Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie vetélés után, amire újra lehet próbálkozni a gyermek vállalással?

Figyelt kérdés
A párommal már 2-szer próbálkoztunk , de sajnos mindkét esetben vetéléssel végződött . Az első a 10. hétben vetélt el a második viszont a 6. hétben . Nagyon szeretnénk babát ! Egészségesek vagyunk mindketten, voltunk kivizsgálásokon . Semmiféle gyógyszert nem kaptam , szerintetek szednem kellene valami méh erősítőt ? Mégis mennyi időt kellene még várnunk ? Október 28-án vetéltem el utoljára ... kérlek segítsetek és bocsi a regényért :)

2014. ápr. 5. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában 3 hónapot javasolnak.
2014. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi
2014. ápr. 5. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Ezt mindenképpen az orvosnak kell eldöntenie. Ezen kivül azt is érdemes lenne kivizsgáltatni, hogy mi volt a vetélések oka. (A "méherösítönek" semmi értelme, az ilyen korai vetélések általában a baba rendellenes fejlödése miatt történnek, nem a méh problémái miatt)
2014. ápr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az orvosom 3-4 hónapot javasolt , csak itt Szlovákiában sajnos nagyon gyenge orvosok vannak és már nem igazán hiszek benne amit mondanak , amúgy nagyon szépen köszönöm a választ :)
2014. ápr. 5. 11:40
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, igen a vetélés oka nem lett megmagyarázva , hiába faggatóztam ... ezt a választ kaptam : ezt , csak a jó Isten mondja meg nekem !
2014. ápr. 5. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Voltál azóta dokinál? Mindenképp kell menned, hogy rendesen kitisztult-e a méhed. Ott miért nem kérdezted meg?
2014. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem október elején volt a második vetélésem műszeres befejezéssel. Fél évet javasolt az orvos, épp most telik le. Ettől függetlenül még várunk egy kicsit. Nekem kiderült az IR, ami nem biztos kiváltó ok volt, de jó, ha kezeljük. Érdemes nem csak fizikailag, lelkileg is regenerálódni, ezért sem biztos, hogy túl jó, ha az ember túlzottan siet az újbóli teherbeeséssel. Persze ez teljesen egyénfüggő, nincs kőbe vésett igazság. A legjobbakat kívánom.
2014. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2014. ápr. 6. 13:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy vetélésem, az orvos azt mondta, három hónapot várjunk. A hormon eredményeim megfelelőek, ennek ellenére a három hónap után kapok majd Duphastont. Az orvos szerint nem árthat, viszont segíthet a beágyazódásban és a következő vetélés kivédésében.
2014. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ekkora terhességgel 3 hónapot kell várni utána.

Utána progeszteron pótlás, ha eddig nem kaptál.

Koraterhességnél nem foglalkoznak az okokkal.

2014. máj. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!