Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikos anyukák a gyógyszeres...

Lombikos anyukák a gyógyszeres költségekről szeretnék érdeklődni tőletek, illetve hogy hanyadik próbálkozás után jött össze?

Figyelt kérdés

Nem maga a kezelés költsége érdekel azzal tisztában vagyok, hanem inkább a gyógyszeres kezelések illetve egyéb más költségekre. Nagyon szeretnék már babát, de sajnos rengeteg próba után se esek teherbe. Így szóba került ez a lehetőség is. Kérlek aki átesett már rajta, ossza meg velem a tudnivalókat. Én teljesen kezdő vagyok, egyenlőre csak olvastam róla.

Előre is köszönöm nektek.

Szép napot.


2014. jan. 2. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyén függő. van akinek pár 10e Ft van akinek több százezer. Attól függ hogy reagálsz a stimulációra. Egyébként ha nincs elzáródás és nem rossza sperma eredmény akkor nem rögtön lombikot csinálnak hanem inszeminációt elöször.
2014. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Maga a kezeles, bar nem tudom, mit ertesz rajta pontosan, ingyenes.

Az injekciokat kell fizetni, ez attol fugg, hogyan reagalsz ra, de a par tizezernel azert tobb, olyan 150 ezer korul van alapbol.

2014. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
inszem van hogy kijön kevesebből mert van akinek elég clostilbegyttel és repesztöszurival csinálni és még annyit segitenek hogy feljuttatják a katonákat. Kb. 10e Ft progi pótlással.
2014. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Tehát akkor ez egyén függő, bocsánat a kérdésért, de nem igazán értem, milyen stimulációra hogyan reagálok? Gyógyszeres? És ez csak nekem van vagy a férjemnek is kell? Akkor, ha jól sejtem 200ezer fölé nem megy?
2014. jan. 3. 01:28
 5/15 Manka68 ***** válasza:
Stimuláció lombiknál már injekcióval történik, a gyógyszer itt már kevés, mert a cél kb 10 körüli tüszőszám elérése az alap 1 helyett. Az hogy hogy reagálsz a hormonokra azt jelenti, hogy az első pár napban kisebb adagot kell szúrni. Ha több tüsző szépen fejlődésnek indul (ultrahangon nézik) akkor marad a napi adag, ha kevés vagy túl kicsik a tüszők, akkor emelnek az adagon menet közben. Drága szurikról beszélünk, napi 5-10ezer forint. Ezt kb 10 napig kell szúrni, aztán jön a tüszőrepi, utána a progipótlás. Nekem 100ezerre jött ki kb minden stimuláció a végére. De többféle készítmény van, nem egyformák az áraik sem. Van akinek az egyik válik be, van akinek a másik, van hogy rövidebb, van hogy hosszabb ideig kell a stimu. Még ugyanannál a nőnél is. A párodat nem kell stimulálni. A pasik alapból több millió spermát adnak le egy-egy mintával, az bőven elég. :-)
2014. jan. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De mehet 200 ezer fölé. Nekem az első olyan 150 ezer körül volt, aztán emelték az adatok és lett 250 ezer, de ha hozzáveszem az útiköltséget meg egyéb vizsgálatokat simán 300 fölött vagyunk. Nálam a peteéréssel van probléma és dupla dózisnál is csak 2 db. petesejt lett. Majd most jön a 3. próbálkozás.
2014. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 acse válasza:

Szia!

Ha inszemmel kezdesz és nem adsz a doki zsebébe + pénzt, akkor tényleg 10-20 EFt-ból letudod/alkalom. Kőtelezöen 6 inszem után mehettek lombikra, de ha találnak vmi problémát ezt lerövidíthetik.

A lombik tényleg egyénre szabott. Kinek milyen a ciklusa, mennyire kell stimulálni stb. 5 db TB támogatott, de a gyógyszerek/injekciók így is néha húzosak. kb.: 300.000 Ft al induljatok neki, mert lesznek úgy mond rejtett ktg. pl.:utazás, csak neked kell menni a párodnak nem. Ha beindul a dolog akkor van olyan, h 2 naponta ott kell legyél. Ez mind állami kórházra értendő, ha magánba mentek , akkor a vérvételes papír mellé kaphatsz egy csekket is.

2014. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem. Az úti költség annyira nem vészes, mert amúgy is oda kell bejárnunk munkába így plusz nagyon nem lenne. De van mg egy kis problémám, policiszták vannak a petefészkem körül. ezzel ilyenkor mit csinálnak? Leszívják úgy hallottam. De ez a folyamat hogyan zajlik? Pluszba nem nagyon van hormon működésem, vagyis van de nagyon alul működik. (Agyalapi mirigy daganat miatt) Ezekkel együtt is sikerülhet a lombik bébi, vagy így már ide is esélytelen vagyok?
2014. jan. 3. 19:59
 9/15 anonim ***** válasza:

amig nincs kezelve a PCOS add ig a lombik sme sikerülne. Elöször rendbe kell hozni a hormonokat. A PCOS-ok kb 95%-a spontán babás lesz amikor rendezödnek a hormonok. Elöször is egy jó endokrinolóógus kéne neked, legjobb lenne a mensmentis intézetbe menned. Olvass utána utána a PCOS-nak sajnos sokan vagyunk vele.

Az meg nem iagz hogy nem mehet 200e fölé egyik ismerösömnek kimerülö peptefészek miatt miatt majdnem 1 milló volt a stimulációja amire sikerült peteérsét produkálni. de ez a ritkább.

2014. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha PCOS vagy, akkor sajnos nem segít a lombik. :-(

Nekem cisztáim nem voltak, de az alapbetegsége, az inzulin rezisztencia igen. Nekem el sem indították a stimut, amíg az inzulinom nem volt rendben. Amíg nem tudtam a betegségemről, volt lombikom, de hiába, nem sikerült. Az IR nem csak a peteérést gátolja, hanem rontja a petesejtek minőségét is, így rosszabb a megtermékenyülési arány, és még a beágyazódást is megakadályozza, vagy vetélést okozhat. Egy jó endokrinológus kellene neked, aki rendesen kivizsgál és kezel, ha más gond nincs, akár meg is úszhatjátok a lombikot. :-)

2014. jan. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!