Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek melyik a rosszabb:...

Szerintetek melyik a rosszabb: könnyen teherbeesni és állandóan elvetélni, így évekig próbálkozni, vagy azért próbálkozni évekig, mert még teherbe se eshetsz?

Figyelt kérdés
Lelkileg melyik a megterhelőbb?
2014. febr. 4. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elveszteni egy babát bárminél rosszabb...
2014. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hááát elsőre azt mondanám egyértelmű az elvetélés a rosszabb. Viszont így legalább azt tudod hogy "képes" vagy teherbe esni, az viszont ha évekig semmi eredmény az is elkeserítő hogy már te se hiszed el hogy képes vagy terhes lenni. Amúgy olyat hallottam nem egyszer hogy valakinek évekig nem sikerül, de olyat még nemigen hogy valaki éveken keresztül könnyen teherbe essen és el is vetéljen. Olyat igen, hogy 1-2 baba elmegy sajnos, de olyanról nemnagyon van tudomásom, hogy valaki éveken keresztül rendszeresen elvetélne.
2014. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindkettő egyformán. Mindenkinek a saját sorsa a legrosszabb azt éli át.
2014. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos én hallottam ilyen sztorikat, olyat is, aki 8-9 vetélésen van túl. De lombikostól egyszer azt hallottam, hogy 16. alkalommal sikerült. Borzasztó, nem tudom, hogy nekivágnék e 16x.

Egyébként most vagyok túl a második vetélésen, nagyon könnyen teherbe esek 3 terhesség, de csak egy siker. 3 babát vesztettem, mert a 2. vetéléssel ikrek voltak. Leálltak a fejlődésben. Néha arra gondolok, hogy jobb lenne, ha nem is jönne össze, ha egyszer nem akar megmaradni. Sajnos nem tudom kivizsgáltatni magam. 3. után vizsgálnak majd ki (pénzem nincs magánra) Megpróbálok pozitívan hozzáállni, de ez elég nehéz.

Igazából nem tudom eldöni így előre, hogy hányszor bírom ezt ki. A párom teljesen rám bízta. Hányszor törhet össze a sors, míg feladom, s addig is évekig érezzem ezt a fájdalmat? Tulajdonképpen az üresség fáj a legjobban. és azt érzem, hogy nem vagyok képes többé végig vinni egy terhességet. Nem tudom, hogy érezheti magát az, aki meg évekig vár a pozitív tesztre. Biztosan borzasztó az is.

Hihetetlen egyébként, hogy mennyire kitartó az ember, milyen erős benne a vágy, mert aki még nem érezte, kívül állóként azt mondhatná, hogy a francnak kínozzák magukat...főleg a nők. Mindkét vetélés előtt megéreztem, hogy baj van, és azt mondtam mind a kétszer, hogy befejeztem. Aztán ahogy elvetéltem, azonnal megváltozott a véleményem: próbáljuk meg újra. Remélem nem kell sokszor összetörnöm most már:S

Ismerek egy lányt, ök évek óta próbálkoznak és semmi..szegény tisztára odavan.

2014. febr. 4. 22:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, olvasni is rossz ezt és bele sem tudok gondolni milyen szörnyű lehet átélni. Így tanácsot nem akarok adni és nem is tudnék, de nagyon sok erőt és kitartást kívánok és nagyon drukkolok, hogy a következő alkalom boldogan végződjön!!! Ne add fel soha, hiszen akkor mindig ott bujkálna benned a gondolat, hogy mi van ha a következő sikerült volna...
2014. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A második! Mi 5 évé várjuk lassan! Persze jò lenne tudni hogy képes vágyok rá ( bár ezt magamban azért tudom)! A vetélés mindenkêpp nagy trauma így meg nincs akkora trauma csak az állandó súly az ember lelkén! De ez enyhébb mint egy vetélés, legalábbis nálam az, ez biztos! Az szörnyű amikor évek után végre sikerül és elmegy, remélem ebben nem lesz részem és ha végre sikerül onnan csak a boldogság lesz!
2014. febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a vetélés. Mi 4,5 évig küzdöttünk a fiunkért (utána még 1,5 évünk volt a korunk miatt a tesóra, de ő már nem jött össze sajn) Vetélésem nem volt, de 8 lombikom igen, de inkább ez mint a magzat elvesztése.
2014. febr. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatásokat, valahogy tényleg nem tudom feladni.:D 30 vagyok, így szerencsére még időben vagyunk, habár mindig is arra vágytam, hogy 30 éves koromra meglegyen a 2 babám...dehát ember tervez, Isten végez:D Mostanában minden évben ér valamilyen tragédia, megpróbáltatás minket-főleg engem:D Remélem ezzel letudtam az ideit:D

