Mi pontosan a PCOS? Milyen tünetei lehetnek? Hogyan derül ki? Menses előtti napokig tartó barnázás utalhat PCOS-ra?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

a barnázás progezsteron hiány miatt lehet.

Itt van egy teszt hogy mennyire esélyes nálad.

[link]

De ez az eredmény sem szentirás, nekem pl az jön ki hogy minimális rá az esély mégis van. nekem csak annyi tünetem van hogy vannak a policiszták és teherbeesési problémám van. ezenkivül semmi, csak enyhe inzulinrezisztenciám volt ezért sem volt tünete.

2014. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem semmi tünetem nem volt, csak nem estem teherbe (vagy elveteltem)
2014. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően a PCOS egy összetett anyagcsere-betegség, aminek a pontos okát még mindig nem tudja senki.

A diagnózis felállítására az alábbi kritériumrendszer használatos:

1. oligo/anovuláció (ritka vagy hiányzó ovuláció)

2. magas androgénszint klinikai vagy laborjelei (magas androgénszint kimutatása laborvizsgálattal, szőrösödés, pattanások, kopaszodás stb.)

3. A petefészekben számos apró, éretlen tüsző jelenléte (legalább az egyik petefészekben)


A 3 kritérium közül kettőnek kell meglennie, emellett az összes többi, hasonló tünetet okozó betegséget ki kell zárni, akkor mondható ki a PCOS.


Emellett számos eltérés lehetséges, de azok nem diagnosztikus kritériumok, vagy társulnak a PCOS-hez, vagy nem. Ilyen pl. a túlsúly, a magas LH/FSH arány a ciklus első felében, az inzulinrezisztencia, emelkedett prolaktinszint stb.


A napokig tartó barnázás utalhat progeszteron hiányra, ami akár PCO-hez is társulhat, de állhat önmagában is.

A ciklus második felében (28 napos ciklusnál a 21. napon) történő progeszteronszint meghatározással vizsgálható.

2014. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
www.pcos.hu
2014. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!