvosát, akitől kaphat beutalót endokrinológiai, illetve diabetológiai szakrendelésre-itt a szakorvosok pontos segítséget tudnak nyújtani Önnek állapota javításához.



Üdvözlettel:



Dr. Sátori Anna

laboratóriumi szakorvos


Ha tehetem, már ma kérek beutalót a háziorvostól, vagy ha nem tudok, Debrecenben néznek legközelebb inzulint.

Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

Legyen szép napotok, és akinek még nem sikerült a baba, annak sok sikert és kitartást a jövőben!

2013. nov. 29. 08:16
 13/22 anonim ***** válasza:

Nálunk egyértelműen az időzítés.Hamarabb volt peteérésem,mint ahogy én azt gondoltam,és mire együtt voltunk,már késő volt,hogy így mondjam.Aztán volt egy alkalom amikor a 12.napon voltunk együtt,nem is számítottam rá,hogy ebből lesz valami,és most itt gügyög a négy és fél hónapos kisfiam az ágyon... :)


SOK SIKERT!!!!!!!!!

2013. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
terheléses inzulint csak endokrinológus, vagy meddösági szakember kérhet meg azt hiszem belgyógyász. Talán még nögyógyász de ebben nem avgyok biztos. A többi nem. Tehát a háziorvos nem tud adni neked erre beutalót.
2013. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már felhívtam egy debreceni labort. Fizetős, de legalább nem kell várnom 2-4 hetet az eredményre, jövő héten (talán már hétfőn) megyek vérvételre.
2013. nov. 29. 20:45
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsó! Április óta járok meddőségi szakemberhez, szóval nem azzal van a gondom, hogy nincs, aki adjon beutalót, hanem az, hogy eszébe se jut elküldeni, pedig ő diagnosztizálta a PCOS-t is...
2013. nov. 30. 11:06
 17/22 anonim ***** válasza:
Én javasolnék egy endokrinológiai konzultációt, leginkább Pesten a Mensmenitsnél.
2013. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de debreceni vagyok, Pest nem fog menni.
2013. dec. 1. 09:55
 19/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem tudom, olvassa-e még valaki a kérdést. Voltam magánlaborban, és kértem terheléses cukor+inzulin vizsgálatot, és a cukrom rendbejött (fél éve diétázom), az inzulinnal sincs gond szerintem:

Glucose 5,5 mmol/L 3,8 - 6,0

120 perces glucose 6,8 mmol/L

Inzulin 7,1 mIU/L 3,0 - 25,0

Inzulin 120 perc 30,7 mIU/L

Így már csak az átjárhatósági, a spermium elleni antigén és az összeférhetetlenségi vizsgálatok maradtak.

2013. dec. 7. 12:35
 20/22 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem mondanám jónak ezeket az értékeket! Az ne tévesszen meg, hogy referenciatartományokban benne van, mert nem az a lényeg (az régen rossz, ha mondjuk 20-as az éhgyomri inzulinod). Az éhgyomri cukrod, már egy kicsit emelkedettnek számít, de az még nagyjából oké, a 120 perces is határeset. Az éhgyomri inzulin 5-ig jó, a 120 perces pedig 25-ig. Szerintem tartsd a diétát és sportolj és nem ártana egy endokrinológiai konzultáció. Jól emlékszem, hogy debreceni vagy? Asszem ott rendel egy Valicskó Viktória nevű endokrinológus, akiről fórumokban elég jókat olvastam. Ha már a Mensmentisbe nem tudsz jönni Pestre...
2013. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!