Mi számít magas TSH-nak? Mekkora érték az ami gondot is okozhaz ha esetleg sikerül a terhesség?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 vetélésem volt fél év alatt ; mindkét alkalommal megàlkt a fejlődésbena baba.

Arra lennék kívàncsi h mi a felső hatàr, így nem àllapotosan?


2014. jan. 26. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt mondják,h 2 alatt kell,h legyen,m ha magasabb akkor nem biztos,h sikerül a teherbe esés vagy pedig vetélés lesz a vége,de van olyan,akinek sikerült igy is és meg is maradt a baba,szóval nem lehet általánositani szerintem. Neked mennyi a TSH-d?
2014. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2,5 lett. Nemrég voltam vérvételen. Azt mondta a háziorvosom h 4ig normális,de én mégis erre gyanakszom.

Ez az érték okazhatja azt h megáll a fejlödésben a baba és vetélés lesz a vége? februárban megyek nagyobb kivizsgálásra,szakképzett orvoshoz.

2014. jan. 26. 18:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2,5 meg teljesen normalis.

Mindenesetre en keresnek egy endokrinologust,aki alaposan kivizsgalna.

2014. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2,5 teljesen OK, nekem soha nem volt alacsonyabb a terhességem alatt. Most 38 hetes terhes vagyok, 3,5-4 kilós babával - hát, nem mondanám rá, hogy megállt a fejlődésben :)
2014. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Manka68 ***** válasza:

Nekem 3,9 volt régen a TSH-m, nem tudtam teherbe esni évekig. Aztán kaptam rá gyógyszert, levitte 1,7-re. Ekkor lett pozitív a tesztem. De missed ab lett a vége 9 hetesen. Akkor azt gondoltam, hogy ez más miatt lehetett, de mára átértékeltem a dolgokat, és úgy érzem, jobb lett volna megvárni, míg lemegy 1-re a tsh. A határértékek nem számítanak, mert abba beleszámolnak minden nemű és korú embert, abból számolják ki. :-(

Szerintem két vetéléssel a hátad mögött érdemesebb lenne neked is lejjebb vinni, lehet hogy másnak ekkora érték még belefér, de neked talán nem. Ez nem matek, ami egyikünknek jó, az a másiknak még nem biztos. A meddőségis dokik 1 körüli értéket várnak el. Nem érdemes kockáztatni szerintem.

2014. jan. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a vàlaszokat :)

Kicsit tanàcstalan vagyok mit is tegyek... most elkezdtünk ismét próbàlkozni. Külföldön élünk és itt 3 vetélésig nem foglalkoznak veled. Szerencsére egy kis protekcióval kaptam időpontot a kórhàzba ahol megcsinàljàk a vizsgàlatokat. Febr. 17én megyek. De mi van ha addig mégis sikerül a baba??

Utolsó neked azóta sikerült a baba??

Többieknek gratulàlok :) 4es könnyű szülést kívànok :)

2014. jan. 27. 09:33
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok és köszönöm!

Én 7,2-vel estem teherbe - teljesen véletlenül voltam a teherbeesésem környékén vérvételen. Nem hiszek ebben az 1 alatti TSH mítoszban, 10 éve van alultermelésem, nálam a 2,5 körüli érték a normális. Volt 1 alatti TSH-m, nálam túltermeléses tüneteket produkált, többek között 160 feletti pulzusom volt, ingerült voltam, állandó hasmenésem volt!

Én biztatnálak, hogy lépj tovább, és ne állj le a TSH korrekciójánál. Az endokrinológusom szerint a 2,5 körüli TSH érték teljesen jó a teherbeeséshez, és ha ilyen gondok vannak, mint nálad, akkor valami más okozza.

2014. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Utolsó!


Mindig vannak kivételek, akiknek ilyen, meg olyan értékekkel is sikerült a baba. Erre mondhatnánk, hogy a kivétel erősíti a szabályt. Szerintem örülj, hogy neked összejött, de nem gondolom, hogy ezért feltétlenül le kell beszélni másokat, hogy foglalkozzanak ezzel. Lehet, hogy a kérdező nem kivétel, és pont ez a gond nála. Szerintem igenis utána kell menni a TSH-nak és mindennek ami kicsit is eltérést mutat! Amúgy én is az 1 körüli értéket tudom jónak kisbabát tervezők esetén.

2014. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 8-as,

van 10 év tapasztalatom alultermesléssel és rosszul kezelve sajnos túltermeléssel is. Erre és a saját orvosom véleményére alapozom, hogy 2,5 is elég - 40 évesen, 2 hónap alatt lettem terhes, valószínűleg nem a szerencsének köszönhetően:) Egyébként nyugodtan utána lehet olvasni: konzilium.hu.

Hagyjuk már ezt a 1 körüli hisztit, a túlstimulálás sokkal több gondot okoz, mint a normál szinten tartás. Voltál már túlstimulálva? Tudod, hogy milyen? Fogadjuk, hogy nem, különben nem irkálnál ilyen hülyeségeket! Tudod hány olyan ember ír itt, akit évekig túlstimulálnak, majd kiderül, hogy nem is a TSH miatt nem sikerült teherbe esniük? Csak egyszerűen elakadnak a rendszerben ott, hogy akkor szedjen a beteg pajzsmirigy hormont, aztán majd meglátjuk. Mire továbblépnének, addigra eltelik félév, egy év - én arra biztattam a kérdezőt, hogy ne álljon itt le, hanem lépjen tovább!

2014. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem itt senkinél nincs ott a bölcsek köve. A te véleményed is vélemény és az enyém is az. Te így tudod, én pedig úgy. Majd a kérdező eldönti, hogy mit szeretne. Én azért írtam amit, mert nem szeretem az olyan megnyilvánulásokat, hogy szard le az ilyen-olyan értékeket, mert nekem sikerült. Én pl. PCOS vagyok és nekem nem a 3-as kezelés, hanem végül a closti használt. Ennek ellenére én mindenkinek a 3-as kezelést javasolom, mert tudom hogy 99%-ban az használ, én pedig kivétel vagyok.
2014. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!