Én is sajnálom ami veletek történik, borzasztó minden egyes menszikor figyelni minden rezdülésre, apró jelre, aztán az embert mindig becsapják a jelek. És az orvosok is csak annyit mondanak, hogy nincs semmi gond, ne görcsölj rá...na persze annyi idő után már elég nehéz nem rágörcsölni:D Megkérdezném ezektől az orvosoktól, hogy hány hónapot próbálkoztak a babával...de csak akkor, ha nő, mert akkor van esélye tényleg átérezni, milyen ez. Meg azoktól is megkérdezném, hogy hány vetélést éltek át, akik kitalálták, hogy csak 3 után csinálják meg a kivizsgálást.

Külföldön élek. Próbáltam kérni otthonról segítséget most, hogy menjen el valaki dokihoz, irasson fel hormongyoszit, mert hormonhiányra utaló jeleim vannak, kezdődtek az első vetéléssel. De anyósom hiába csúsztatott pénzt, a doki csak annyit mondott, hogy szedjek folsavat-minden terhességemnél szedtem, hamarabb kezdtem, sőt, az első egészséges terhességemnél 8. héten kezdtem, a vetéléseknél meg 1-2 hónappal hamarabb...vitaminnal együtt. A hormongyógyszerre azt mondta, hogy hülyeség szedni, különben is, azt terhesség alatt kell...mit gondolt, mikor akarom? Ha nem ír fel hamarabb gyógyszert, hogy kezdjem el időben szedni? A legborzasztóbb szerintem az, ha tehetetlenül vársz, nincs segítség, nincsenek okok, csak peched van...legalább is ezt mondják....persze mondta az a doki, hogy ha hazamennék, kivizsgálna, de idén nincs rá pénzünk...több, mint egy évet meg nem fogok várni...mármint önszántamból.

Hát nektek is sok sikert, mindenkinek pozi tesztet, dobogó kissziveket az uh-on és egészséges babákat kívánok!

2014. febr. 5. 07:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Legalább tudom, hogy képes vagyok teherbeesni? És? Mire megyek vele, ha szülni meg nem tudok? Két vetéléssel a hátam mögött inkább azt mondom, hogy inkább küzdöttem volna a lombikkal, mintsem elveszíteni a babámat. Persze az sem mindegy, hogy az ember mikor vetél. Egy középidős vetélés fizikailag és lelkileg is nehezebb. Én 8 és 12 hetesen vetéltem, de a legádázabb ellenségemnek sem kívánom az az érzést, amikor a doki MÁSODJÁRA is közli, hogy nincs szívműködés. És még csak válaszokat sem kapunk, mert - eddig - minden vizsgálati eredményünk rendben. Aki lombikprogramban vesz részt, legalább tudja, hogy mi a gond és tudja, hogy mit kell orvosolni. Én még ezt sem tudom elmondani magamról. Tehát összességében azt kell mondjam, vetélni a legborzasztóbb. A baba miatt is, meg magad miatt is, amikor kavarog benned az érzés, hogy valamiért a szervezeted kilökte a gyerekedet. Iszonyatos, senkinek sem kívánom.
2014. febr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi két évet próbálkoztunk és az én betegségeim és spárom spermavizsgálata miatt azt kaptu csak lombik lehet.Folytattam a pcos kezelést és használtam a womens creamet és lám itt van a pocakba.Mindig azon imádkoztam inkább sose legyen pozitív ha el akar menni,de mikor az lett mondtam ő már itt marad és senki nem veheti el.

Nagyon sajnálom ami veled volt,de hátha találnál egy jó endokrinológust mert lehet a progeszteron szinteddel van baj,vagy a pajzsmiriggyel...Ha tudok segíteni csak szólj.

2014. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!