Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért rossz/rosszabb reggel...

Szintiszoli123 kérdése:

Miért rossz/rosszabb reggel az inzulinérzékenységünk/sejtjeink inzulinérzékenysége (tudom, hogy már kérdeztem, de ne nem dőltek a válaszok)?

Figyelt kérdés

Rosszabb egyáltalán? Vagy ez csak "broscience", esetleg túlhaladott dietetikusi para?


Tudom, hogy már kérdeztem ( http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5499.. de nem özönlöttek a válaszok.



2014. jún. 27. 16:15
 1/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Ezért kell reggelire jó reggelt kekszeket, meg gyümölcsöt enni. Lehetőleg az összes ch, ami benne van zsírként rakódjon le.
2014. jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

MkT!

Ne off-olj, hanem mondjad meg a választ!

2014. jún. 29. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Tetszőleges (inzulinos) cukorbeteget megkérdezel, elmondja hogy ugyanannyi szénhidráthoz reggel 2-3x annyi inzulint ad. Ez nem para vagy broscience, inkább tapasztalat.

Viszont a biológiai okáról fogalmam sincs.

2014. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:

A biológiai ok senkit nem érdekel. Én sem tudom természetesen. Úgy is tudod, hogy én senkinek nem javaslom a ch bombát, napszaktól független.


Az meg külön örvendetes (ha igaz, hogy reggel rosszabb, az inzulinérzékenység), hogy nyomatják a jó reggelt kekszet, meg a gabonapelyhet tejjel, meg gyümölccsel, meg cukros kávéval, teával.


Engem ez a kérdés sosem érdekelt. Én elvagyok a szalonnás 5-6 tojásos rántottámmal, 2-3 paprikával. Délig kitartok ha mondjuk reggel 7kor kajálok. Ennek a fajta reggelinek nem kell túl nagy inzulinválasz.

2014. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xxDarkxx válasza:

Mert egész éjszaka "éheztél". Ezért a reggeli túlzott szénhidrát fogyasztás nagy inzulintermelés eredményez.

De ez eléggé egyénfüggő.

2014. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xxDarkxx válasza:

Ja, tudom, szeretnéd a forrást is :)

[link]

2014. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Látom, hogy 6 éve volt már a kérdés, de hátha még néha erre jársz... Nekem nemrég derült ki, hogy inzulinrezisztens vagyok, azóta próbálom megérteni a szénhidrát anyagcserét, inzulinválaszt stb. Tulajdonképpen pont az általad feltett kérdés az, amire nem igazán találok választ. Te jutottál valamire azóta?

2020. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

most láttam amit írtál.

jelen tudásom szerint:

- reggel sokkal rosszabb az inzulinérzékenység

- A cirkadián ritmusra fogják leginkább, vagyis így vagyunk összerakva, lényegesen nem befolyásolható.

- Az inzulinérzékenység általánosságban javítható, re reggel akkor is reggel lesz a legrosszabb.

2021. szept. 26. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!