Volt már valakinek hogy a nőgyógyász a pozitiv teszt után látatlanba (hormonvizsgálat nélkül) Utrogestant írt elő? Megmaradt a terhesség? Lett valami baja a babának?

Figyelt kérdés

Valószínűleg a pár hónapja tartó menzesz előtti 2-3 napig tartó barna folyás miatt írta.

Nem kellene hormonokat nézni a véremből??


2014. jan. 31. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején amikor 5 hetes terhes voltam, barna folyásom lett és görcsölt a hasam, mentem ügyeletre és kaptam is egyből Duphastont. Annak idején és most is a menzeszem előtt és után mindig barna folyásom volt-van. És nem csináltak hormonvizsgálatot, úgy írták fel a gyógyszert.

Egyébként az égvilágon semmi baja nem lett a fiamnak, 3 éves is elmúlt már.:)

2014. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utrogestan nem árt, csak segít! Én lombikos voltam, már a beültetés előtt el kellett kezdeni az utrogestant és a 11.hétig használtam!


Nyugodtan használd!!!! Csak segít, mint fent írtam!

2014. jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem még barna folyásom sem volt, csak kockázatos csoportba tartoztam és látatlanban felírta. Azt mondta, hogy rosszat nem tud ezzel okozni, túladagolni sem lehet, viszont ha gond van segít. Mire a labor megjönne, addigra akármi lehet, kezdjem el szedni. Így is tettem. A fiam már az ágyikójában alszik, minden rendben volt.
2014. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Utrogestanban progeszteron van, ami pont azért kell, hogy megmaradjon a terhesség.

Ha alapból norm. a progiszinted, akkor egy kis plusz nem árt semmit. Ha alacsony, akkor viszont elvetélsz jó eséllyel...ezt akadályozza meg az Utrogestan.

2014. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
csak jót tesz, egy okkkal kevesebb lesz legalább a vetélésre. ez csak segiti megtartani a terhességet. Túladagolni nem lehet és a 12. hétig kell pótolni a progeszteront. Mivel volt barnázásod teljesen jogos hogy felirta az orvos.
2014. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 5 hetesen írták fel azzal az indokkal hogy kívánt terhesség, de ici picit barnáztam az okát nem találták meg. Viszont 2 héttel később a magándokinál kiderült hogy jó hogy kaptam mert nem működik az egyik petefészkem és így nincs elég sárgatest hormonom. Szóval csak ennek köszönhetem hogy megmaradt!!

Most már 21 hetes vagyok

2014. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor megnyugodtam.

Nekem olyan ijesztően hangzott hogy valami hormont kell szednem úgy hogy nem is tudni milyen a többi hormonom. :(

De tényleg sokat hallottam róla, hogy csak segít, nem árt... Bízom benne hogy nálam is így lesz!

2014. jan. 31. 09:55
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem is vizsgálat nélkül írták fel, mert volt korábban egy vetélésem
2014. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez nem tud ártani, maximum használ. És igen, tényleg a barnazas lehet az ok. Orulj hogy elovigyazatos a doki. A vervetel eredményére amúgy is várni kell, és ha tényleg gond lenne a hormonokkal, és kihagyod a kezelést is, akkor simán elmehet a baba.
2014. jan. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!