Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Honnan tudjuk azt, hogy...

Szintiszoli123 kérdése:

Honnan tudjuk azt, hogy reggel a legrosszabb az inzulinérzékenységünk, és hogy az inzulinérzékenység változik a nap folyamán?

Figyelt kérdés
Rengeteg netes cikkben szerepel, de mindenki axiómaként kezeli és nem hivatkozik semmilyen kutatásra vagy vizsgálatra. Mivel mérték ezt meg? Sima cukorterheléses vizsgálattal? És azzal hogyan?

2014. márc. 22. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

üdv szintiszloi, írtam a háziorvos mit mond a bevitt fehérjemennyiségről, kérdés alá is, a te hozzászólásodra, ott arról írtam, hogy belgyógyász szakorvossal érdemes erről konzultálni, ő teljesen korrekten elmagyarázza neked, a felszívódási lebomlási időket, és nem a netes, meg shopbuilderes oldalakról lesz szedve az infó, ami kitudja honnan, van, hanem orvostudományi egyetemet végzett ember fogja elmondani.

ennél az orvosnál akit én ismerek, nem egy testépítő volt már konzultáción, magánrendelőjében is foglalkozik, sportolók szív és érrendszeri és anyagcsere problémáival...sőt mivel magánrendelési időben lehet ilyennel zavarni, nem a kórházban, ha kifizetted a díját, készségesen segít, de hát magánrendelés, nem az sztk-s rendelésen fognak felvilágosítást adni...

szóval nem egy sportoló volt már nála, étrend, terheléses vizsgálatok, és néha pult alól kapható szerek vizsgálata miatt(de mivel tavaly nyártól ezzel visszaélni már súlyos btk ellenes dolog, ilyet még hírből sem ismer), szóval, csak röviden írom, mert erről lehetne ezer dolgot írni...

reggel van a test a leganabolikusabb állapotban,kb olyan szinten mint edzés után, mikor az egész estés éheztetés után megkapja a szénhidrátot, a test a szénhidrátot, ilyenkor a legerősebb az inzulinfelszabadulás, magyarul a legerősebb inzulinválaszt az éhgyomri étkezéssel érjük el, erősebb mint az edzés utáni is, orvosi szakkönyvekben utána lehet nézni.

szóval a sportolóknak is azt tanácsolta, hogy egy kevés reggeli után reggel érdemesebb edzeni, aki megteheti, mert a test természetes hormonszintjei ilyenkor a legmagasabbak, a férfiaknál, délutánra, sokkal alacsonyabb szintre kerül.

2014. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

48%!


Kösz az infót, meg a hozzászólást a fehérjéhez. Keresek egy belgyógyászt. Kíváncsi vagyok.


A kérdésem apropója az volt, hogy miért gáz cukrosat vagy mondjuk Natúr(tehát nem cukros) kukoricapelyhet enni reggelre.

A régi iskola még azt mondja, a glikogén raktárak reggel ki vannak ürülve. Az új meg azt, hogy annyira nincsenek is kiürülve, az izmokban legalábbis nem, esetleg a májban.

Az inzulinválasz tehát azért magasabb reggel, mert a testünk gyorsan akarja energiához juttatni a sejteket az éjszakai "koplalás" után? És akkor ezzel hogyan passzol össze, hogy a raktárak nincsenek is annyira kiürülve, mint az t régen tanították? Ha nincsenek kiürülve, akkor miért akarná a test gyorsan betölteni őket? Ha meg nem akarja gyorsan betölteni őket, akkor mi a fenéért lenne reggel rosszabb az inzulinérzékenység?

A rossz inzulinérzékenység nem azt jelenti egyébként, hogy a testnek ugyanannyi glükóz elszállításához több inzulinra van szüksége (ami ezért gáz, mert magasabb inzulinszint kedvez a zsírosodásnak, a több inzulin előállítása nyírja a hasnyálmirigy béta sejtjeit, stb.)? Vagy ezt rosszul tudom?

Nem teljes még a kép. Csak innen onnan csöpög az információ.

Rakja már ezt valaki rendbe lécci!

Köszönöm.

