Ha fél éve nagyon aktív próbálkozás után sem jön a baba, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Figyelem a "középidőt", elvileg mindig elkaptuk, egészséges vagyok, nincs túlsúly, nincsenek káros szenvedélyeim és mégsem sikerül. Ez volt a 7. hónap... (32 éves vagyok, párom 35)

2014. máj. 10. 14:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Menj dokihoz, és mondd azt, hogy 1 éve próbálkoztok! Nem vagy már annyira fiatal.

Én is 32 vagyok. 1. magzatot 8 hetesen vetéltem el, a 2 baba, a kislányom 24 hetesen hagyott itt 2 hete. :( 6 évre fogant meg, tudom, min mész keresztül.

2014. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna a kérdést. Nekünk ez a 8. próbálkozás (párom 34, én 31), mindennél jobban várjuk a babát, nagyon jó helye lenne. Akik azt írják ne görcsöljünk rá, szerintem fogalmuk sincs miről beszélnek. Nyilván mi se úgy kezdtük, hogy mindent figyeltünk és mindennel tisztában voltunk, de ez idővel megkerülhetetlen. Nekem legalábbis muszáj csinálnom valamit, mert ez a tehetetlenség felemészt, a türelem amúgy is a gyenge pontom. A ciklusommal elvileg minden rendben (még vizsgálaton nem voltam, csak hőmérőzök). A párom spermaértéke a normál alsó határán van (15 millió), ez elvileg lehet nehézség, erre most 2 hónapja szed vitamint (Fer14), majd meglátjuk az eredményt, reménykedünk, hogy csak ennyi a baj. Talán nektek is érdemes lenne ezzel a vizsgálattal kezdeni, ez a legegyszerűbb. 10 ezer Ft, itthon vettük le a mintát, bevittük, délutánra megvolt az eredmény. Egyáltalán nem ciki. 1,5 hónap múlva megismételjük a spermavizsgálatot, ha javul az eredmény, de mégsincs baba, akkor én is elmegyek. Szerintem fölösleges megvárni az 1 évet. A magánorvost meg nem hiszem hogy érdekli hogy mióta próbálkozunk, de aki fél ettől, az mondja hogy régebb óta.
2014. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat. 11 hónapra végül sikerült, azóta kistesó is van, aki szintén kb 11 hónap próbálkozás után fogant meg. :)
2019. márc. 4. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!