Ha fél éve nagyon aktív próbálkozás után sem jön a baba, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Figyelem a "középidőt", elvileg mindig elkaptuk, egészséges vagyok, nincs túlsúly, nincsenek káros szenvedélyeim és mégsem sikerül. Ez volt a 7. hónap... (32 éves vagyok, párom 35)

2014. máj. 10. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1 évig normális, ha nem jön össze, de próbáld kevésbé figyelni a dolgokat, elengedni magad, mert ha ennyire rágörcsölsz, nem fog jönni az a baba.
2014. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1 évig teljesen normális. Ha megmondod az orvosnak őszintén, hogy csak fél éve próbálkoztok, akkor nem is fog semmilyen vizsgálatra küldeni.
2014. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fél év még kevés ahhoz, hogy orvoshoz menj.

1 év után szokott az orvos ezzel a kérdéssel foglalkozni.

Azért ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az ember nekiáll és akkor majd egyből baba lesz. Nagyon sokaknak több hónap mire összejön, de mondjuk azért 1 éven belül sikerül. Akiknél meg nem, ott meg 1 év után szokták megkezdeni az ilyen jellegű kivizsgálást.

Amúgy nekünk is csak 7 hónap után jött össze.

2014. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mennyire vagytok nagyon aktívak?Mert mikor mi mindennap szexeltünk,nem estem teherbe,mikor át álltunk a kétnapi,három naponti szexre,rögtön teherbe estem.Aztán olvastam,hogy kell ennyi idő,hogy a spermiumok újra termelődjenek.Túl gyakori szexel akár sterillé is válhat arra az időre a férfi.
2014. máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1 év után kell dokihoz menni.

De az 1 év se vészes, az első gyerek nekünk 1 évre jött , ismerősömnél pedig mindkettővel 1 évig próbálkoztak.

És ne szexeljetek minden nap. 2-3 naponta!

2014. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szeretném ajánlani neked a Pg53

termékenységi tesztet.Én 5évig nem estem teherbe,pedig minden rendben volt velem.Nekem is ajánlották ezt a tesztet.

Szerintem próbáld ki, nekem

bevált.

2014. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2014. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Két naponta szoktunk együtt lenni a termékeny héten. Olyan is volt, hogy próbáltuk hajnalban (na jó, inkább korán reggel) "elkapni" az ovut. Nagyon rossz, mert már nem tudok nem rágörcsölni, főleg mert nem vagyok valami fiatal. Persze, tudom, hogy el kellene engedni és lazítani kicsit - múlt hónapban is ezt tettük, de a nemvárt előtt most is minden nap azon járt az eszem, hogy na megjön, vagy nem... Nem tudom ezt kikapcsolni az agyamból, mert nagyon hiányzik már az életünkből egy kisbaba...

Még ezt a ciklust megvárom, ez lesz a 8. hónap és ha nem sikerül elmegyek dokihoz. Legalább tüszűmérésre, állítólag napra meg tudják mondani a peteérés pontos idejét. Tudom, hogy 1 év is belefér, de már nagyon aggódok!

2014. máj. 10. 15:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is hasonló cipőben járunk. Én nem hagytam annyiba a dolgot, és elmentem magánúton dokihoz. Azt mondtam neki, hogy nem problémát akarok keresni miért nem esek teherbe, hanem csak megnyugodni, hogy minden rendben van. Nagyon készséges volt, és azt mondta ez természetes. Megvizsgált, elküldött vérvételre (márciusban), és mostanra derült ki hogy van egy minimális pajzsmirigy alulműködésem, és ez a gond. Szerintem ha csak megerősítést kérsz az orvostól, hogy nincs akadálya a babának, biztosan nem fog elküldeni melegebb éghajlatra, legalább is egy lelkiismeretes, valamire való orvos nem tesz ilyet.
2014. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne várd meg az egy évet.30 felett már olyan sok időnk nincs várni.Én is fél év után mentem el,azt mondtam a dokinak,hogy 1 éve nem sikerül.Most 34 éves vagyok,4,5 éve nem sikerül.Voltam már rágörcsölve meg volt hogy nem,ez se számit.Amugy nekem peteérési zavart állapítottak meg.De átjárhatósági vizsgálatra még rászánom magam,mert a gyógyszeres kezelés ellenére sem sikerült.Ajánlom még neked a méhpempőt,amit csodaszerként emlegetnek,most azt szedem.
2014. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!