2014. márc. 22. 12:24
 3/12 anonim ***** válasza:

azt tudom tanácsolni, hogy ne csak a shopbilderről olvasgass, meg egyéb body oldalakról, mert ott általában, minden a tápszerek fogyasztásának irányába van elnyomva...kezdve, hogy sok fehérjét kell enni, mint ami a másik kérdésnél volt is írva.

sok fehérjét kell enni=sok eladott fehérje=sok bevétel=mindenki jól jár, az emberek izmosabbak lesznek, mi meg gazdagabbak, ez az üzletpolitikájuk, ki nem állhatom azt az oldalt.

2014. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezzel egyetértek, de ez más oldalakon is így lesz.

Sajnos olyan oldalt, ahol unatkozó biológusok írják le a tutit az általános közjó érdekében, még nem találtam, ha valaki tud ilyet, megköszönném a linket.

A reggeli rossz inzulinérzékenység fejekben való elültetése nem tűnik annyira marketing fogásnak, hacsak nem közvetve:

"reggel lassú CH kell, amire legjobb a zabpehely, az meg csak tejsavóporral finom"

De a zp-t lehet enni tojásfehérjével meg lenolajjal is, ízesíteni lehet kakaóporral meg fahájjal.

Szóval van ezekben az írásokban sok behúzás, de attól félek, a rossz inzulinérzékenység tényleg nem kamu és ha nem akarom a hasnyálmirigyem csesztetni, meg a sejtjeimet inzulin-rezisztenssé tenni és a szükségesnél jobban zsírosodni, akkor le kell mondanom a kedvenc reggelimről:

zabpehely+kukoricapehely+kefir/joghurt+méz+olajos magvak+tojásfehérje+fahéj/kakaópor.

Vagy mégsem?

Bár olyan kukoricapelyhet veszek, amiben minimális cukor van, maga a tény, hogy extrudált, meg a méz, meg a kefir eléggé odavághat. Lassú felszívódásúnak nem nevezném a cuccot.

Vagy nem vészes?

2014. márc. 22. 13:12
 5/12 anonim ***** válasza:

na ugye, kedves kérdező...nem olyan nehéz összerakni ezeket a dolgokat, amiket írtál...marketing fogás az egész.

reggelire egyél zabot meg tejsavó proteint, meg az a szomorú, hogy ezt itt is hirdeti pár nagyokos.

a sok kiskamasz, akiket meg úgy lehet megvezetni,ahogy bárki akar, és mit lát az ember, mennek és rendelnek, rendelnek, mert az kell az izmoknak. lehet hogy nem káros a tápszer, mivel élelmiszer, csak koncentráltabb formában, de az tuti, ha 18 éven aluli gyerekem, csak egyszer ilyet fogyasztana, az lenne az utolsó általam finanszírozott étkezése.

2014. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, de most ne a világot akarjuk megváltoztatni, csak azt mond el, hogy mit gondolsz az alapkérdésről. Így van, nincs így és ennek kapcsán mennyire gáz a "kedvenc" reggelim?
2014. márc. 22. 13:24
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én elmondom hogy mikor rosszabb az inzulinérzékenység: Ha dagadt vagy.

Ha magas a tesztoszterin szinted, nincs kettes típusú cukorbetegséged, nincs túlsúlyod, akkor fogyaszthatsz bátran cukrot, bármikor. Nem fog romlani az inzulinérzékenységed.

Akkor romolhat csak az inzulinérzékenységed, ha rengeteget eszel, és túl sok zsírt fogyasztasz túl sok szénhidráttal.(A különféle mérgektől, BPA-tól, Oxybenzone-tól stb.-től tekintsünk el)

Én ma 8-kor keltem, és teli ettem magam szőlőcukorral. Eredmény: Az izmaim keményebbek lettek, és tiszta ér lettem(kivéve a lábamban, mert annyira nem vagyok szálkás). Most délután van, és egyáltalán nem érzem rosszul magam, sőt. Nem sokára megyek is edzeni.

Remélem ez megválaszolta a kérdésed.

2014. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*tesztoszteron
2014. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem, de köszönöm :)
2014. márc. 22. 15:01
 10/12 A kérdező kommentje:

Szóval kedves #7!

Köszönöm a választ. Örülnék, ha ennyi lenne az egész.

Mit értesz pontosan rengeteg evés alatt?

Most 5,5 gramm/tskg CH-val és 1,4 gramm/tskg zsírral vagyok épp tömegnövelésen. Ez mennyire rengeteg? Ebbe mennyire fér bele a cukor?

2014. márc. 22. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!